X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Niezwykły świat wierzeń Persji i Mezopotamii

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2020 14:00
Od prawieków przełom zimy i wiosny był traktowany jako początek starego i początek nowego czasu. Lunarne - liczone według faz księżyca święto nowego czasu wegetacji roślin, budzenia się przyrody do kolejnego cyklu, od tysiącleci obchodziły wszystkie kultury na świecie.
Audio
  • Wędrówka śladem niezwykłego świata wierzeń Mezopotamii i Persji (Opowieści ludów świata/Polskie Radio Dzieciom)_04.04.2020.

Pierwszy dzień wiosny, to nie tylko nadejście ciepłych dni, śpiew ptaków, młode listki na drzewach i pierwsze kwiaty, ale też początek prac na polach uprawnych, siania ziarna, aby latem i na jesieni zbierać obfite plony które pozwolą przetrwać kolejny czas uśpienia zimą. Przełom tych pór roku od wieków jest opatrzony szczególnymi obrzędami mającymi ściągnąć do pomocy wszelkie przychylne moce. Rytuały związane z powitaniem wiosny, były początkowo praktykowane przez pogańskie kultury i starożytne cywilizacje, w wielu miejscach przetrwały jednak do dziś Posłuchajcie opowieści o najstarszych świętach wiosennych.
Zapraszamy do niezwykłego świata wierzeń Mezopotamii i Persji.

Audycja: Opowieści ludów świata
Prowadziła:  Anna Wójcikiewicz
Data emisji: 04.04.2018
Godzina emisji: 9.00.

Audycja Opowieści ludów świata na antenie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom, w każdą sobotę w godz. 9.00 - 10.00

Polskie Radio Dzieciom, to całodobowa stacja radiowaCotygodniowo stacja emituje pond 130 premierowych audycji publicystycznych, muzycznych, rozrywkowych i audycji o tematyce kulturalnej. Od 7.00 prezentowane jest pasmo dla dzieci, a od 21.00 dla dorosłych, w którym znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.
Więcej aktywności Polskiego Radia Dzieciom znaleźć można na mediach społecznościowych. Zapraszamy!

jo

Zobacz więcej na temat: opowiadanie edukacja dzieci
Zobacz także

Czytaj także

Wędrówka śladem wielkanocnych zabaw i tradycji

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2020 10:00
Wielka Sobota to nie tylko czas święcenia koszyczków z pisankami, przygotowywania świątecznych potraw i wypatrywania zająca z prezentami. Przede wszystkim to czas oczekiwania na Święto Wielkiej Nocy, a to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom: 102 propozycje ciekawych audycji dla ucznia

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2020 07:55
Kiedy szkoły i częściowo przedszkola są zamknięte, warto pamiętać, że cyfrowe Polskie Radio Dzieciom ma mnóstwo ciekawych propozycji dla dzieci i rodziców na każdy dzień. To całodobowe radio nadaje w ciągu tygodnia ponad 100 premierowych audycji przygotowanych specjalnie z myślą o najmłodszych. Eksperymenty, rytmika, lekcje języków obcych, bajki, to tylko część tematów, które usłyszeć można każdego dnia, włączając cyfrowe Polskie Radio Dzieciom.
rozwiń zwiń