X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Chińscy mistrzowie tuszu

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2009 10:08
Otwarciem wystawy „Chińscy mistrzowie tuszu. Tusz we współczesnej sztuce Państwa Środka” rozpoczynają się w Polsce dni kultury tego kraju.
Audio

Na wystawie można oglądać prace  najlepszych  chińskich artystów tworzących w nurcie „sztuki tuszu”. Zjawisko powstało w połowie lat 80. XX w. Chińczycy szukali wtedy intensywnie miejsca dla swoich dzieł na światowej arenie sztuki współczesnej. Wielu spośród nich zerwało wówczas z wielowiekowymi tradycjami estetycznymi Chin. Powstała też grupa artytów, która zaczęła szukać nowych sposobów wykorzystywania technik malarstwa monochromatycznego. Prace tego nurtu odznaczają się eksperymentalnością w warstwie technicznej i odrębnością w warstwie estetycznej. Wystawa na Zamku Królewskim pokazuje, że zaczerpnięte z kaligrafii metody kładzenia tuszu, operowania plamą barwną, ruchami pędzla mogą w ciekawy sposób wzbogacić sztukę współczesną.

Wystawę prezentowano w wielu miastach chińskich oraz dwukrotnie w Stanach Zjednoczonych. Po zakończeniu pokazu w Polsce ekspozycja pokazywana będzie w Budapeszcie, Bukareszcie i Zagrzebiu. Organizatorem wystawy jest Galeria Sztuki Miasta Shenzhen (Shenzhen Meishuguan), na zlecenie chińskiego Ministerstwa Kultury, przy współudziale Biura Kultury Miasta Shenzhen (Shenzhen Wenhuaju).

Wystawa na Zamku Królewskim w Warszawie czynna będzie do 2 października 2009

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Literackie Chiny

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2007 11:54
Uznane za skandalizujące, zakazane w Chinach "Cukiereczki" autorstwa Mian Mian, twórczość noblisty Gao Xingjiana czy może powieści Mo Yana - "Kraina wódki", "Obfite piersi, pełne biodra" trafiając na nasz rynek księgarski, przedstawiają wiele obliczy Kraju Środka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W stronę sztuki: "Dama z łasiczką (gronostajem)" Leonarda da Vinci

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2009 11:39
26 lipca 2009, godz. 9:45
rozwiń zwiń

Czytaj także

KLCW: Zamek Królewski w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2008 01:20
W Klubie Ludzi Ciekawych Wszystkiego spacer po Zamku Królewskim w Warszawie.
rozwiń zwiń