Kultura

Susida Ruchy Kobiet

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2009 09:37
Już od 30 października w krakowskiej Galerii Potocka można będzie zobaczyć wystawę prac jednego z najlepszych malarzy średniego pokolenia - Pawła Susida.

Już od 30 października w krakowskiej Galerii Potocka można będzie zobaczyć wystawę prac jednego z najlepszych malarzy średniego pokolenia - Pawła Susida.

''Paweł Susid

Ekspozycja nosi tytuł "Międzynarodowe Ruchy Kobiet" - wszystkie obrazy na niej wystawione odnoszą się pośrednio lub bezpośrednio do tematu kobiety.

Malarstwo Pawła Susida jest malarstwem bardzo specyficznym. Artysta na płótnie umieszcza geometryczne formy o czystych kolorach dopełnione malowanymi szablonowo tekstami, komentującymi otaczającą rzeczywistość. Paweł Susid dotyka tematu stereotypu, mediów, wykorzystywania utartych schematów. Hasła Susida śmieszą, zastanawiają, czasem też oburzają, niosą ze sobą niewypowiedziany przekaz. Paweł Susid swymi obrazami otwiera w głowach odbiorców swej sztuki szufladki ze skojarzeniami, nitki powiązań. Artysta zachęca do myślenia - pokazuje drogę lecz zostawia absolutną swobodę w podążaniu nią.Prace Pawła Susida można będzie oglądać od 30 października do 17 grudnia 2009 w Galerii Potocka w Krakowie przy placu Sikorskiego 10. Kuratorem wystawy jest Anna Sulich.

(pm)
Zobacz więcej na temat: Kraków malarstwo wystawa
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Gdy rozum śpi, budzą się demony

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2009 11:29
W Muzeum Narodowym w Krakowie można oglądać dzieła wybitnego malarza hiszpańskiego, jednego z prekursorów sztuki nowoczesnej - Francisca Goi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Całkiem nowe malarstwo

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2009 10:26
We Wrocławiu otwarto pokonkursową wystawę młodego polskiego malarstwa. A jest to wystawa szczególna, podsumowująca już 9. Konkurs Gepperta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wszystkie prace Tchórzewskiego

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2009 07:00
Po świątecznym obżarstwie warto zadbać o coś dla ciała i ducha. Trochę ruchu nikomu nie zaszkodzi, a spacer po muzealnych wnętrzach w otoczeniu wspaniałych obrazów wzbogaci naszą kondycję. Muzeum Narodowe we Wrocławiu zaprasza tuż po świętach na wystawę prac Jerzego Tchórzewskiego, którego 10 rocznica śmierci przypadła 25 grudnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mordercy w muzeum

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2010 09:05
"Zbrodnia i kara" to tytuł wystawy, jaką można od dzisiaj obejrzeć w paryskim Musée d'Orsay.
rozwiń zwiń