Kultura

Maria Peszek: Nie mam czasu na przyjaźń

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2011 16:30
– Całkowicie poświęcam się sztuce i dlatego unikam wchodzenia w relacje, które wymagają zainteresowania, opieki czy regularności – przyznaje artystka Maria Peszek.
Audio

Mam bardzo niewielu przyjaciół, ale tylko z własnej winy – zdradza Maria Peszek. Jak tłumaczy artystka, choć jest osobą otwartą i serdeczną, która lubi ludzi, to nie decyduje się nawiązywać trwałych przyjacielskich więzi. Dlaczego?

– Zajmuję się rozwijaniem moich pasji. Przyjaźń to taka rzecz, która wymaga mnóstwa energii, czasu i poświęcenia a ja poświęcam się temu, co robię – tłumaczy gość "EX Magazine". Z tych także względów artystka nie ma ani zwierząt, ani roślin.

Maria Peszek wyjaśnia, że nie wchodzi w relacje, które wymagają zainteresowania, opieki czy regularności, gdyż uważa to za uczciwe postawienie sprawy: skoro nie może się w coś zaangażować, czy to przyjaźń, czy opiekę nad zwierzęciem, to się na to nie pisze.

W życiu Marii Peszek są jednak nieliczne bliskie jej osoby. – Od wielu lat mam jednego przyjaciela, który jednocześnie jest moim chłopakiem – zdradza artystka. Zaznacza także, że więzi przyjaźni łączą ją zarówno z jej rodzicami, jak i rodzicami jej chłopaka, co bardzo ją cieszy.

A czy Maria Peszek ma jakąś przyjaciółkę? – Jedyną osoba płci żeńskiej, którą myślę, że mogłabym nazwać swoją przyjaciółką, jest aktorka Maria Seweryn – zdradza. Artystka przyznaje, że choć bardzo rzadko się widują, to wie, że zawsze może na nią liczyć.

Chcesz dowiedzieć się więcej o podróży Marii Peszek do Japonii, umiłowaniu do spacerów czy feministycznym zabarwieniu jej tekstów? Posłuchaj rozmowy Uli Kaczyńskiej z Marią Peszek w programie „EX Magazine”. Dźwięk znajdziesz w ramce z prawej strony.

ap

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
Czytaj także

Między filmem a muzyką

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2011 15:41
Nie jestem typowym produktem show-biznesu. Idę własną drogą – mówi Maria Sadowska, wokalistka, kompozytor i reżyser filmowy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Łukasz Barczyk: Robię filmy dla nielicznych

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2011 18:09
Opowiadanie ludziom, że jest dobrze i będzie dobrze, jest naiwnością - uważa reżyser, którego najnowszy film zatytułowany "Italiani" niebawem trafi do kin.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sorry Boys na "Końcu świata"

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2011 12:29
Jeden z utworów pochodzących z debiutanckiej płyty formacji Sorry Boys znalazł się na ścieżce dźwiękowej do filmu "Koniec świata", w którym główną rolę zagrała Maria Seweryn.
rozwiń zwiń