X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Honorowe i Złote Mikrofony 2010

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2010 13:39
Statuetki przyznawane są osobom, których zaangażowanie i wybitne osiągnięcia twórcze przyczyniają się do utrzymania wysokiego poziomu, rozwoju i popularyzacji radia publicznego.
Audio

W niedzielę, 24 października o godz. 19.00, w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie odbędzie się uroczystość wręczenia Honorowych i Złotych Mikrofonów. Będzie ona połączona z Jubileuszowym Koncertem Muzyki Polskiej w wykonaniu Polskiej Orkiestry Radiowej pod batutą Łukasza Borowicza, podczas którego wystąpi Paweł Wakarecy – finalista XVI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.

Złoty Mikrofon to szczególna nagroda Polskiego Radia, która przyznawana jest co roku osobom, których zaangażowanie i wybitne osiągnięcia twórcze przyczyniają się do utrzymania wysokiego poziomu, rozwoju i popularyzacji radia publicznego. Kandydaci wybierani są z różnych ważnych obszarów twórczości radiowej m.in. teatru, muzyki, literatury, reportażu, publicystyki oraz realizacji dźwięku. Nagroda została ustawiona i po raz pierwszy przyznana w 1969 roku. Poczynając od 2005 r., w latach, w których obchodzony jest jubileusz Polskiego Radia (co pięć lat), o liczbie laureatów decyduje Zarząd Polskiego Radia – S.A. Możliwość zgłaszania kandydatur w latach jubileuszowych mają również Zarządy regionalnych spółek radiofonii publicznej.

Członków Kapituły Złotego Mikrofonu powołuje Zarząd Polskiego Radia – S.A. spośród laureatów poprzednich edycji konkursu, reprezentujących wszystkie rodzaje działalności radiowej. W tym roku Kapituła obradowała w składzie: Janusz Kukuła (przewodniczący), Krzysztof Grzesiowski, Krystyna Kępska-Michalska, Piotr Orawski, Anna Sekudewicz, Iwona Smolka, Paweł Sztompke, Małgorzata Tułowiecka i Tomasz Zimoch.

Oprócz Złotych Mikrofonów podczas niedzielnej uroczystości wręczone zostaną również Honorowe Złote Mikrofony. Nagrody te Zarząd Polskiego Radia – S.A. od 2002 roku przyznaje okazjonalnie osobowościom radiowym – pracownikom i współpracownikom Polskiego Radia – za wybitne zasługi dla radia publicznego.

Uroczystość odbędzie się podczas Jubileuszowego Koncertu Muzyki Polskiej w wykonaniu Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyrekcją Łukasza Borowicza. Jako solista wystąpi Paweł Wakarecy – finalista i zdobywca wyróżnienia XVI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.

Program 1 Polskiego Radia zaprasza słuchaczy na transmisję uroczystości wręczenia Honorowych i Złotych Mikrofonów, a Program 2 na transmisję zarówno uroczystości, jak i koncertu.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Andrzej Chłopecki laureatem Złotego Mikrofonu

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2008 10:48
W 2008 roku Złote Mikrofony Polskiego Radia otrzymali: Piotr Adamczyk, Andrzej Chłopecki, Alicja Grembowicz, Jakub Strzyczkowski oraz Paweł Sztompke. Honorowy Złoty Mikrofon Polskiego Radia odebrała Agnieszka Duczmal, dyrektor Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Złoty Mikrofon dla Piotra Metza!

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2007 20:58
Złote Mikrofony przyznawane są od 1969 r. Polskie Radio nagradza nimi osoby, których zaangażowanie i wybitne osiągnięcia twórcze przyczyniają się do utrzymania wysokiego poziomu, rozwoju i popularyzacji radia publicznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Złote Mikrofony dla wybitnych radiowców

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2007 09:46
Prestiżowe nagrody Polskiego Radia rozdane.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Złote Mikrofony rozdano

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2009 10:02
Dziś o 11 poznaliśmy laureatów tegorocznych Złotych Mikrofonów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio wręczy laureatom Złote Mikrofony

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2009 06:28
Wręczy je w siedzibie spółki prezes zarządu Jarosław Hasiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Złote Mikrofony Polskiego Radia rozdane

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2009 10:45
Znamy laureatów nagród Polskiego Radia - Złotych Mikrofonów. Statuetki przyznawane są osobom, których zaangażowanie i wybitne osiągnięcia twórcze przyczyniają się do utrzymania wysokiego poziomu, rozwoju i popularyzacji radia publicznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Złote mikrofony i arcydzieła muzyki polskiej

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2010 19:13
Marek Zwyrzykowski zaprasza na transmisję jubileuszowego koncertu: 85-lecie istnienia Polskiego Radia uczci z nami Paweł Wakarecy.
rozwiń zwiń