Polskie Radio Dzieciom

Fundacja Szczęśliwej Drogi, czyli jak pomóc wkroczyć w dorosłość

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2020 23:57
Misją fundacji jest wspieranie młodych ludzi opuszczających placówkę opiekuńczą w rozpoczęciu dorosłego i odpowiedzialnego życia.
Audio
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: pixabay.com

Wiemy z jakimi problemami borykają się ci dorośli już przecież ludzie. Niewielu z nich dobrze sobie radzi w życiu. Chcemy, żeby było ich znacznie więcej, dlatego założyliśmy Fundację Szczęśliwej Drogi stawiającą sobie za cel nauczenie dzieci konkretnych umiejętności i kompetencji, które pozwolą im w przyszłości prowadzić własne gospodarstwo domowe, zarządzać domowym budżetem, podejmować decyzje, pewnie poruszać się w ekonomiczno-prawnym otoczeniu i uczestniczyć w życiu społeczno-kulturalnym.

Goście audycji: Prezes "Fundacji szczęśliwej drogi", Kamilla Gibas z podopieczną, Nikolą Gozdan.

Rozmawiała: Joanna Ficińska

Data emisji: 09.01.2020

Godzina emisji: 22:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

Polskie Radio Dzieciom ma profil na Facebooku raz konto na Instagramie - można tam znaleźć więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych!

Zobacz także
Czytaj także

Improwizacja dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 23:57
Nauka improwizacji pomaga w aktywnym słuchaniu, komunikacji, uczy, jak być otwartym na pomysły, szybko reagować, używać wyobraźni, współpracować, używać właściwie swoich emocji, angażować się. Wszystkie te umiejętności są niezbędne do właściwego komunikowania się z innymi. I z samym sobą.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nauka samodzielności czyli plan daltoński

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 23:57
Rozpoczęcie wprowadzania planu dnia już od najmłodszych lat to dziś niezwykle ważny element w rozwoju dziecka i zupełnie nowe spojrzenie na jego edukację. Plan daltoński to nauka samodzielności, odpowiedzialności oraz współpracy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Publiczne wystąpienia dzieci

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2019 23:57
Wystąpienia publiczne - po co one dzieciom? Czy powinniśmy uczyć je wystąpień publicznych od maleńkości? Jak robić to poprawnie i skąd czerpać na ten temat wiedzę?
rozwiń zwiń