Polskie Radio Dzieciom

O Międzypokoleniowym Festiwalu Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki w PR Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2024 20:10
Program Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki zbudowany jest tak, by niedorosły czytelnik w książkach, które są prezentowane mógł dostrzec pasję. Służą temu różnorodne warsztaty twórcze, wychodzenie w przestrzeń ogrodów, zachęcanie do kontaktu z przyrodą czy zapraszanie do miejsc na co dzień niedostępnych dla dzieci. 
O Międzypokoleniowym Festiwalu Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki w audycji PRD rozmawiają Agnieszka Karp-Szymańska i Martyna Chuderska.
O Międzypokoleniowym Festiwalu Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki w audycji PRD rozmawiają Agnieszka Karp-Szymańska i Martyna Chuderska.Foto: Piotr Podlewski/Polskie Radio

W "Kulturalnej Strefie" z dyrektorką programową Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki, Agnieszką Karp-Szymańską, porozmawiamy nie tylko o propozycjach zbliżającego się festiwalu, ale także o tworzeniu przestrzeni, w której dobrze poczują się też dorośli.

Po 21.00 zaprasza Martyna Chuderska

Patronat medialny nad Międzypokoleniowym Festiwalem Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki objęło Polskie Radio Dzieciom.

Audycja: Kulturalna strefa
Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość: Agnieszka Karp-Szymańska/Festiwal Ojce i Dziatki
Data emisji: 12.05.2024
Godzina emisji: 21.00.

Kulturalna strefa to audycja dla dorosłych, poświęcona wydarzeniom kulturalnym i szeroko pojmowanej kulturze, wywiady z artystami, pisarzami, muzykami.

Kulturalna strefa" w Polskim Radiu Dzieciom w każdą niedzielę o 21.00.

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!


Zobacz także
Czytaj także

Buszowanie w bibliowozie w poszukiwaniu literackich skarbów. Grzegorz Kasdepke o książkach swojego dzieciństwa

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2024 18:41
Grzegorz Kasdepke, znany polski autor literatury dziecięcej i młodzieżowej, podzielił się w audycji Polskiego Radia Dzieciom swoimi dziecięcymi doświadczeniami. Jako mieszkaniec Białegostoku ferie spędzał głównie w domu albo na pobliskiej górce, gdzie zjeżdżało się na byle czym. Niezwykłą przygodą było dla małego Grzesia buszowanie w bibliowozie w poszukiwaniu literackich skarbów. Zapraszamy do lektury i wysłuchania załączonego zapisu audycji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Premiera spektaklu dla dzieci. "Niezwykła historia Sebastiana Van Pirka", czyli jak być wampirkiem bez kłów?

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2024 15:41
Kto miał okazję w miniony weekend zasiadać na wypełnionej po brzegi widowni Teatru Lalek Gulwier, bez wątpienia się nie zawiódł. Twórcy najnowszego spektaklu "Niezwykła historia Sebastiana Van Pirka" obiecywali "muzyczną ucztę pełną krwistego humoru" i słowa dotrzymali. A o wrażeniach po premierze opowiedzieli goście "Kulturoteki" w Polskim Radiu Dzieciom: Marcin Wicha - autor tekstu i adaptacji oraz Jakub Szlachetka - odtwórca tytułowej roli. Zapraszamy!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Każdy może być święty, czyli nawet Łobuzy idą do nieba? Książka wydziergana szydełkiem

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2024 15:41
W świat ilustracji przemyca szydełko i kilogramy kolorowej włóczki. Przez innych nazywana "panią od sztuki" o sobie zwykła mówić Anna Salamon ilustratorka - dziewiarka, bo to właśnie dzierganie jest jej największą pasją. W "Kulturotece" uchyli drzwi do swojej pracowni, w której dzieją się prawdziwe cuda. Bezpośrednim pretekstem do spotkania z Martyną Chuderską będzie książka, którą stworzyła razem z Justyną Bednarek "Każdy może być święty, czyli nawet Łobuzy idą do nieba".
rozwiń zwiń