Polskie Radio Dzieciom

Co trzeba mieć żeby zostać prawdziwym wędkarzem? Słuchaj dziś od 15.00

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2024 11:39
Jak zmieniło się wędkarstwo, jak traktujemy wyławiane ryby i co trzeba mieć żeby zostać prawdziwym wędkarzem? O tym w dzisiejszym "Popołudniku" Polskiego Radia Dzieciom po godzinie 15.00.
Wędkarstwo to bardzo interesujący sport
Wędkarstwo to bardzo interesujący sportFoto: Jacob Lund/shutterstock

Spławikowe, spinningowe, gruntowe i na muszkę - o rodzajach wędkarstwa porozmawiamy w dzisiejszej audycji Polskiego Radia Dzieciom. Zajęcie to wymaga pewnego przygotowania i specjalnego sprzętu, a także wiedzy dlatego w rozpoczynającym się sezonie wędkarskim przypominamy o jego najważniejszych zasadach.

Zapraszamy do słuchania i rozmów telefonicznych na antenie.

Telefon do studia Polskiego Radia Dzieciom 22 645 20 55

Audycja: Popołudnik
Prowadzi: Zbyszek Kozłowski
Data emisji: 10.04.2024
Godzina emisji: 15.00

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje premierowe audycje w tym m.in. edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

Zobacz także
Czytaj także

Gdzie w Polsce można poślizgać się na falach? Rozmowa z Piotrem Myszką

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2023 08:56
Surfing to forma pływania na desce, a dokładniej ślizgania się na falach. Swoje korzenie ma w dawnych kulturach polinezyjskich. Dokładna data powstania surfingu jest trudna do określenia, ale wiadomo, że jest to praktyka sięgająca tysięcy lat wstecz. Jak długo trwa nauka i doskonalenie umiejętności? Od kiedy znany jest ten sport? 
rozwiń zwiń
Czytaj także

W ile dni można okrążyć świat?

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2024 12:08
Kiedy 196 lat temu urodził się Juliusz Verne nikt nie spodziewał się jaki wpływ na rozwój literatury będzie miał ten żyjący na przełomie XIX i XX wieku autor. Jego utwory cieszyły się tak wielkim zainteresowaniem, że zostały przetłumaczone na co najmniej 94 języki obce i do dziś są chętnie wybierane zarówno przez młodych jak i dojrzałych czytelników. Kim był autor powieści "W osiemdziesiąt dni dookoła świata" oraz "Dwadzieścia tysięcy mil podmorskiej żeglugi" i skąd brał pomysły na swoje powieści?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Fakty i mity o kocich obyczajach w "Popołudniku"

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2024 13:20
Koty to zwierzęta pełne sprzeczności: chociaż przesypiają 70 proc. swojego życia, są bardzo sprawne fizycznie. Mają świetny wzrok, ale podobno nie dostrzegają koloru czerwonego i zielonego. A do tego pomimo tego, że zostały udomowione 10 tys. lat temu, wciąż nie poznaliśmy całej prawdy o ich zwyczajach i możliwościach. I chociaż mówi się, że koty chodzą swoimi ścieżkami, to w "Popołudniku" podążaliśmy ich śladami, aby odkryć niektóre tajemnice.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Maniery przy stole. O czym warto wiedzieć?

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2024 13:00
Stół to podstawowy mebel, który powinien się znaleźć w każdym domu, ale jak powiedziała Marzena Nowicka ze szkoły dobrych manier, powinien on przede wszystkim łączyć, a nie dzielić ludzi, którzy przy nim zasiadają. A o tym jak nakryć stół na co dzień i jak powinien wyglądać ten w wersji świątecznej, warto posłuchać w audycji Polskiego Radia Dzieciom. 
rozwiń zwiń