Polskie Radio Dzieciom

Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej Rabka Festival 2023

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2023 17:13
Temat przewodni festiwalu to "Przyszłość". Co nam przyniesie? Czy realizację katastroficznych wizji, czy też możemy myśleć o niej z nadzieją? Wspólnie z zaproszonymi artystami organizatorzy festiwalu będą zastanawiać się czy mamy wpływ na to, w jakim kierunku potoczy się przyszłość naszego świata. "Mamy nadzieję, że wspólne poszukiwania natchną optymizmem, poczuciem sprawczości i zachęcą do działania" - informuje organizator festiwalu. Udział zapowiedzieli, między innymi: Justyna Bednarek, Paweł Beręsewicz, Barbara Gawryluk, Boguś Janiszewski, Katarzyna Jackowska-Enemuo, Nika Jaworowska, Barbara Kosmowska, Przemek Liput, Wanda Matras-Mastalerz, Joanna Olech, Katarzyna Samosiej, Katarzyna Ryrych, Paweł Skawiński, Marcin Szczygielski, Maciej Szymanowicz, Ryszard Tadeusiewicz i Martin Widmark.
Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej Rabka Festival 2023  X edycja jubileuszowa. Patronat PR Dzieciom
Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej Rabka Festival 2023 – X edycja jubileuszowa. Patronat PR DzieciomFoto: mat. pras.

Tematowi przyszłości poświęcona będzie także konferencja dla dorosłych, która odbędzie się 14 lipca (piątek) w budynku teatru "Rabcio". Tradycyjnie odbywa się w formule TED – zaproszeni eksperci, w dwudziestominutowych wystąpieniach będą mieli za zadanie zainspirować swoimi pomysłami i przemyśleniami przybyłą publiczność. Podczas konferencji wręczona będzie (już po raz piąty) nagroda "Zwyrtała" za najlepszy pomysł promujący czytanie (kandydatów można było zgłaszać do 1 czerwca 2023).

AFISZ RABKA FESTIWAL
Więcej informacji na stronie https://www.rabkafestival.pl

Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej Rabka Festival 2023 – X edycja jubileuszowa
Rabka-Zdrój, 12-15 lipca 2023

Polskie Radio Dzieciom i w tym roku objęło patronatem medialnym Rabka Festival.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje kilkadziesiąt premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

 

 

 

 

Zobacz także
Czytaj także

"Zwierzyniec królewski. Wilkoń na Wawelu". Posłuchaj audycji PRD

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 23:02
Już niebawem w Zamku Królewskim na Wawelu i jego oddziałach zagoszczą dzieła Józefa Wilkonia - wybitnego polskiego artysty, przedstawiciela tzw. polskiej szkoły ilustracji, a także rzeźbiarza – którego twórczość zdominowały właśnie przedstawienia zwierząt. W "Poranku" Polskiego Radia Dzieciom o wystawie opowiedziała jej kuratorka, Bogumiła Wiśniewska. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Jemy borówki na polu". Piękno języka polskiego podczas spotkań w Rabce Zdroju

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2021 10:00
Podczas trzeciej edycji projektu "Jemy borówki na polu czyli wakacyjne spotkania z językiem polskim" eksperci opowiadali o bogactwie i zawiłościach języka polskiego, a także jak się nim posługiwać, by skutecznie dotrzeć do odbiorcy. Usłyszeć można było również wybitnych opowiadaczy, Agnieszkę Ayşen Kaim, Irenę Stopę, Grzegorza Uzdańskiego i Magdę Lenę Górską, która wystąpiła przy akompaniamencie muzyki Serge’a Tamasa. Przedstawione opowieści łączyły m.in. ciekawą fabułę i piękny język, których fragmenty można było usłyszeć podczas "Kulturalnej Strefy".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Projekt "Ja Europejczyk". Rozmowa z tłumaczkami 

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2022 15:49
"Ja, Europejczyk" to projekt, którego celem było promowanie wspaniałej literatury dziecięcej w nawiązaniu do europejskiej tożsamości, której esencją jest wielokulturowość. Projekt zakładał wydanie sześciu tytułów w wieku od 3 do 6 roku życia. Książki charakteryzują się wysoką wartością literacką i artystyczną. Żaden z utworów nie był dotąd publikowany w Polsce, a tylko zwiększa ich atrakcyjność. Symbolem projektu jest postać Stephana Zawrzela, który wielokulturowość rozumie jako wspólnotę, a nie konkurowanie kultur.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Festiwal Literatury i Rozwoju Dzieci Alfabet już za nami!

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2023 00:22
W dającym na co dzień spokój i wytchnienie Ogrodzie Saskim w Lublinie przez cztery dni działy się prawdziwe cuda. Dorośli stworzyli przestrzeń, w której Dzieci miały głos i możliwość nie tylko  wyrażania, ale też nazywania, oswajania i otulania emocji. 
rozwiń zwiń