!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
Polskie Radio Dzieciom

Wsparcie dla dziecka walczącego z nadwagą

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 23:57
Otyłość jest jedną z wielu chorób cywilizacyjnych. Do tej pory najczęściej dotyczyła głównie dorosłych, ale od jakiegoś czasu coraz częściej dotyka też dzieci i młodzież. Jak kłopoty z wagą u dziewczynek przekładają się na inne dolegliwości? 
Audio
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Według szacunków Narodowego Funduszu Zdrowia wkrótce z otyłością będzie się zmagać aż 30 proc. naszych rodaków. W najszybszym tempie tyją dzieci.

W audycji poruszona także temat praktyczne aspekty walki z insulinoopornością i cukrzycą u kobiet w ciąży oraz u dzieci.

Goście Polskiego Radia Dzieciom: dr n. med. Monika Bator-Gregorczyk endokrynolog i ginekolog ze szpital im święta Rodziny w Warszawie oraz dr Renata Jarecka Sobczyk, pediatra i diabetolog.

Rozmawiała Joanna Neuhoff-Murawska.

Data emisji: 14.01.2020

Godzina emisji: 21:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

Polskie Radio Dzieciom ma profil na Facebooku raz konto na Instagramie - można tam znaleźć więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych!

Zobacz także
Czytaj także

Moczenie nocne u dzieci

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2019 23:55
Moczenie nocne, według opinii nefrologów i urologów dotyczy około 300 tysięcy dzieci powyżej piątego roku życia. To zjawisko wywiera ogromny wpływ na jakość życia dziecka, ale także funkcjonowanie całej rodziny. Ze względu na brak wystarczającej wiedzy oraz wstydliwy temat rodzice często bagatelizują objawy, zamykają się na problem, nie potrafią o nim mówić.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Trudne relacje dziecko-rodzic

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2019 23:57
Odwrócona relacja pomaga wytłumaczyć, dlaczego utrzymujący się negatywny wpływ rodzica działa szkodliwie na zdrowie psychiczne dziecka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Logopeda - kiedy konieczna jest wizyta?

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2020 23:57
Co mogą sygnalizować kłopoty z mową, jakie sygnały świadczą o tym, że powinniśmy się zwrócić o pomoc do logopedy?
rozwiń zwiń