X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Programów Katolickich

Jeżeli nie teraz, to kiedy

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2012 12:00
Dopóki nasze plany są ważniejsze niż nasze wspomnienia – jesteśmy młodzi.
Audio
Kadr z filmu Piękno
Kadr z filmu "Piękno" Foto: fot. mat. prasowe

Dzień dobry.

Wkrótce groby, ale dziś jeszcze kropla optymizmu w stare serca. Oddaję głos Słuchaczce: „Witam serdecznie Pani Elżbieto. Często się z Panią spotykam, chociaż się nie znamy. A spotykam się dzięki porannym audycjom radiowym. Bardzo lubię słuchać Pani felietonów i przemyśleń, którymi dzieli się Pani na antenie ze słuchaczami. Na co dzień pracuję z chorymi na chorobę nowotworową (jestem pielęgniarką oddziałową chirurgii onkologicznej z chemioterapią w Łodzi). Zawsze miałam w sobie dużo optymizmu, choć życie nie zawsze układało się po mojej myśli, i staram się nim dzielić z innymi, co zwłaszcza dla moich pacjentów jest bardzo ważne w ich niedoli.

Mówiła Pani niedawno o osobach starszych, o ich problemach, prawie do szczęścia, miłości, uwagi. Podpisuję się pod tym obiema rękami! Mam przyjaciela, który jest ode mnie starszy o 21 lat, ale nie przeszkadza nam to zupełnie w porozumieniu, mamy podobne spojrzenie na świat, bliźniacze poczucie humoru, podobny poziom optymizmu, a tak naprawdę to on mnie tym optymizmem i chęcią na robienie nowych rzeczy w życiu pozytywnie zaraża. Chociaż mój przyjaciel ma 64 lata (a wiele osób w tym wieku myśli już tylko o emeryturze i siedzeniu w fotelu ze skwaśniałą miną...) i sporo problemów zdrowotnych, to ciągle ma nowe pomysły, ciągle pracuje zawodowo, komponuje piękną muzykę, pisze teksty, a ostatnio oznajmił mi, że otworzył przewód doktorski, bo wcześniej nie miał czasu, a teraz jest doskonały na to moment...

Bardzo bym chciała życzyć wszystkim tyle energii, tyle planów - nie oczekujcie litości, uśmiechnijcie się do ludzi, a odpowiedzą Wam tym samym, pozwólcie się polubić i dajcie szansę Waszym marzeniom. Przypomnijcie sobie, co pragnęliście zrobić w życiu, może właśnie teraz jest na to czas? Jeśli nie teraz, to kiedy? Pozwoli Pani, że pożegnam się ulubionym mottem mojego przyjaciela: "dopóki nasze plany są ważniejsze niż nasze wspomnienia, jesteśmy młodzi". Czego sobie i Pani życzę. Danuta”.

I ja też się dołączam z tym życzeniem dla wszystkich moich – dziś lub jutro – wiekowych Słuchaczy.

Elżbieta Nowak

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Starość z pasją

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2012 13:39
Nie mają już nastu lat, ale pasją i zainteresowaniami dorównują nastolatkom. Starsze panie i starsi panowie mają szansę wygrać konkurs "Spoko Senior", wystarczy, że ich do niego zgłosimy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Seniorzy liczą się w społeczeństwie

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2012 14:31
- W społeczeństwach dobrobytu widać wyraźnie kryzys umowy międzypokoleniowej. Żyjemy w czasach, gdy wartość pracy zawodowej urosła do takiego fetyszu, że ktoś, kto nie pracuje, jest właściwie społeczeństwu zbędny - mówi dr Marek Rymsza z Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Recepta na długowieczność: ruszaj się i jedz z głową

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2012 14:58
Nauka nie ustaje w wysiłkach stworzenia panaceum na długowieczność i zwiększenia sił witalnych. Chodzi o to, by wiek nie stanowił ograniczeń zdrowotnych do długiej aktywności człowieka.
rozwiń zwiń