X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Europosłowie pytają o pakiet drogowy, unijna komisarz unika odpowiedzi

28.04.2020 13:28
Europosłowie pytają Komisję Europejską o pakiet drogowy zaostrzający zasady w transporcie międzynarodowym, ale ta unika odpowiedzi. Sprawa pakietu, przeciwko któremu protestuje między innymi Polska, była we wtorek jednym z tematów posiedzenia komisji transportu Parlamentu Europejskiego z udziałem komisarz do spraw transportu Adiny Valean. 
Audio
  • Pakiet drogowy, zaostrzający zasady w transporcie międzynarodowym, we wtorek będzie omówiony na posiedzeniu komisji transportu Parlamentu Europejskiego. Ostateczne głosowanie na sesji plenarnej zaplanowano w lipcu. O szczegółach - Beata Płomecka (IAR)
Proponowane przez Unię Europejską projekty są niekorzystne dla polskich spedytorów - argumentują przewoźnicy
Proponowane przez Unię Europejską projekty są niekorzystne dla polskich spedytorów - argumentują przewoźnicyJaroslaw Kilian/ Shutterstock

Pakiet został już zatwierdzony przez kraje członkowskie, przy sprzeciwie 8 państw, w tym Polski, dla której sprawa jest ważna, bo ma największą flotę transportową w całej Unii. Teraz pakietem drogowym zajmuje się Parlament Europejski.

Rola Komisji na tym etapie jest już wprawdzie ograniczona, ale wielu europosłów z naszego regionu wiązało nadzieję z nominacją Rumunki Adiny Valean na stanowisko komisarz do spraw transportu. Spodziewano się, że będzie wywierała presję na kraje i Europarlament i apelowała o zmiany, bo sama negatywnie oceniała pakiet drogowy. Co więcej, Rumunia jest razem w Polską w grupie krajów przeciwnych przepisom.

Do tej pory komisarz jedynie zapowiedziała przed kilkoma miesiącami analizę skutków. - Czy w ocenie skutków Pani komisarz zamierza uwzględnić to, co się dzieje teraz - pytał we wtorek europoseł Kosma Złotowski, nawiązując do pandemii koronawirusa. - Pakiet drogowy, w obecnym kształcie, wywołuje nie tylko podziały w Unii, ale jest zbędny - mówił z kolei europoseł z Węgier z grupy chadeków Andor Deli. Apelował do Komisji o zaproponowanie zmian w pakiecie, by pomóc sektorowi transportu drogowego, który ucierpiał w wyniku pandemii, dostosować się do sytuacji związanej z koronawirusem.

Unijna komisarz, podczas prawie 2-godzinnej dyskusji z europosłami, powiedziała jedynie, że ma zastrzeżenia do pakietu i że przygotowuje analizę skutków.

IAR/dad

Niemcy podzielni w sprawie luzowania ograniczeń

28.04.2020 11:29
W Niemczech trwa ostra dyskusja na temat szybkości luzowania przepisów wprowadzonych w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Przedstawiciele gospodarki, obawiając się recesji, chcą jak najszybszej likwidacji wielu ograniczeń społecznych. Wirusolodzy zalecają ostrożność i ostrzegają przed drugą falą epidemii.

Jeśli Gazprom nie wykona wyroku arbitrażu, Polska będzie zajmować jego aktywa

28.04.2020 11:38
Kazus ukraińskiego Naftohazu, który wygrał z Gazpromem 2,6 mld dol., pokazał, że prowadząc twardą egzekucję, można uzyskać zasądzone pieniądze. Będziemy podążać tą drogą - zapowiedział wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski w wywiadzie dla "Gazety Polskiej Codziennie".

Wiceszef MSZ docenia wartość akcji "Polonia4Neighbours"

28.04.2020 17:15
- Jest już kilkadziesiąt inicjatyw Polonii w ramach akcji "Polonia4Neighbours", np. infolinia ze wsparciem psychologów, szycie maseczek czy robienie zakupów. Największe zainteresowanie jest wśród Polonii m.in. z Niemiec, Wlk. Brytanii, Hiszpanii i Francji - powiedział wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk.