Polskie Radio Dzieciom

Rowerem po Bieszczadzkim Parku Narodowym

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2021 15:00
Na południowym wschodzie Polski położony jest Bieszczadzki Park Narodowy, który pod względem wielkości obszarów tego typu znajduje się na trzecim miejscu. Możemy dostać się tam np. samochodem lub rowerem, jak zrobił to Bartosz Popczyński, gość "Podwieczorka z Filipem i Leopoldem". Jednak bez względu na to, jaki środek transportu wybierzemy, możemy być pewni, że w momencie dotarcia do parku naszym oczom ukaże się wyjątkowy widok Bieszczad.    
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Symbolem parku jest ryś, zwierzę z rodziny kotowatych, którego charakterystycznym elementem są czarne pędzelki na końcu uszu. Z racji tego, że jest ich w Polsce mało oraz boją się ludzi, trudno jest je dostrzec. Często jednak to one mogą nas obserwować bez naszej wiedzy, gdyż zwierzęta te potrafią się doskonale skradać. Na swojej drodze można także spotkać niedźwiedzie i wilki, zwłaszcza nocą, kiedy wychodzą na drogę. Wśród drugiej grupy zwierząt najważniejszą rolę pełni Wadera, czyli samica wilków, która wydaje na świat potomstwo.  Co więcej w Bieszczadach możemy natknąć się również na węża eskulapa, którego długość wynosi czasem nawet ponad 1,5 metra. 

Posłuchaj
59:17 2021_07_13 18_00_03_RadioDzieciom_Podwieczorek.mp3 Podwieczorek z Filipem i Leopoldem 13 lipca godz. 18:00

Można powiedzieć, że Bieszczadzki Park Narodowy jest wyjątkowym rejonem w Polsce, gdzie jesteśmy w stanie poczuć dziką przyrodę. Tak więc udając się tam na wycieczkę dobrze byłoby nie dokarmiać żyjących w parku zwierząt oraz zbierać po sobie śmieci i pilnować porządku. 

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00.
Prowadzi: Janusz Zadura
Gość: Bartosz Popczyński
Data emisji: 13.07.2021
Godz. emisji: 18.00.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <--- 

 


Zobacz także
Czytaj także

Rowerem po Drawieńskim Parku Narodowym

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 08:00
Maj to wspaniały miesiąc na rozpoczęcie jazdy na rowerze, jeśli jeszcze się tego nie zrobiło. Jednym z miejsc, do którego można udać się na wycieczkę rowerową jest np. Drawieński Park Narodowy, o którym w Podwieczorku z Filipem i Leopoldem opowiedział przyrodnik Bartosz Popczyński.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wycieczka rowerowa do Wolińskiego Parku Narodowego

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2021 10:19
Zazwyczaj parki narodowe tworzone są z inicjatywy przyrodników lub leśników. Do powstania Wolińskiego Parku Narodowego przyczynił się natomiast jeszcze żołnierz. Obszar ten znajduje się na krańcu Polski oraz słynie z niezwykłych klifów, których wysokość sięga nawet 100 metrów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Audycje pełne lata. Letnia ramówka Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2021 11:45
Wraz z zakończeniem roku szkolnego Polskie Radio Dzieciom rozpoczęło nadawanie programu według letniej ramówki. Na antenę tej całodobowej stacji powróciły audycje pełne lata, a poranna audycja nadawana od poniedziałku do piątku startuje o godzinę później czyli o 8.00. Czego posłuchamy w wakacje?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bursztyny z Bałtyku. Ciekawostki i legendy [AUDYCJA DLA DZIECI]

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2021 11:29
Za bursztynową stolicę świata uznaje się Gdańsk, dlatego też jeśli w wakacje udamy się nad polskie morze istnieje szansa, że znajdziemy tam tzw. złoto Bałtyku. Jak zaznaczyła w "Podwieczorku z Filipem i Leopoldem" Aleksandra Harasiuk z Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników, bursztyn nie jest kamieniem, lecz skamieniałą żywicą, która pochodzi z okresu, kiedy żyły dinozaury.  Jej zadaniem była ochrona wysokich drzewa iglastych, które rosły wówczas w ciepłym klimacie.
rozwiń zwiń