Polskie Radio Dzieciom

Wyniki konkursu "Mój świat" na najlepsze scenariusze słuchowisk dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2022 13:26
"Co trzeba zabrać na wędrówkę" Małgorzaty Czerwień, "Alicja w Krainie umysłu" Kamili Biernackiej i "Ciemności nie trzeba się bać" Anny Furmanowicz to nagrodzone scenariusze słuchowisk Konkursu "Mój świat" Polskiego Radia Dzieciom, Teatru Polskiego Radia oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Nagrodzone słuchowiska zostaną zrealizowane i wyemitowane na antenie Polskiego Radia Dzieciom.
Ogłaszamy wyniki konkursu Mój świat na najlepsze scenariusze słuchowisk dla dzieci.
Ogłaszamy wyniki konkursu "Mój świat" na najlepsze scenariusze słuchowisk dla dzieci.Foto: mat. pras.

Konkurs "Mój Świat" ma na celu popularyzację twórczości literackiej i słuchowisk radiowych oraz rozwijanie i rozpowszechnianie twórczości dla dzieci. Zadaniem konkursowym było napisanie scenariusza słuchowiska o dowolnej tematyce dla dzieci w wieku 6-12 lat. 

Na konkurs nadeszło blisko 200 scenariuszy. Prace oceniali: Daria Druzgała – Dyrektor Polskiego Radia Dzieciom, Janusz Kukuła – Dyrektor Teatru Polskiego Radia oraz Maciej Wojtyszko - Członek Zarządu sekcji Autorów Dzieł Dramatycznych Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. 

Posłuchaj
13:04 Mój świat - wyniki_poranek 28 11.mp3 Ogłoszenie wyników konkursu "Mój świat" w audycji "Poranek" w Polskim Radiu Dzieciom_28.11.2022

Dokonując wyboru najlepszych prac, jurorzy brali pod uwagę oryginalność, innowacyjność, kreatywność oraz wartość merytoryczną. Zwycięskie słuchowiska zostaną zrealizowane i wyemitowane na antenie Polskiego Radia Dzieciom.

Laureaci:

1 miejsce: "Co trzeba zabrać na wędrówkę" Małgorzaty Czerwień
2 miejsce: "Alicja w Krainie umysłu" Kamili Biernackiej
3 miejsce: "Ciemności nie trzeba się bać" Anny Furmanowicz

Jury dostrzegło także scenariusze: "Zaczarowana Harfa" - Aleksandra Chmielewska, "Podróż do Manibusso" – Maria Holka, "Diplodok" – Paweł Fic, "Z wielbłądem na Ty" – Katarzyna Saniewska, "Rozczochrany Miś" – Dorota Klamka, "Kotek nielotek" - Tomasz Zacharewicz, Brzeg. 

***

Przypominamy, że Polskie Radio Dzieciom to całodobowe  radio dla dzieci i dla rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Zobacz także
Czytaj także

Słuchowisko "Dziadek do orzechów

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2021 12:00
Polskie Radio Dzieciom z okazji Świąt Bożego Narodzenia przygotowało dla słuchaczy prezent, jakim jest emisja słuchowiska "Dziadek do orzechów cz.1" Ernesta Theodora Amadeusa Hoffmana - w adaptacji i reżyserii Julii Rozbieckiej i z udziałem dziennikarzy PRD. Słuchowisko pojawiło się po raz pierwszy na antenie w Wigilię, można go posłuchać także dziś i w drugi dzień Świąt o godz. 19.10.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bajkoterapia dla małych i dużych. Jak to działa?

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2021 17:01
Bajkoterapia to metoda terapeutyczna, która wykorzystuje specjalne opowieści w celu osiągnięcia korzyści uspokajających, edukacyjnych i wychowawczych. Jest przeznaczona dla dzieci w wieku do dziesiątego roku życia, ale nie zaszkodzi także dorosłym. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zakończył się Festiwal "Dwa Teatry" w Zamościu. Zobacz video z warsztatów PRD

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2022 22:20
W dniach 10-13 czerwca – po raz drugi w Zamościu – odbył się Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry". W programie m.in. konkursy słuchowisk radiowych oraz spektakli telewizyjnych. Oprócz festiwalowych prezentacji oraz imprez towarzyszących, w stolicy Roztocza odbyły się prezentacje twórczości ukraińskich artystów. Wiele ciekawego działo się również na antenach publicznego nadawcy oraz w internecie. Uruchomiony został specjalny serwis dwateatry.polskieradio.pl, w którym znajdują się konkursowe audycje i informacje o festiwalowych aktywnościach antenowych wszystkich programów publicznego nadawcy. 
rozwiń zwiń