X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Wierszyki na dobranoc". Rozmowa z Kasią Huzar-Czub

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2022 13:44
"Wierszyki na dobranoc" autorstwa Kasi Huzar-Czub są pierwszą książką w serii wierszyków bliskościowych, którą autorka dedykowała swoim rodzicom. Wiodącym celem było oswajanie trudnych sytuacji, które wiążą się z wieczorną porą i pomoc najmłodszym w zasypianiu. Książka skierowana jest zarówno do dzieci, jak i towarzyszącym im dorosłym.  
Wierszyki pozwalają się wyciszyć, pomagają uspokoić oddech, wsłuchać się w bicie serca i zamknąć oczy
Wierszyki pozwalają się wyciszyć, pomagają uspokoić oddech, wsłuchać się w bicie serca i zamknąć oczyFoto: Shutterstock/Evgeny Atamanenko

Wierszyki pozwalają się wyciszyć, pomagają uspokoić oddech, wsłuchać się w bicie serca i zamknąć oczy. Jest wierszyk, który dotyczy wdzięczności za to, co wydarzyło się w ciągu dnia. Zdaniem autorki, warto nauczyć dziecko dziękowania za dobre rzeczy, które mu się przytrafiły i doceniania ich. Jest też wiersz o ciemności, bo przecież "gdyby było jasno, biało, beznadziejnie by się spało". 

Posłuchaj
58:52 2022_04_06 21_00_11_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 Strefa Rodzica 6 kwietnia godz. 21:00 "Wierszyki na dobranoc". Rozmowa z Kasią Huzar-Czub

 

W książce znajdują się wskazówki dla rodziców, które tłumaczą, w jaki sposób zbudować czułość i bliskość podczas czytania. Nie trzeba jednak mieć ogromnej wiedzy o rodzicielstwie bliskości, by stosować ją w praktyce. Przytulenie dziecka i akceptacja tego, kim ono jest w zupełności wystarczy. Jako rodzice, sami czujemy, czego dziecko potrzebuje, by było szczęśliwe. 

"Wierszyki na dobranoc" to proste wierszyki, które zaspokajają wiele ważnych potrzeb. Z powodzeniem mogą stać się częścią wieczornego rytuału. Wspólne czytanie zapewni wyciszenie, czułość i bliskość rodzica, wdzięczność oraz piękne zakończenie dnia, a tym samym – spokojne przywitanie nocy. 

Więcej o "Wierszykach na dobranoc" powiedziała w strefie rodzica autorka, Kasia Huzar-Czub. Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji.

Audycja: Strefa Rodzica
Prowadzi: Aleksandra Jasińska
Gość: Kasia Huzar-Czub – poetka, tłumaczka, autorka
Data emisji: 06.04.2022
Godzina emisji: 21:00


Czytaj dalej: 

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców w tym podcasty przygotowane przez Idę Nowakowską

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.

Wszystkie podcasty Polskiego Radia Dzieciom są dostępne na stronie podcasty.polskieradio.pl

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 

Zobacz także

Czytaj także

Literatura dziecięca od najmłodszych lat. Co czytać i dlaczego. Nowy podcast Idy Nowakowskiej

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2022 14:43
Nigdy nie jest na to za wcześnie, żeby zacząć czytać dziecku. Można to robić od momentu jego narodzin, ale też dużo wcześniej. Czytanie dziecku w okresie prenatalnym sprawia, że oswaja się ono z głosem matki i buduje się między nimi silna więź. Jaką literaturę dziecięcą wybrać dla dzieci w różnym wieku, jak ważna w wychowaniu dziecka jest obecność literatury i jak zaszczepić w dziecku zainteresowanie literaturą od najmłodszych lat? O tym w najnowszym podcaście "Strefa rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom, Ida Nowakowska rozmawiała z Gabrielą Dul z Instytutu Książki. Podcast jest już dostępny na bezpłatnej platformie podcastowej Polskiego Radia: podcasty.polskieradio.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dobry sen. Jak zadbać o swój rytm okołodobowy? [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2022 11:38
Problemy ze snem kojarzą się nam najczęściej z bezsennością czy budzeniem się w nocy, jednak obejmują również nadmierną senność. Trudności z zasypianiem mogą być spowodowane nadmiernym pobudzeniem, które często jest spowodowane natłokiem myśli czy obowiązków w ciągu dnia. Niekiedy problemy ze snem są powiązane z zaburzeniami nastroju lub zaburzeniami lękowymi. Kolejnym powodem jest rozregulowanie rytmu okołodobowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świat widziany oczami dziecka. Jak obudzić w sobie fascynację życiem?

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2022 23:03
Widzieć świat oczami dziecka – czy jesteśmy jeszcze w stanie przypomnieć sobie, jak to jest? W powrocie do dziecięcego zachwytu nad światem może pomóc nam medytacja. Autor książki "Zachwyć się. Naucz się medytować od wielkich filozofów" definiuje medytację jako stan, w którym budzi się fascynacja, a usypia rządza.
rozwiń zwiń