Polskie Radio Dzieciom

"Po raz kolejny łączymy światy" - już wkrótce Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2024 10:33
- Sprawdzamy czy można połączyć świat ekonomii i wielbicieli książek, dlatego już 21 maja spotkamy się w przestrzeni Giełdy Papierów Wartościowych. Tego jeszcze nie było! - podkreśliła w Polskim Radiu Dzieciom Agnieszka Karp-Szymańska dyrektor programowa Festiwalu Ojce i Dziatki. Gość audycji "Kulturalna Strefa" dodała też, że wybór nie była przypadkowy, bo związany z Rokiem Edukacji Ekonomicznej.
Audio
Kulturalna Strefa o Międzypokoleniowym Festiwalu Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki
Kulturalna Strefa o Międzypokoleniowym Festiwalu Literatury Dziecięcej Ojce i DziatkiFoto: PR

Program Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki zbudowany jest tak, by niedorosły czytelnik mógł dostrzec pasję w książkach, które są prezentowane. Służą temu różnorodne warsztaty twórcze, wychodzenie w przestrzeń ogrodów, zachęcanie do kontaktu z przyrodą czy zapraszanie do miejsc na co dzień niedostępnych dla dzieci. Takim miejscem jest m.in. Giełda Papierów Wartościowych, po której już wkrótce oprowadzi wszystkich uczestników Grzegorz Kasdepke.

Jak podkreśliła Agnieszka Karp-Szymańska, będzie on przewodnikiem literackim i opowie o swojej książce p.t.: "Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela". - Oprócz tego odbędzie się też turniej rodzice kontra dzieci, żeby zweryfikować kto lepiej orientuje się w dziedzinie ekonomii. Nie zabraknie też prawdziwych festiwalowych muffinek - opowiadała gość audycji, dodając że każdy z uczestników dostanie też nagrody nie tylko słodkie, ale i literackie.

W audycji mowa była nie tylko o zbliżających się atrakcjach Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki, ale znalazło się też miejsce na wspomnienie ubiegłych edycji. - Są takie spotkania, które zapadają w pamięci na długo i to nie tylko młodym uczestnikom. Były to wydarzenia, podczas których uczestnicy usieli zrobić największego balona z gumy balonowej, skakać przez różne przeszkody, czy choćby zrobić samolot z papieru albo drewnianą procę - zachęcała Agnieszka Karp-Szymańska.

W "Kulturalnej Strefie" dyrektor programowa Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki, Agnieszka Karp-Szymańska o propozycjach zbliżającego się wydarzenia, ale także o tworzeniu przestrzeni, w której dobrze poczują się też dorośli. Zapis całej rozmowy do odsłuchania poniżej:


Posłuchaj
59:44 d498082b-78bd-4bf8-9483-6c2c57dd2aff.mp3 Kulturalna Strefa o Międzypokoleniowym Festiwalu Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki

  


Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki startuje w Warszawie 21 maja. Więcej informacji KLIKNIJ TU.

Patronat medialny nad Międzypokoleniowym Festiwalem Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki objęło Polskie Radio Dzieciom.

Audycja: Kulturalna strefa
Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość: Agnieszka Karp-Szymańska/Festiwal Ojce i Dziatki
Data emisji: 12.05.2024
Godzina emisji: 21.00.

Kulturalna Strefa o Międzypokoleniowym Festiwalu Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki Kulturalna Strefa o Międzypokoleniowym Festiwalu Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki

 

Kulturalna strefa to audycja dla dorosłych, poświęcona wydarzeniom kulturalnym i szeroko pojmowanej kulturze, wywiady z artystami, pisarzami, muzykami.

Kulturalna strefa" w Polskim Radiu Dzieciom w każdą niedzielę o 21.00.

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!


Zobacz także
Czytaj także

"Malinka Wombat"  - rozmowa z autorem Marcinem Koziołem w cyklu "Ferie z książką" w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2024 12:33
Marcin Kozioł, autor książek dla dzieci i młodzieży, był gościem cyklu "Ferie z książką" w Polskim Radiu Dzieciom. W rozmowie na temat nowej serii przygód Malinki Wombat, gość Polskiego Radia Dzieciom podkreślił, że seria "Malinka Wombat" nie tylko bawi i edukuje, ale także inspiruje do poszukiwań i zgłębiania wiedzy o świecie zwierząt. Po więcej zapraszamy poniżej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dorota Suwalska: ta książka zmieniła moje patrzenie na świat. "Zwierzęta miast" w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2024 17:56
W rytmie bicia serc Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy upłynęła niedzielna Kulturoteka w Polskim Radiu Dzieciom, w której oprócz charytatywnych wątków pojawiła się najnowsza książka Doroty Suwalskiej p.t.: "Zwierzęta miast, czyli 22 portrety naszych nieudomowionych sąsiadów". O tym jak wyglądała praca nad książką i jakie ciekawostki znajdą tam młodzi czytelnicy opowiedziała Martynie Chuderskiej sama autorka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Premiera spektaklu dla dzieci. "Niezwykła historia Sebastiana Van Pirka", czyli jak być wampirkiem bez kłów?

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2024 15:41
Kto miał okazję w miniony weekend zasiadać na wypełnionej po brzegi widowni Teatru Lalek Gulwier, bez wątpienia się nie zawiódł. Twórcy najnowszego spektaklu "Niezwykła historia Sebastiana Van Pirka" obiecywali "muzyczną ucztę pełną krwistego humoru" i słowa dotrzymali. A o wrażeniach po premierze opowiedzieli goście "Kulturoteki" w Polskim Radiu Dzieciom: Marcin Wicha - autor tekstu i adaptacji oraz Jakub Szlachetka - odtwórca tytułowej roli. Zapraszamy!
rozwiń zwiń