X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Mike Pompeo: przekażemy miliard dolarów na finansowanie krajów Trójmorza

15.02.2020 13:52
Stany Zjednoczone chcą przekazać miliard dolarów na projekty energetyczne krajów Trójmorza. Zapowiedział to podczas światowej Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium amerykański sekretarz stanu, Mike Pompeo.
Audio
  • Sekretarz stanu USA w Monachium: przekażemy miliard dolarów na finansowanie krajów Trójmorza. Materiał Karola Surówki (IAR)
Sekretarz Stanu USA Mike Pompeo
Sekretarz Stanu USA Mike Pompeo PAP/EPA/PHILIPP GUELLAND

Polityk wyjaśniał, że ma to pomóc w zmniejszeniu zależności krajów Europy Środkowej i Wschodniej od Rosji. - Nasz cel jest dosyć prosty. Pobudzać prywatne inwestycje w sektor energetyczny - by chronić wolność i demokrację na całym świecie - mówił polityk. Mike Pompeo mówił o wsparciu dla krajów Trójmorza podczas wystąpienia na temat pozycji krajów Zachodu na światowej scenie.

Amerykański sekretarz stanu krytykował wypowiedzi o kryzysie NATO i podziałach w Sojuszu. Mike Pompeo zaznaczył, że zaangażowanie Stanów Zjednoczonych w walkę o "wolność i demokrację na świecie" nie maleje. - Jesteśmy tu dziś, by mówić o faktach. Twierdzenia o śmierci Sojuszu Północnoatlantyckiego są drastycznie przesadzone. Zachód wygrywa. Wszyscy wygrywamy. Robimy to razem - oświadczył Mike Pompeo.

Trójmorze powstało w 2015 roku z inicjatywy Polski i Chorwacji. Jego celem jest rozwijanie współpracy gospodarczej i politycznej krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Na Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa setki światowych przywódców i ekspertów dyskutują o wyzwaniach stojących przed światem. Debaty w ramach konferencji potrwają do niedzieli.

IAR/dad

Polskie Radio i Biuro Programu „Niepodległa” stworzą portal poświęcony Bitwie Warszawskiej

14.02.2020 14:42
W 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 r. powstanie internetowe kompendium wiedzy o tej jednej z 18 przełomowych bitew w historii świata

Wołodymyr Zełenski rozmawiał telefonicznie z Władimirem Putinem

14.02.2020 16:54
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski rozmawiał telefonicznie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Obaj przywódcy, jak poinformowały służby prasowe ukraińskiego prezydenta, omówili realizację uzgodnień co do Donbasu poczynionych w grudniu zeszłego roku podczas spotkania w tzw. formacie normandzkim.

Noc Polskiego Dziedzictwa w Los Angeles. Wielka promocja Polski

15.02.2020 12:00
W Los Angeles odbędzie się 9. edycja imprezy "Polish Heritage Night", czyli "Noc Polskiego Dziedzictwa". Organizatorem wydarzenia z udziałem sportowców, muzyków, aktorów i ludzi biznesu z Polski i Stanów Zjednoczonych jest najbardziej znany polski koszykarz, Marcin Gortat.