X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Poznaj wyniki konkursu "Kolorowy piórnik"

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 09:00
Ponad 240 prac wpłynęło do redakcji Polskiego Radia Dzieciom w związku z konkursem "Kolorowy piórnik". Wszystkie zasługują na wyróżnienie, zaś autorzy tych pięknych prac na podziękowanie za udział w konkursie. Zgodnie z regulaminem, jury wyłoniło 5 laureatów. Kto znalazł się w gronie najwyżej ocenionych?
Prezentujemy wyniki konkursu Kolorowy piórnik
Prezentujemy wyniki konkursu "Kolorowy piórnik"Foto: Polskie Radio

W konkursie "Kolorowy piórnik” pytaliśmy naszych najmłodszych słuchaczy jak wygląda ich szkoła lub przedszkole i czy kryją się w nich ciekawe zakamarki, które chcieliby namalować. Warunkiem było wykonanie pracy plastycznej dowolnym, ulubionym kolorem. Uczestnicy konkursu przyjęli to wyzwanie na tak zwany warsztat i wykonali przepiękne prace plastyczne przeróżnymi technikami. Było wiele rysunków, malunków, wydzieranek i wycinanek przestrzennych i wszystkie wykonane ulubionym kolorem dzieci. Jury miało nie lada problem, by wybrać spośród ponad 240 prac te 5 najciekawszych lub najbardziej oryginalnych.

Zgodnie z regulaminem prezentujemy listę 5 laureatów konkursu "Kolorowy piórnik"

- Matylda Dullak, 6 lat, Dobrzykowice
 - Alicja Spalenciak, 9 lat, Świętochłowice
 - Kaja Götter, 10 lat, Wałbrzych
 - Maja Szwychtenberg, 10 lat, Sierakowice
 - Zofia Graf, 9 lat, Trzcianka

Gratulujemy laureatom i raz jeszcze dziękujemy wszystkim uczestnikom za prace przysłane do naszego konkursu.

Aby wziąć udział w konkursie należało wykonać pracę plastyczną (technika dowolna, ważne, aby praca była w jednym kolorze), rodzice/opiekunowie - zrobić jej zdjęcie, opatrzyć imieniem i nazwiskiem dziecka i wysłać mailem w formacie jpg na adres konkurs.dzieci@polskieradio.pl 

Zdjęcia prac plastycznych przedstawiających szkołę lub przedszkole autora, tajemnice tych miejsc lub ulubione zajęcia należało przesyłać do 15 września.

„Kolorowy piórnik” to jeden z wielu konkursów, które cyklicznie ogłaszane są w Polskim Radiu Dzieciom. Obecnie trwa konkurs „O czym one mówią”, który również skierowany jest do dzieci, a zadaniem jest wykonanie pracy plastycznej, jednak jest jedna, zasadnicza różnica. Wykonane prace konkursowe muszą być wysłane przez wychowawcę grupy przedszkolnej lub nauczyciela kl. 1-3 szkoły podstawowej. Dobra wiadomość jest taka, że nową zagadkę konkursową ogłaszamy co tydzień w poniedziałek po 9.00., a do wygrania jest radioodbiornik DAB+.

Poniżej podajemy szczegóły konkursu "O czym one mówią".

"O czym one mówią?" to dźwiękowa zabawa Polskiego Radia Dzieciom, którą kierujemy do naszych Placówek Ambasadorskich. Co tydzień do wygrania jest radioodbiornik DAB+! Posłuchaj, jak brzmi zagadka i narysuj odpowiedź. Na prace plastyczne czekamy do piątku do godziny 10.00.

Należy odpowiedzieć na zagadkę dźwiękową, narysować odpowiedź, zrobić jej zdjęcie i wysłać na adres oczymonemowia@polskieradio.pl. Czas wysyłania odpowiedzi na zagadkę nr 4, mija w piątek 25 września o godzinie 10.00.

Jak brzmi zagadka? Kliknij tu i weź udział w konkursie "O czym one mówią" 

 

*** 

Przypomnijmy, że każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych ko

REGULAMIN KONKURSU "KOLOROWY PIÓRNIK" 

Więcej informacji na stronie: polskieradiodzieciom.pl

***

Przypomnijmy, że każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!
Dostępna w internecie szczegółowa
ramówka pozwoli rodzicom na dokładne zaplanowanie dnia razem z Polskim Radiem Dzieciom!

[informacja prasowa]

jo

 

 

Zobacz więcej na temat: edukacja W POLSKIM RADIU
Zobacz także

Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom: 102 propozycje ciekawych audycji dla ucznia

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2020 07:55
Kiedy szkoły i częściowo przedszkola są zamknięte, warto pamiętać, że cyfrowe Polskie Radio Dzieciom ma mnóstwo ciekawych propozycji dla dzieci i rodziców na każdy dzień. To całodobowe radio nadaje w ciągu tygodnia ponad 100 premierowych audycji przygotowanych specjalnie z myślą o najmłodszych. Eksperymenty, rytmika, lekcje języków obcych, bajki, to tylko część tematów, które usłyszeć można każdego dnia, włączając cyfrowe Polskie Radio Dzieciom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

II Konkurs Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2020 12:10
87 młodych uczestników wyłonionych spośród blisko 700 zgłoszeń wystąpi podczas przesłuchań na żywo. Patronat nad konkursem objął Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski. Zwycięzcy wystąpią w uroczystym koncercie finałowym oraz wezmą udział w nagraniu płyty "Głosem dziecka vol. 2".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Język niemiecki. Lekcja 41. Powrót do szkoły

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2020 16:50
To będzie dziwny rok szkolny a wszystko przez coronawirusa. O czym musimy pamiętać wybierając się do szkoły?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Język niemiecki. Lekcja 45. Latarnia morska

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2020 16:50
Dzięki sygnalizacji świetlnej latarnie morskie komunikują się ze statkami. Ale "rozmów" na odległość jest znacznie więcej. Najlepiej spytajcie się niemieckich górali, jak oni ze sobą rozmawiają.  
rozwiń zwiń