Kultura

Młodzi etnolodzy zbadają Cieszyn

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2012 13:36
Po raz pierwszy spotkają się tam młodzi ludzie badający naszą tradycję: muzykę, taniec i sztukę ludową.
Audio
Młodzi etnolodzy zbadają Cieszyn
Foto: wikipedia commons

- Chcielibyśmy ukazać, że etnolog to nie tylko osoba zajmująca się tradycją, to nie tylko pani w muzeum, która mówi, żeby nie dotykać obrazów - mówi Karolina Kania, odpowiedzialna za I Międzynarodowy Zjazd Studentów Etnologii i Antropologii Kulturowej Europy Środkowej.
- Tradycja pisze się na naszych oczach - dodaje Zdzisław Rabenda - Antropolog może badać wszystko, również społeczności miejskie.
Dlatego zjazd zostanie mocno wpleciony w życie miasta Cieszyn. Przyjadą tam przedstawiciele 14 ośrodków akademickich z Polski, z Czech, ze Słowacji i z Węgier. Początek 16 kwietnia.

Organizowana jest właśnie gra terenowa, która będzie alternatywną formą zwiedzania miasta. W Cieszynie odbędą się pokazy filmów, wystawy, rzemiosła ludowego i warsztaty czytania etnograficznych tekstów i warsztaty taneczne. - Uczymy tańców regionalnych, narodowych z Polski, z Węgier - opowiada Karolina Kania w "Terenie Kultura" - Będą występy Międzywydziałowego Zespołu Folkowego "Folkuś" i Etnochóru z Łodzi.

usc


www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
Czytaj także

Z Zalipia do brazylijskiej puszczy

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2011 13:20
Drewniany polski dom w brazylijskim stanie Rio Grande do Sul, pomalowany w kwiaty i koguciki wzbudza sensację wśród okolicznych mieszkańców.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Teraz jest pięknie" - Jan Kasia

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2011 10:10
Wtorek, 8 listopada, godzina 20.10, Program 1.Centrum Integracji Społecznej z Byczyny pomaga osobom społecznie wykluczonym odnaleźć swoje miejsce w życiu. Magazyn Reporterów prowadzi Jerzy Zawartka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

7 urodziny designu w Cieszynie

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2012 11:24
- Zapraszamy wszystkich, by zobaczyli pozytywne przykłady ze świata designu. Zapraszamy do naszej bajki - mówią organizatorzy kilku wystaw polskiego i zagranicznego designu w Cieszynie.
rozwiń zwiń