Polskie Radio Dzieciom

Europejski Dzień Wynalazcy

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2023 19:00
Z okazji Europejskiego Dnia Wynalazcy w "Poranku" Polskiego Radia Dzieciom poznamy historię największych wynalazców. Przyjrzymy się także genialnym wynalazkom, bez których trudno wyobrazić sobie współczesny świat. Przypomnimy sobie takie wielkie postaci jak Maria Skłodowska-Curie, Leonardo da Vinci czy Nikola Tesla. 
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Sunny studio/Shutterstock.com

Do wysłuchania audycji pełnej ciekawostek i informacji na temat znanych i mniej znanych wynalazków i wynalazców zapraszamy poniżej.

Czy wśród słuchaczy Polskiego Radia Dzieciom są mali wynalazcy? 

Posłuchaj
58:45 2023_11_09 08_01_03_RadioDzieciom_Poranek.mp3 Poranek w Polskim Radiu Dzieciom 9 listopada godz. 08:01

 

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Audycja: Poranek
Prowadzi: Martyna Chuderska
Data emisji: 9.11.2023
Godzina emisji: 7.00.

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

Zobacz także
Czytaj także

Skunks w studiu PR Dzieciom. Jak to jest mieszkać w domu ze skunksem?

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2023 12:17
Skunks to zwierzak, którego większość z nas kojarzy z niezbyt przyjemnym zapachem. Ale to stworzenie stało się też domowym pupilem. Co trzeba wiedzieć o skunksach? Co jedzą skunksy? Jak się nimi opiekować i czy w ogóle skunks w domu to dobry pomysł? Na te pytania odpowiedział gość Polskiego Radia Dzieciom, który pojawił się dziś (3.10) w studiu w towarzystwie skunksa Zygmunta.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sekrety ludzkiej twarzy

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2023 17:00
Jakie tajemnice skrywa ludzka twarz? Co o ich właścicielu mówią oczy, nos, zmarszczki, piegi czy zarost? Jak zmienia się twarz pod wpływem emocji i jak je odczytywać? Na te pytania szukaliśmy odpowiedzi w "Poranku" Polskiego Radia Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dzień Leniwca - leniwy jak leniuchowiec?

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2023 10:10
Wygląda nieszczególnie: jasnoszare futerko, wyłupiaste oczka bardzo długie kończyny i szponiaste pazury. Leniuchowiec, potocznie także zwany leniwcem, to gatunek w naturze żyjący w lasach równikowych. W Warszawie można go spotkać w stołecznym zoo. Ma na imię Amy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Poznajemy historię ubrania

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2023 20:27
Ponieważ 30 października jest Dzień Spódnicy, w "Poranku" Polskiego Radia Dzieciom rozmawialiśmy o historii ubrania. Skąd wzięło się słowo "bielizna"? Od kiedy kobiety i dziewczyny noszą spodnie? Czy średniowieczne buty były wygodne? Kto wynalazł kieszenie?
rozwiń zwiń