Polskie Radio Dzieciom

Spotkanie ze św. Mikołajem w Polskim Radiu Dzieciom [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2023 17:00
Polskie Radio Dzieciom zaprosiło najmłodszych słuchaczy na wyjątkowe spotkanie ze świętym Mikołajem. Dziś o godz. 19.30 Mikołaj odpowiadał na pytania zadane przez dzieci. Jakie temperatury panują obecnie w Laponii w wiosce św. Mikołaja, z jaką maksymalną prędkością mogą się przemieszczać jego sanie? To tylko niektóre z pytań zadanych przez dzieci. Wszystkie wiadomości zostały przekazane Mikołajowi, a Mikołaj sprostał zadaniu i udzielił wyczerpujących odpowiedzi. To wyjątkowe spotkanie można teraz oglądać w formie wideo. Zapraszamy!
Spotkanie ze św. Mikołajem w Polskim Radiu Dzieciom. Streaming 6.12. na www.polskieradiodzieciom.pl o 19.30.
Spotkanie ze św. Mikołajem w Polskim Radiu Dzieciom. Streaming 6.12. na www.polskieradiodzieciom.pl o 19.30.Foto: PR

Pytań do św. Mikołaja było wiele i za wszystkie redakcja Polskiego Radia Dzieciom serdecznie dziękuje! Dzieci zapytały na przykład o to ile reniferów ma św. Mikołaj w swoim zaprzęgu, co je, że jest taki silny, że aż potrafi unieść tyle prezentów albo skąd Mikołaj wie co wręczyć jako prezent dzieciom, które nie napisały listu. – Jestem szczęśliwy, że dostałem tyle pytań od dzieci i że mogliśmy się dziś spotkać – powiedział św. Mikołaj, który gościł w studiu Polskiego Radia Dzieciom.

Streaming można było oglądać stronie internetowej www.polskieradiodziciom.pl i w mediach społecznościowych stacji św. Mikołaj odpowiada na pytania, które najmłodsi słuchacze przesłali do redakcji Polskiego Radia Dzieciom.

Dziś słuchacze Polskiego Radia Dzieciom mogli liczyć na niespodzianki i mikołajkowe prezenty. W "Poranku w Polskim Radiu Dzieciom" (godz. 7.00 – 10.00) na najmłodszych czekały historie o tym, gdzie mieszka św. Mikołaj oraz gdzie najczęściej zostawia prezenty i czy rzeczywiście lubi ciepłe mleko i ciasteczka. Z kolei w audycji "Muzyczne podróże" (godz. 10.00 – 11.00) nie zabrakło piosenek o Mikołaju i jego pomocnikach, a także ciekawostek o instrumentach świątecznych.

O godz. 13.30 Polskie Radio Dzieciom zaprosiło na premierowe słuchowisko "Alicja w krainie umysłu" w reżyserii Wojciecha Urbańskiego. Nagranie to zdobyło II miejsce w konkursie "Mój świat" organizowanym przez Polskie Radio Dzieciom, Teatr Polskiego Radia oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.
Od 7 grudnia słuchowisko będzie także dostępne na platformie podcastowej Polskiego Radia w zakładce RADIO BAJKI.

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!


 

 

Zobacz także
Czytaj także

Dziecko w świecie cyfryzacji. Jak być dobrym doradcą dla młodego człowieka?

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2021 23:00
Edukacja online sprawiła, że dzieci spędzają więcej czasu przed komputerem, a to powoduje niepokój u dorosłych zastanawiających się nad skutkami takiego zachowania. Z racji tego, że nowe technologie będą się stale rozwijać, pomocne może okazać się posiadanie odpowiedniej wiedzy i umiejętności, które umożliwią dzieciom i rodzicom odpowiedzialne korzystanie z internetu. Jak zatem odnaleźć się w świecie cyfryzacji? W "Strefie Rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom, porozmawialiśmy o tym z nauczycielką Zytą Czechowską oraz pisarzem Mikołajem Marcelą, którzy razem stworzyli książkę "Jak nie zgubić dziecka w sieci".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Rodzinny WF". Saneczkarstwo

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2022 10:00
W dniu, w którym św. Mikołaj podróżował po całym świecie na swoich wielkich saniach my przyglądaliśmy się sportowi z sankami związanemu - saneczkarstwu!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dziękujemy za tak liczne pytania do świętego Mikołaja

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2023 11:00
Do redakcji Polskiego Radia Dzieciom spłynęło mnóstwo pytań skierowanych do świętego Mikołaja. Jakie temperatury panują obecnie w Laponii, a konkretnie w wiosce św. Mikołaja? Z jaką maksymalną prędkością mogą się przemieszczać sanie Mikołaja? To tylko niektóre z pytań zadanych przez dzieci. Wszystkie wiadomości zostaną przekazane Mikołajowi, który odpowiadać na nie będzie podczas wyjątkowego spotkania dziś 6 grudnia o godz. 19.30 na Facebooku i na stronie internetowej Polskiego Radia Dzieciom.
rozwiń zwiń