X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Wakacyjny obóz na wsi

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2021 10:00
Okres letni to dobry moment, aby przybliżyć się do natury i przeżyć radosne chwile na świeżym powietrzu. Ze względu na to niektórzy decydują się na wyjechanie z miasta i spędzenie chociaż kilku wakacyjnych dni na wsi, w towarzystwie rodziny i znajomych. Co w takim miejscu można robić wiedzą już Maja i Mira, o czym opowiedziały w rozmowie z wylegującą się na trawce i wygrzewającą w słońcu Myszką Felą Reporterką.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Ewa Gorzelak

Chociaż nasza radiowa Myszka boi się wody, dla dzieci zabawy w jeziorze to czysta przyjemność. Mogą wtedy pływać, nurkować, skakać z pomostu, a nawet łowić ryby. Aby jednak mieć pewność, że nikomu nic się nie stanie dzieci przebywają w wodzie tylko w obecności osoby starszej. Jest to jedna z zasad, które wymyśla się po przyjeździe na wieś, na obóz. Inne mówią np. o przestrzeganiu ciszy nocnej między 22;00, a 7;00, segregacją śmieci, czy porannych spotkaniach. Dzięki regułom dzieci mają dużo swobody, ale też są bezpieczne. 

Posłuchaj
58:52 2021_07_13 11_00_12_RadioDzieciom_Myszka_Fela_Reporterka.mp3 Myszka Fela Reporterka 13 lipca godz. 11:00

Taki wyjazd jest również okazją do ulepszenia lub zdobycia nowych umiejętności. Jego uczestnicy starają się znajdować kompromis, by pogodzić potrzeby wielu ludzi, a także pełnią dyżury podczas których są odpowiedzialni np. za sprzątanie kuchni. W wolnych chwila rodzice mogą zabrać maluchy do okolicznego miasteczka lub przejść się z nimi do lasu. Na niedalekich polach i łąkach można także poobserwować zwierzęta, m.in. krowy i byki. Podczas takich wycieczek warto jednak pić dużo wody oraz nosić czapkę z daszkiem, by ochronić się przed słońcem. 

Audycja: Myszka Fela Reporterka 
Prowadzi: Ewa Gorzelak
Data audycji: 13.07.2021.
Godzina: 11.00

Myszka Fela Reporterka w każdy wtorek na antenie Polskiego Radia Dzieciom od 11.00 do 12.00.

O audycji: Poznajcie Myszkę Felę. Może i jest mała, ale wszędzie jej pełno. Odkąd pierwszy raz zetknęła się z radiem, marzyła że kiedyś też zostanie reporterką! I wiecie co? Marzenia się spełniają!!! Fela jest gotowa do wielu poświęceń, aby poznać dziecięcy świat, dziecięce pasje i zainteresowania. Niejednokrotnie wpada przez to w tarapaty. Ale wychodząc z założenia, że nic w życiu nie dzieje się przypadkiem, każda nawet najdziwniejsza przygoda naprowadza ją na trop dziecka mogącego poszerzyć jej i słuchaczy wiedzę o przeróżnych dziecięcych hobby!

Zanurzcie się w ten świat razem z Felą Reporterką - może przy okazji sami odkryjecie własne marzenia…

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

**
Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców.
Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także

Czytaj także

Jeśli chce się mieć własnego konia... [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 17:42
Czasami zamiłowanie do danego zwierzęcia jest tak duże, że naszym największym marzeniem jest posiadanie jednego. Swoim własnym koniem może cieszyć się już Zosia, o którym opowiedziała Myszce Feli Reporterce. Kiedy kupuje się konia, często jego imię jest już wybrane przez poprzedniego właściciela. Co więcej zaczyna się ono na pierwszą literę imienia żeńskich przodków od strony mamy, których znaleźć można na specjalnej aplikacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy lenistwo rodziców ma wpływ na samodzielność dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 15:00
Stwierdzenie, że bycie leniwym rodzicem czasami jest z korzyścią dla dziecka może wywołać mieszane emocje u niektórych osób. Niemniej jednak podejście to jest szansą dla dzieci na bycie bardziej niezależnym i samodzielnym. Nie oznacza to natomiast, że pozbywamy je poczucia wsparcia i opieki. O zaletach takiego podejścia do rodzicielstwa opowiedział gość "Strefy Rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom, Alicja Kost, autorka bloga mataja.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakie owady i zwierzęta zamieszkują łąki?

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 16:45
Myszka Fela Reporterka wybrała się w kolejną wakacyjną podróż. W tym tygodniu informacje do swojego reportażu zbierała na łące, gdzie razem z dwójką kolegów rozmawiała o owadach i innych mieszkańcach zielonych obszarów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak oglądać dzieła sztuki z dzieckiem?

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 15:01
Latem mamy więcej czasu na odpoczynek i podróżowanie. To oznacza, że możem udać się np. do muzeów i galerii sztuki zarówno własnym mieście, jak i poza nim. Jednakże taka wycieczka nie musi przybrać jedynie formę edukacyjną. Może być ona interesująca dla każdego członka rodziny, bez względu na wiek, m.in. dzięki kreatywnym warsztatom muzealnym przeznaczonym dla osób młodszych. Co jeszcze możemy zrobić, aby wystawy dzieł sztuki były ciekawe i przyjemne dla każdego? W "Strefie Rodzica" porozmawialiśmy o tym z Grzegorzem Wojturskim i Sławomirem Ortylem z Działu Edukacji Muzealnej Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Agnieszką Basak-Wysotą z Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu oraz Aleksandrą Anzel - edukatorką artystyczną z Galerii Sztuki Współczesnej.
rozwiń zwiń