Polskie Radio Dzieciom

Wspólne Czytanie Elementarza im. prof. Mariana Falskiego [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2022 19:01
Po raz szósty, 7 grudnia 2022 r. w Kuźnicy Grabowskiej odbyło się "Wspólne Czytanie Elementarza im. prof. Mariana Falskiego". W tym roku fragmenty kultowej pierwszej czytanki przeczytali dziennikarze oraz redaktorzy. Polskie Radio Dzieciom objęło swym patronatem medialnym projekt "Wspólne Czytanie Elementarza im. prof. Mariana Falskiego". Zobacz wideo, w którym dziennikarka PR Dzieciom czyta wybrany fragment tego najpopularniejszego podręcznika do nauki czytania i pisania w Polsce .
Na Wspólne czytanie Elementarza Falskiego zaprasza Martyna Chuderska - Polskie Radio Dzieciom.
Na "Wspólne czytanie Elementarza Falskiego" zaprasza Martyna Chuderska - Polskie Radio Dzieciom.Foto: PR

Elementarz Mariana Falskiego to najpopularniejszy podręcznik do nauki czytania i pisania w Polsce. Uczyło się z niego kilkanaście pokoleń polskich pierwszoklasistów, a przez kilkadziesiąt lat był jedynym obowiązującym podręcznikiem do nauki czytania i pisania w polskim szkolnictwie.

"Wspólne czytanie Elementarza prof. Mariana Falskiego" jest pierwszym projektem
w Polsce zakładającym wielopokoleniowe, cykliczne wydarzenie kulturalne opowiadające
o życiu i dorobku autora słynnej pierwszej czytanki. Do akcja wspólnego czytania Elementarza od kilku lat włączają się: aktorzy, piosenkarze, sportowcy, samorządowcy, uczniowie szkół podstawowych oraz wielu innych.  

Wspólne czytanie Elementarza to sentymentalna podróż w zapomniany świat naszych dziadków, Ali i Asa, białych kołnierzyków, kleksów w zeszytach i dziur na kolanach.

Organizatorem wydarzenia jest Muzeum Elementarza im. prof. Mariana Falskiego
w Kuźnicy Grabowskiej oraz Urząd Gminy Kraszewice.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Polskie Radio Dzieciom.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci.
Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki.
Stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

Zobacz także
Czytaj także

Czego uczą książki detektywistyczne dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2021 08:00
Książki detektywistyczne niezmiennie cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród ludzi w różnym wieku. Oferowane są one także dla dzieci, lecz głównie dla tych, które potrafią już czytać, wyłączając przez to z grupy odbiorców maluchów. Jak się jednak okazuje, lektury z zagadkami są źródłem ważnych treści oraz mogą zainteresować nawet przedszkolaków. Doskonale o tym wie gość Strefy Rodzica, Maja Strzałkowska, autorka serii książek detektywistycznych "Julka i Szpulka".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Jemy borówki na polu". Piękno języka polskiego podczas spotkań w Rabce Zdroju

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2021 10:00
Podczas trzeciej edycji projektu "Jemy borówki na polu czyli wakacyjne spotkania z językiem polskim" eksperci opowiadali o bogactwie i zawiłościach języka polskiego, a także jak się nim posługiwać, by skutecznie dotrzeć do odbiorcy. Usłyszeć można było również wybitnych opowiadaczy, Agnieszkę Ayşen Kaim, Irenę Stopę, Grzegorza Uzdańskiego i Magdę Lenę Górską, która wystąpiła przy akompaniamencie muzyki Serge’a Tamasa. Przedstawione opowieści łączyły m.in. ciekawą fabułę i piękny język, których fragmenty można było usłyszeć podczas "Kulturalnej Strefy".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Kulturalna strefa". Jak rozwinąć w dziecku pasję do czytania? [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2021 10:00
Jako że książki rozwijają wyobraźnię i wzbogacają słownictwo, dorośli starają się rozkochać dzieci w czytaniu. Niemniej jednak, pomimo że utwory literackie pełnią dużą rolę w naszym życiu, dzieci nie zawsze chcą po nie sięgnąć. Aby przekonać dzieci do takiej formy spędzania czasu, możemy wypróbować metodę czytania wrażeniowego, o której w "Kulturalnej Strefie" w Polskim Radiu Dzieciom odpowiedziała jej autorka, Małgorzata Swędrowska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Wierszyki na dobranoc". Rozmowa z Kasią Huzar-Czub

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2022 13:44
"Wierszyki na dobranoc" autorstwa Kasi Huzar-Czub są pierwszą książką w serii wierszyków bliskościowych, którą autorka dedykowała swoim rodzicom. Wiodącym celem było oswajanie trudnych sytuacji, które wiążą się z wieczorną porą i pomoc najmłodszym w zasypianiu. Książka skierowana jest zarówno do dzieci, jak i towarzyszącym im dorosłym.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

"O kurza twarz". Książka Justyny Bednarek na poprawę humoru

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2022 09:00
Kurza seria to historie przesympatycznej rodziny Ogórków i czterech kur. W drugim tomie pod tytułem "O kurza twarz" możemy jeszcze lepiej poznać rodzinę Ogórków, dowiadując się chociażby, że tacie Ogórkowi humor poprawia cynamon. Autorka książki "O kurza twarz" zdradziła w "Kulturotece" na antenie Polskiego Radia Dzieciom, co poprawia humor jej samej, a także powiedziała, bez czego nie rusza się w podróż.
rozwiń zwiń