Polskie Radio Dzieciom

5. urodziny Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2020 17:13
Polskie Radio Dzieciom ma już 5 lat! Z okazji 5. urodzin cyfrowa stacja dla dzieci i rodziców świętowała przez 5 dni. 1 kwietnia w urodzinowym programie nie zabrakło konkursów z nagrodami, konkursów i prezentów. Słuchacze mogli wziąć aktywny udział w przygotowanych atrakcjach telefonicznie lub za pośrednictwem mediów społecznościowych. W ten sposób stacja przyłączyła się do akcji #zostańwdomu i zachęcała do słuchania audycji przez darmową aplikację mobilną, internet i odbiorniki DAB+.
1-5 kwietnia urodziny Polskiego Radia Dzieciom
1-5 kwietnia urodziny Polskiego Radia DzieciomFoto: Polskie Radio

Polskie Radio dzieciom od 5 lat bawi i uczy najmłodszych oraz wspiera rodziców, opiekunów i nauczycieli. Od 23 marca na stronie polskieradiodzieciom.pl trwało wielkie odliczanie do rozpoczęcia obchodów piątych urodzin stacji. 1 kwietnia już od samego rana wręczane były pierwsze upominki. Prezenty otrzymali słuchacze, którzy w czasie audycji "Poranek” (godz. 7.00-10.00) zadzwonili do studia i złożyli urodzinowe życzenia. We wczorajszej audycji "Poranek" ogłoszony został konkurs "Laurka dla Polskiego Radia Dzieciom". Wszystkie laurki, wysłane od 2 do 5 kwietnia na adres: dzieci@polskieradio.pl, umieszczone zostaną w specjalnie przygotowanej galerii na stronie i Facebooku Polskiego Radia Dzieciom. W konkursie tym przewidziano wyjątkowe nagrody.

W piątek 3 kwietnia, czyli podczas trzeciego dnia urodzin, wystartował  II Konkurs Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. To kolejna odsłona wydarzenia cieszącego się ogromną popularnością wśród dzieci, które uwielbiają śpiewać lub recytować wiersze. Konkurs ma na celu odkrywanie i promocję słuchaczy, którzy marzą o nagraniu płyty i występie na prawdziwej scenie. Zeszłoroczny sukces wydarzenia udowodnił, że utalentowanych młodych twórców nie brakuje. W ubiegłym roku spośród blisko 700 zgłoszeń jury wybrało 28 laureatów, którzy wystąpili w uroczystym koncercie. Gościem specjalnym gali była Natalia Kukulska, zasiadająca również w jury konkursu. Artystce na scenie towarzyszył kompozytor i gitarzysta jazzowy Marek Napiórkowski. W sobotę i niedzielę, 4 i 5 kwietnia o godz. 18.00 Polskie Radio Dzieciom zaprasza na godzinną retransmisję koncertu laureatów I Konkursu Dziecięcych Talentów, który odbył się 23 listopada ub.r. 

>>> Zobacz relację z koncertu <<<

Ponadto wiosną br. nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia ukaże się dwupłytowy album nagrany z udziałem laureatów konkursu. Więcej informacji oraz regulamin konkursu pod adresem: konkurstalentow.polskieradio.pl.


[informacja prasowa]

Polskie Radio Dzieciom to jedyne radio w Polsce, które przez całą dobę nadaje audycje skierowane do dzieci i ich rodziców. Można go słuchać przez odbiorniki cyfrowe DAB+, Internet oraz darmową aplikację na smartfony. Wybrane audycje dla dzieci i rodziców, od 1 stycznia słuchać można także na platformie Polskiego Radia podcasty.poskieradio.pl.

Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.
Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ Polskie Radio Dzieciom nie emituje żadnych reklam!

Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom poprzez media społecznościowe angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy poprzez udział w licznych konkursach, zagadkach i pytaniach udostępnianych w formie kolorowych grafik. Dostępna w internecie szczegółowa ramówka pozwoli rodzicom na dokładne zaplanowanie dnia razem z Polskim Radiem Dzieciom!

jo

Zobacz więcej na temat: W POLSKIM RADIU #zostańwdomu
Zobacz także
Czytaj także

Trzecie Urodziny Polskiego Radia Dzieciom w Operze na Zamku w Szczecinie

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2018 14:00
rozwiń zwiń
Czytaj także

Koncert urodzinowy Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2018 08:00
Muzyka, śpiew dzieci i specjalny tort urodzinowy, a także dźwięki zagrane na liściu i trawie, to tylko niektóre z atrakcji, które Polskie Radio Dzieciom przygotowało z okazji swoich trzecich urodzin.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bajki i słuchowiska na nowej stronie Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2019 10:00
Na ruchomej gałęzi, poruszanej podmuchem wiatru, wśród spadających powolnie liści, siedzi ptak słuchający radia. Takim widokiem witany będzie każdy użytkownik strony internetowej Polskiego Radia Dzieciom, która zmienia swój wygląd. Ta całodobowa stacja radiowa ma na swojej stronie kilkaset bajek i słuchowisk, ale także obszerny katalog audycji i artykułów dla dorosłych. Na nowej stronie znalezienie ich jest dużo bardziej intuicyjne.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom: 102 propozycje ciekawych audycji dla ucznia

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2020 07:55
Kiedy szkoły i częściowo przedszkola są zamknięte, warto pamiętać, że cyfrowe Polskie Radio Dzieciom ma mnóstwo ciekawych propozycji dla dzieci i rodziców na każdy dzień. To całodobowe radio nadaje w ciągu tygodnia ponad 100 premierowych audycji przygotowanych specjalnie z myślą o najmłodszych. Eksperymenty, rytmika, lekcje języków obcych, bajki, to tylko część tematów, które usłyszeć można każdego dnia, włączając cyfrowe Polskie Radio Dzieciom.
rozwiń zwiń