Polskie Radio Dzieciom

Audycja Polskiego Radia Dzieciom "Muzyka z lasu" zgłoszona do Prix Europa 2021

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 01:02
Audycja autorstwa Joszka Brody "Muzyka z lasu" nadawana w cyfrowym Polskim Radiu Dzieciom, będzie reprezentować polską radiofonię w konkursie Prix Europa 2021. Łącznie do konkursu jury wybrało 8 audycji. "Muzyka z lasu" została zgłoszona w kategorii muzyka.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/OlhaTsiplyar

Dokument/reportaż, dokument/reportaż epizod, wydarzenia bieżące, słuchowisko i muzyka to kategorie audycji zgłoszonych do konkursu Prix Europa 2021. W kategorii muzyka, jury wybrało audycję "Muzyka z lasu" autorstwa Joszka Brody, emitowanej na antenie Polskiego Radia Dzieciom w środy o godz. 17.15.

"Muzyka z lasu" to audycja o polskich piosenkach ludowych – o ich warstwie muzycznej i językowej, prowadzona przez znakomitego folkowego muzyka lutnika Joszka Brodę wraz z dziećmi. W każdym odcinku następuje prezentacja innego utworu kultury górali z Beskidu Śląskiego, nauka tekstu, tłumaczenie i interpretacja z perspektywy dziecka. - Budując audycję kierowałem się celem, którym jest pokazanie rodzimej kultury tradycyjnej w sposób, który może zainteresować dzieci i ich opiekunów. Upowszechniamy więc wiedzę o kulturze i historii naszego kraju, o tradycji i o przekazie kulturowym, którego szanowne audytorium staje się poprzez tę właśnie audycję ich częścią. Nasi słuchacze biorę udział dosłownie w przekazie kulturowym na falach Polskiego Radia Dzieciom – tak o swojej audycji mówi Joszko Broda dodając, że dzięki niej budujemy więzi kulturowe, np. tłumacząc lokalne gwary na język polski i omawiając związane z tym konteksty.
Audycja nadawana jest na antenie całodobowego Polskiego Radia Dzieciom od 10 marca 2021 r. Wszystkie jej archiwalne odcinki dostępne są na stronie www.polskieradiodzieciom.pl. Zapoznaj się z pełną ramówką stacji: kliknij TU.

Prezentujemy pełną listę audycji zgłoszonych do konkursu Prix Europa 2021:

W kategorii dokument/reportaż
"Duszy coraz mniej" - reportaż autorstwa Agnieszki Czyżewskiej - Jacquemet (Radio Lublin S.A.)
“Bilet z rowerem" - reportaż autorstwa Ewy Szkurłat (Radio Kraków S.A.)

W kategorii dokument/reportaż epizod
“Solaris" - audycja autorstwa Jarosława Juszkiewicza (Polskie Radio Katowice S.A.)

W kategorii Wydarzenia bieżące
"Pieśni przebudzenia" - reportaż autorstwa Alicji Pietruczuk i Żmiciera Kościna (Polskie Radio Białystok S.A.)
“Historia z Budzika" - reportaż autorstwa Antoniego Rokickiego (Polskie Radio S.A., SRiD)

W kategorii słuchowisko
“Wszystko przez bociana" - słuchowisko autorstwa Grażyny Lustosławskiej Polskie Radio Lublin S.A.) “Popsute" - słuchowisko autorstwa Marty Rebzdy w reżyserii Waldemara Modestowicza (Polskie Radio S.A., Teatr Polskiego Radia)

W kategorii muzyka
"Muzyka z lasu" - audycja o muzyce autorstwa Joszko Brody (Polskie Radio S.A. Radio Dzieciom).

Nagroda Prix Europa przyznawana jest najlepszym europejskim produkcjom telewizyjnym, radiowym i internetowym. To najważniejsza tego typu nagroda w Europie.
**

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

Najbardziej fascynujące zakątki Polski

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2020 08:00
Schron w którym może zmieścić się cały pociąg, Podlasie z pysznymi wędlinami, cmentarz tatarski czy muzeum brudu. Lew i Królik zaprosili do rozmowy w Polskim Radiu Dzieciom podróżnika, który doskonale zna zarówno popularne atrakcje turystyczne, jak i nieznane zakamarki, które warto oznaczyć na mapie, planując podróże po Polsce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bieszczady! Tarnica, Szeroki Wierch, Przysłup Caryński...

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2020 08:00
Góry, lasy i całkiem sporo zwierząt, a wśród nich wilki i niedźwiedzie... więc może by tak rzucić wszystko i pojechać w końcu w te Bieszczady? Tarnica, Szeroki Wierch, Przysłup Caryński... kto nie miał takich marzeń! Czasem nawet myślą o tym radiowe zwierzaki. Lew i Królik tak za tymi górami zatęsknili, że do bieszczadzkiej rozmowy zaprosili podróżniczkę Zofię Nowaczyk.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Język hiszpański w Polskim Radiu Dzieciom. Lekcje 41 - 50

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2021 11:11
Zapraszamy do słonecznej Hiszpanii. Z Polskim Radiem Dzieciom uczymy się języka hiszpańskiego!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wielcy kompozytorzy: Zbigniew Preisner i jego muzyka filmowa

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2021 18:21
Nierzadko twórczość polskich muzyków jest doceniana nie tylko w kraju, ale również za granicą. Oprócz pasji do muzyki wyróżnia ich niezwykła wrażliwość, która pozwala im tworzyć wyjątkowe utwory. Przykładem takiego artysty jest kompozytor muzyki filmowej, o którym można było usłyszeć w "Muzycznych Podróżach" w Polskim Radiu Dzieciom.
rozwiń zwiń