Polskie Radio Dzieciom

Laureaci XX Europejskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej INTERMUZA – Sosnowiec 2023

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2023 16:41
25 marca odbył się Koncert Galowy Laureatów finału XX Europejskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej INTERMUZA - Sosnowiec 2023 pod dyrekcją artystyczną Jacka Cygana. W tym wydarzeniu, od 20 lat, biorą udział młodzi wokaliści z całej Polski. Festiwal jest dwuetapowy - po eliminacjach wstępnych, do których w tym roku zgłosiło się aż 150 osób, przyszedł czas na eliminacje finałowe. Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której Martyna Chuderska rozmawia z tegorocznymi laureatami.
Na zdjęciu Martyna Chuderska - dziennikarka Polskiego Radia Dzieciom, Jacek Cygan - dyrektor artystyczny festiwalu Intermuza oraz laureatka festiwalu.
Na zdjęciu Martyna Chuderska - dziennikarka Polskiego Radia Dzieciom, Jacek Cygan - dyrektor artystyczny festiwalu Intermuza oraz laureatka festiwalu.Foto: mat. prom.

Pierwsze miejsce w kategorii I zajęła Inka Michalik z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Gliwicach, która zaśpiewała piosenkę pt. "Niegrzeczna". Drugą nagrodę przyznano Oliwii Dębowskiej z Dąbrowy Górniczej, która wykonała piosenkę pt. "Kundel Bury". Trzecie miejsce zajęła Róża Grund z Gliwic w utworze "Wielki taniec ryb". Wyróżnienie otrzymał Antoni Bielecki z Łodzi z piosenką "Rowerowa wycieczka". 

Posłuchaj
61:45 2023_04_09 17_00_00_RadioDzieciom_Kulturoteka.mp3 Laureaci XX Europejskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej INTERMUZA – Sosnowiec 2023_Kulturoteka 9 kwietnia godz. 17:00

W II kategorii jury przyznało aż cztery wyróżnienia. Pierwsze z nich otrzymała Paulina Knapik z okolic Sosnowca, która startowała w INTERMUZIE już po raz czwarty i zaśpiewała piosenkę "Song trzymających ściany", drugie wyróżnienie trafiło do Adama Woszczyńskiego z Jaworzna, który zaśpiewał "Jak rozmawiać trzeba z psem", kolejne wyróżnienie zdobyła Karolina Musialik ze Świętochłowic z piosenką "Aleja Gwiazd", a kolejne trafiło do rąk Natana Grygi ze Zduńskiej Woli, który zaprezentował utwór "Wznieś serce nad zło". 

Pierwsze miejsce w II kategorii zajęła Emilka Masło z Woli Rzędzińskiej z utworem "Drogi Proste", drugą nagrodę otrzymali ex aequo Artur Pidhornyi ze Świętochłowic z piosenką "Mamo" oraz Monika Paholikova z Orzesza, która zaśpiewała utwór "Pokoj v Dusi". Trzecie miejsce zajęła Lena Małodzińska, która przyjechała z Padwy Narodowej i wykonała "Każdy szafę ma". Grand Prix trafiło do Magdaleny Komarek z Wodzisławia Śląskiego, która zaprezentowała piosenkę pt. "Mrówka".

Laureaci XX Europejskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej INTERMUZA – Sosnowiec 2023 oraz Jacek Cygan - Dyrektor artystyczny festiwalu i Arkadiusz Chęciński - Prezydent Sosnowca. Laureaci XX Europejskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej INTERMUZA – Sosnowiec 2023 oraz Jacek Cygan - Dyrektor artystyczny festiwalu i Arkadiusz Chęciński - Prezydent Sosnowca.

Rozmowy z Laureatami XX Europejskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej INTERMUZA – Sosnowiec 2023 w Kulturotece na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji! 

Audycja: Kulturoteka

Prowadzi: Martyna Chuderska

Gość: Inka Michalik, Antoni Bielecki i inni laureaci Festiwalu Piosenki Dziecięcej INTERMUZA

Data emisji: 09.04.2023

Godzina emisji: 17:00

NDZ. GODZ. 17.00 - 18.00

"Kulturoteka" to audycja dla wszystkich "zasłuchanych, zapatrzonych i zaczytanych", dla miłośników teatru, kina, muzyki i literatury, słowem zanurzonych po uszy w kulturze.

Co tydzień, w każdą niedzielę od godziny 17-tej wywiady, relacje oraz nowości wydawnicze. Do dziecięco-młodzieżowego świata ciekawostek owianych kulturą zaprasza Martyna Chuderska.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych


Zobacz także
Czytaj także

"O kurza twarz". Książka Justyny Bednarek na poprawę humoru

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2022 09:00
Kurza seria to historie przesympatycznej rodziny Ogórków i czterech kur. W drugim tomie pod tytułem "O kurza twarz" możemy jeszcze lepiej poznać rodzinę Ogórków, dowiadując się chociażby, że tacie Ogórkowi humor poprawia cynamon. Autorka książki "O kurza twarz" zdradziła w "Kulturotece" na antenie Polskiego Radia Dzieciom, co poprawia humor jej samej, a także powiedziała, bez czego nie rusza się w podróż.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Twórczość Joanny Rusinek. Rozmowa z ilustratorką

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2022 23:29
W świątecznym wydaniu "Kulturoteki" na antenie Polskiego Radia Dzieciom zagościła Joanna Rusinek, graficzka i ilustratorka, która sama o sobie pisze, że "uczyła się na panią od angielskiego, panią od plastyki, aż wreszcie skończyła studia na Wydziale Grafiki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych". Obecnie projektuje okładki i ilustruje książki dla dzieci.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Grzegorz Kasdepke gościem Martyny Chuderskiej w "Kulturotece" w PR Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2023 20:10
W studiu Polskiego Radia Dzieciom, w świątecznym nastroju pojawił się niezwykły gość. Jest jednym z najbardziej znanych pisarzy. Większość z jego tytułów zyskało status bestsellera, a Fundacja "ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom" uznała "Detektywa Pozytywkę" za najlepszą książkę dla dzieci  pierwszej dekady XXI wieku. Choć twierdzi, że jego bohaterowie wiodą zdecydowanie ciekawsze życie niż on sam, to właśnie na spotkania z Nim jego czytelnicy czekają najbardziej. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ogłoszenie wyników konkursu "Pisanie wierszy na wiosny dzień pierwszy"

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2023 15:53
W "Kulturotece" poznaliśmy laureatów III edycji Konkursu Poetyckiego "Pisanie wierszy na wiosny dzień pierwszy". Wyniki ogłosiły i o "przekładaniu" uczuć i emocji na słowa porozmawiały, rozkochane w poezji, Eliza Piotrowska i Martyna Chuderska. "Poezja jest po to, byśmy się zatrzymali". Zapraszamy do wysłuchania audycji i zapoznania się z jego wynikami.
rozwiń zwiń