Polskie Radio Dzieciom

Agnieszka Stein o relacji dziecko - rodzic w okresie dzieciństwa i dorastania

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2024 23:03
Jak zmieniają się siły i ustawienia w relacji pomiędzy dzieckiem i rodzicem w miarę dorastania i dojrzewania dziecka. Jakie zmiany zachodzą w tej relacji w miarę rozwoju świadomości dzieci i nastolatków. Na te i wiele innych pytań dotyczących komunikacji rodzica i dziecka odpowie gość Polskiego Radia Dzieciom, Agnieszka Stein, psycholog. Zapraszamy!
Agnieszka Stein gościem Strefy rodzica w Polskim Radiu Dzieciom
Agnieszka Stein gościem "Strefy rodzica" w Polskim Radiu DzieciomFoto: PR

Jak komunikować się z pozycji rodzica, ale też z pozycji dorosłego już dziecka? Agnieszka Stein - psycholog, już dziś o 21.00 w cyfrowym Polskim Radiu Dzieciom. W dzisiejszej audycji autorka książki o komunikacji, opowie jaka rolę pełni właśnie komunikacja w drodze do zrozumienia siebie i innych. Nie zabraknie też wątku o relacji dziecko - rodzic w dzieciństwie, jak się ona rozwija i ewoluuje. Zapraszamy!

Audycja: Strefa rodzica
Prowadzi: Aleksandra Jasińska
Goście: Agnieszka Stein - psycholog, autorka książek
Data emisji: 16.05.2023
Godzina emisji: 21.00

Więcej podcastów "Strefa rodzica - Rozmowy z ekspertami" na platformie podcasty.polskierdio.pl. 

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!


Zobacz także
Czytaj także

Z czym mierzy się dzisiejsza młodzież? Dlaczego tak trudno jest uwierzyć w siebie?

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2023 18:15
Jak wynika z danych NFZ, w ciągu ostatnich 5 lat liczba nieletnich pacjentów z depresją wzrosła o 100 %. Na zaburzenia nastroju istotny wpływ może mieć brak samoakceptacji. Jak budować w dziecku poczucie wartości? W jaki sposób poruszać tak ważne tematy, jak akceptacja, empatia, tolerancja czy przeciwdziałanie cyberprzemocy? 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dlaczego warto czytać książki dzieciom - także tym nastoletnim

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2024 09:44
Choć dla rodziców młodszych dzieci korzyści płynące z czytania są niemal oczywiste, czytanie dzieciom nastoletnim, które przecież same potrafią to robić, może być czymś nowym i zaskakującym. Dzięki czytaniu młodszym dzieciom w ich mózgach powstają dodatkowe połączenia synaptyczne, dzieci poznają nowe słowa i uczą się nawiązywać lepsze relacje z otoczeniem. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rodzicielstwo zastępcze w Polsce? Wyzwania dla rodziców

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2023 06:59
Według danych GUS w 2021 roku funkcję rodziny zastępczej pełniło blisko 19 tysięcy małżeństw i 17 tysięcy singli, natomiast jak pokazują statystyki, z roku na rok dzieci przybywa, a chętnych jest wciąż za mało. Cały czas poszukiwane są osoby chcące być rodzicami zastępczymi. 
rozwiń zwiń