X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Audycja Polskiego Radia Dzieciom "Muzyka z lasu" zgłoszona do Prix Europa 2021

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 01:02
Audycja autorstwa Joszka Brody "Muzyka z lasu" nadawana w cyfrowym Polskim Radiu Dzieciom, będzie reprezentować polską radiofonię w konkursie Prix Europa 2021. Łącznie do konkursu jury wybrało 8 audycji. "Muzyka z lasu" została zgłoszona w kategorii muzyka.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/OlhaTsiplyar

Dokument/reportaż, dokument/reportaż epizod, wydarzenia bieżące, słuchowisko i muzyka to kategorie audycji zgłoszonych do konkursu Prix Europa 2021. W kategorii muzyka, jury wybrało audycję "Muzyka z lasu" autorstwa Joszka Brody, emitowanej na antenie Polskiego Radia Dzieciom w środy o godz. 17.15.

"Muzyka z lasu" to audycja o polskich piosenkach ludowych – o ich warstwie muzycznej i językowej, prowadzona przez znakomitego folkowego muzyka lutnika Joszka Brodę wraz z dziećmi. W każdym odcinku następuje prezentacja innego utworu kultury górali z Beskidu Śląskiego, nauka tekstu, tłumaczenie i interpretacja z perspektywy dziecka. - Budując audycję kierowałem się celem, którym jest pokazanie rodzimej kultury tradycyjnej w sposób, który może zainteresować dzieci i ich opiekunów. Upowszechniamy więc wiedzę o kulturze i historii naszego kraju, o tradycji i o przekazie kulturowym, którego szanowne audytorium staje się poprzez tę właśnie audycję ich częścią. Nasi słuchacze biorę udział dosłownie w przekazie kulturowym na falach Polskiego Radia Dzieciom – tak o swojej audycji mówi Joszko Broda dodając, że dzięki niej budujemy więzi kulturowe, np. tłumacząc lokalne gwary na język polski i omawiając związane z tym konteksty.
Audycja nadawana jest na antenie całodobowego Polskiego Radia Dzieciom od 10 marca 2021 r. Wszystkie jej archiwalne odcinki dostępne są na stronie www.polskieradiodzieciom.pl. Zapoznaj się z pełną ramówką stacji: kliknij TU.

Prezentujemy pełną listę audycji zgłoszonych do konkursu Prix Europa 2021:

W kategorii dokument/reportaż
"Duszy coraz mniej" - reportaż autorstwa Agnieszki Czyżewskiej - Jacquemet (Radio Lublin S.A.)
“Bilet z rowerem" - reportaż autorstwa Ewy Szkurłat (Radio Kraków S.A.)

W kategorii dokument/reportaż epizod
“Solaris" - audycja autorstwa Jarosława Juszkiewicza (Polskie Radio Katowice S.A.)

W kategorii Wydarzenia bieżące
"Pieśni przebudzenia" - reportaż autorstwa Alicji Pietruczuk i Żmiciera Kościna (Polskie Radio Białystok S.A.)
“Historia z Budzika" - reportaż autorstwa Antoniego Rokickiego (Polskie Radio S.A., SRiD)

W kategorii słuchowisko
“Wszystko przez bociana" - słuchowisko autorstwa Grażyny Lustosławskiej Polskie Radio Lublin S.A.) “Popsute" - słuchowisko autorstwa Marty Rebzdy w reżyserii Waldemara Modestowicza (Polskie Radio S.A., Teatr Polskiego Radia)

W kategorii muzyka
"Muzyka z lasu" - audycja o muzyce autorstwa Joszko Brody (Polskie Radio S.A. Radio Dzieciom).

Nagroda Prix Europa przyznawana jest najlepszym europejskim produkcjom telewizyjnym, radiowym i internetowym. To najważniejsza tego typu nagroda w Europie.
**

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także

Czytaj także

Najbardziej fascynujące zakątki Polski

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2020 08:00
Schron w którym może zmieścić się cały pociąg, Podlasie z pysznymi wędlinami, cmentarz tatarski czy muzeum brudu. Lew i Królik zaprosili do rozmowy w Polskim Radiu Dzieciom podróżnika, który doskonale zna zarówno popularne atrakcje turystyczne, jak i nieznane zakamarki, które warto oznaczyć na mapie, planując podróże po Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bieszczady! Tarnica, Szeroki Wierch, Przysłup Caryński...

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2020 08:00
Góry, lasy i całkiem sporo zwierząt, a wśród nich wilki i niedźwiedzie... więc może by tak rzucić wszystko i pojechać w końcu w te Bieszczady? Tarnica, Szeroki Wierch, Przysłup Caryński... kto nie miał takich marzeń! Czasem nawet myślą o tym radiowe zwierzaki. Lew i Królik tak za tymi górami zatęsknili, że do bieszczadzkiej rozmowy zaprosili podróżniczkę Zofię Nowaczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Język hiszpański w Polskim Radiu Dzieciom. Lekcje 41 - 48

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2021 11:11
Zapraszamy do słonecznej Hiszpanii. Z Polskim Radiem Dzieciom uczymy się języka hiszpańskiego!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielcy kompozytorzy: Zbigniew Preisner i jego muzyka filmowa

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2021 18:21
Nierzadko twórczość polskich muzyków jest doceniana nie tylko w kraju, ale również za granicą. Oprócz pasji do muzyki wyróżnia ich niezwykła wrażliwość, która pozwala im tworzyć wyjątkowe utwory. Przykładem takiego artysty jest kompozytor muzyki filmowej, o którym można było usłyszeć w "Muzycznych Podróżach" w Polskim Radiu Dzieciom.
rozwiń zwiń