X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Chopin i Duda-Gracz

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2010 07:17
Gdańskie Muzeum Narodowe przygotowuje wystawę "Chopinowi" Dudy-Gracza. Złoży się na nią około 150 prac, które artysta stworzył z myślą o konkretnych utworach Fryderyka Chopina.
Audio

Jak poinformowała PAP Małgorzata Ruszkowska-Macur, kustosz Muzeum, około 120 prac będzie można oglądać w oddziale placówki mieszczącym się w Zielonej Bramie, a pozostałe będą eksponowane w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku.

Zmarły w 2004 roku Jerzy Duda-Gracz pracował nad serią obrazów będących hołdem dla twórczości Chopina od 1999 do 2003 roku. Powstało 295 prac, do których inspiracją były utwory wielkiego kompozytora. "Ze względów lokalowych nie jesteśmy w stanie pokazać wszystkich prac" - wyjaśniła Ruszkowska-Maur.

Cykl Dudy-Gracza, będący jednym z największych autorskich cyklów w historii polskiego malarstwa, prezentowany był już w kilku miastach Polski. Fragmenty kolekcji chopinowskiej, w postaci ekspozycji multimedialnej, były też pokazane w ramach narodowej prezentacji podczas Światowej Wystawy EXPO 2005 w Japonii.

Na gdańskiej wystawie obrazom ma towarzyszyć muzyka Chopina: dzięki odtwarzaczom publiczność będzie mogła posłuchać fragmentu tego utworu Chopina, który był inspiracją dla danego dzieła Dudy-Gracza.

Gdańska wystawa zostanie otwarta 28 lutego i potrwa do końca maja. Ekspozycja została dofinansowana ze środków ministra kultury i dziedzictwa narodowego w ramach programu Fryderyk Chopin 2010-Promesa.

Jerzy Duda-Gracz (1941-2004) był malarzem, rysownikiem, scenografem, publicystą, profesorem sztuk plastycznych. Jego najważniejsze cykle malarskie, oprócz "Chopinowi", to m.in. "Motywy i Portrety Polskie", "Obrazy Jurajskie", "Obrazy Prowincjonalno-Gminne".

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

100 lat abstrakcjonizmu

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2010 10:52
Od niedzieli (31 stycznia) w Muzeum Narodowym w Gdańsku, a dokładnie w jego Oddziale Sztuki Nowoczesnej MNG – Pałac Opatów w Oliwie można będzie oglądać wystawę "W stulecie abstrakcji. Wystawa ze zbiorów malarstwa Muzeum Narodowego w Gdańsku".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artysta zbyt kontrowersyjny

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2009 11:20
"Zbigniew Libera. Prace 1982-2008" pod takim tytułem warszawska Zachęta przygotowała pierwszą w Polsce, drugą na świecie, retrospektywną wystawę prac czołowego artysty polskiej sztuki krytycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wszystkie prace Tchórzewskiego

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2009 07:00
Po świątecznym obżarstwie warto zadbać o coś dla ciała i ducha. Trochę ruchu nikomu nie zaszkodzi, a spacer po muzealnych wnętrzach w otoczeniu wspaniałych obrazów wzbogaci naszą kondycję. Muzeum Narodowe we Wrocławiu zaprasza tuż po świętach na wystawę prac Jerzego Tchórzewskiego, którego 10 rocznica śmierci przypadła 25 grudnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chopin 2010 - "Szopka"

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2010 20:05
Szopka to projekt autorski Agnieszki Szczepaniak, absolwentki klasy fortepianu Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
rozwiń zwiń