Polskie Radio Dzieciom

Languishing czy depresja - jak rozróżnić je od siebie?

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2023 11:33
"Languishing" – termin ukuty przez socjologa Coreya Keyesa – może być tłumaczony jako "wegetowanie", "osłabienie", "brak werwy" lub "marnienie". Miał on określać pewien stan psychiczny, który nie jest depresją (u pozbawionych werwy ludzi nie dostrzega się symptomów tej choroby), nie jest również pełnią zdrowia psychicznego. Czym zatem jest? Na to pytanie odpowiemy w dzisiejszej (24.02) "Strefie rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom po godzinie 21.00. Zapraszamy!
Languishing czy depresja - jak rozróżnić je od siebie?
Languishing czy depresja - jak rozróżnić je od siebie? Foto: fizkes/Shutterstock.com

Osobom doświadczającym tego stanu brakuje motywacji, mają trudności z koncentracją, nie czują radości z tego co robią, trudno im się zebrać, i częściej mają ogólnie złe samopoczucie

Posłuchaj
58:36 2023_02_24 21_00_05_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 Strefa Rodzica 24 lutego godz. 21:00

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Zjawisko to szczególnie było obserwowane w okresie przedłużającej się pandemii i w czasie postpandemicznym i w tym znaczeniu może być rozumiane jako wyraz długotrwałych, emocjonalnych skutków pandemii. Gościem audycji będzie Igor Rotberg – psycholog, psychoterapeuta, trener. 

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 22.00.

Czytaj dalej:

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

Zabawki szkodliwe dla dziecka. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 10:00
Kiedy udamy się do sklepu z zabawkami naszym oczom ukaże się niezwykle bogata oferta produktów odpowiednio dostosowanych do wieku dziecka. Towarzyszą one maluchom już od pierwszych tygodni życia oraz pomagają w poznawaniu siebie i świata. Niemniej jednak, niektóre z nich mogą być źródłem szkodliwych dla zdrowia substancji, dodawanych do zabawek z plastiku oraz tych robionych z tkanin. Więcej na ten temat dr Magdalena Cubała Kucharska w audycji "Strefa Rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dieta związana z grupą krwi. Czy warto ją stosować?

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2023 17:34
Historia związana z grupami krwi nie jest długa, ponieważ sięga XX wieku. My sami nie wiemy o nich zbyt wiele, a niekiedy nawet nie mamy świadomości, jaką my sami mamy grupę krwi. Jest to jednak wiedza, którą warto posiąść, ponieważ może nam się przydać w wielu sytuacjach. – W niektórych sytuacjach człowiek może wymagać szybkiego przetoczenia krwi – zauważyła prof. Ewa Bartnik. Jest to zdecydowanie łatwiejsze, kiedy grupa krwi jest znana. – W przypadku ciąży bardzo ważne jest, czy nie ma konfliktu pomiędzy matką, która ma RH- a dzieckiem, które jest RH+.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sezon alergiczny. Kiedy się zacznie?

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2023 11:08
Im cieplej na zewnątrz, tym szybciej rośliny wiatropylne, w tym przypadku drzewa, które zaczynają pylenie najwcześniej, wypuszczą swoje pyłki, co może być problematyczne dla dużej części społeczeństwa. Około 40 proc. Polaków to alergicy, którzy mają dodatnie testy. Jedna trzecia mieszkańców Polski to alergicy objawowi. To właśnie oni, zamiast cieszyć się wiosną, będą zmagać się z przykrymi objawami alergii. Więcej w treści artykułu i w załączonej audycji. Zapraszamy!
rozwiń zwiń