Polskie Radio
Section05
alergie u dzieci

Sezon alergiczny. Kiedy się zacznie?

Im cieplej na zewnątrz, tym szybciej rośliny wiatropylne, w tym przypadku drzewa, które zaczynają pylenie najwcześniej, wypuszczą swoje pyłki, co może być problematyczne dla dużej części społeczeństwa. Około 40 proc. Polaków to alergicy, którzy mają dodatnie testy. Jedna trzecia mieszkańców Polski to alergicy objawowi. To właśnie oni, zamiast cieszyć się wiosną, będą zmagać się z przykrymi objawami alergii. Więcej w treści artykułu i w załączonej audycji. Zapraszamy!
Zobacz więcej na temat:  alergia alergie u dzieci zdrowie dziecka zdrowie Strefa Rodzica Joanna Ficińska radio dla rodziców radio dla dzieci

Sezon na alergie trwa. Jak radzić sobie z przykrymi objawami?

Wiosną wszystko budzi się do życia. Niestety, tyczy się to również reakcji alergicznych. Z alergiami mamy do czynienia głównie wiosną, ale właściwie dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Wiosną wiele roślin rozpoczyna swoje pylenie, a wszelkie alergie nasilają się. Co więcej, mogą pojawić się także alergie krzyżowe. O tym, jak radzić sobie z alergią i w jaki sposób zmniejszać jej nieprzyjemne skutki opowiedział w audycji "Strefa Rodzica" na antenie Polskiego Radia Dzieciom Dariusz Iwanow, lekarz medycyny rodzinnej.
Zobacz więcej na temat:  alergia alergie u dzieci zdrowie dziecka Strefa Rodzica radio dla rodziców

Alergia na białka mleka krowiego: diagnostyka i leczenie

Alergia pokarmowa spędza sen z  oczu wielu rodzicom, może obejmować wiele układów i objawiać się w różny sposób: od wysypki na skórze, przez bóle brzucha i krew w kupce malucha do skurczów oskrzeli. Nierzadko bywa, iż objawy u maluszka nie mają tła alergicznego, a diagnoza postawiona została zbyt wcześnie lub niewłaściwie.
Zobacz więcej na temat:  rodzice dzieci wychowanie edukacja Joanna Neuhoff-Murawska zdrowie dziecka alergie u dzieci

Na Zdrowie: alergia to nie wyrok

Już połowa naszego społeczeństwa cierpi na różnego rodzaju alergie. Jednocześnie rośnie też liczba osób chorujących na astmę. Dlaczego tak się dzieje? Czy alergia zawsze prowadzi do astmy? Jakie są skutki społeczne tego problemu? Na te pytania odpowiadał w audycji Na Zdrowie prof. Piotr Kuna – alergolog z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Norberta Barlickiego w Łodzi.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 alergia alergie u dzieci