X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

KE zatwierdziła polski program pożyczek dla dużych firm o wartości 2,2 mld euro

26.05.2020 08:21
Komisja Europejska zatwierdziła, wart 2,2 miliarda euro (10 mld zł), polski program pożyczek dla dużych przedsiębiorstw dotkniętych wybuchem pandemii koronawirusa.
Audio
  • Komisja Europejska zatwierdziła polski program wsparcia dla dużych firm dotkniętych przez koronakryzys. Jego wartość to dwa miliardy dwieście milionów euro, czyli około dziesięciu miliardów złotych. Materiał Beaty Płomeckiej (IAR)
  • 2,2 miliarda euro dla polskich firm [POSŁUCHAJ]
Siedziba Komisji Europejskiej
Siedziba Komisji Europejskiejpixbay

Program został zatwierdzony na podstawie tymczasowych ram prawnych dotyczących pomocy państwa przyjętych przez Komisję w marcu 2020 r. Program pożyczek jest częścią szerszego polskiego programu wsparcia, tzw. Tarczy finansowej dla dużych przedsiębiorstw.

- Program subsydiowanych przez Polskę pożyczek w wysokości 2,2 miliarda euro umożliwi Polsce dalsze wspieranie firm dotkniętych wybuchem pandemii koronawirusa. Środek ten pomoże przedsiębiorstwom zaspokoić ich bezpośrednie potrzeby w zakresie płynności i kontynuować działalność, rozpocząć inwestycje i utrzymać zatrudnienie w trakcie i po wybuchu epidemii - powiedziała cytowana w komunikacie wiceszefowa KE Margrethe Vestager.

KE podała, że w ramach programu wsparcie publiczne przyjmie formę pożyczek subsydiowanych o korzystnych stopach procentowych.

Program, który będzie zarządzany przez Polski Fundusz Rozwoju, skierowany jest głównie do dużych przedsiębiorstw.

Będzie on jednak również otwarty dla niektórych małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) zarejestrowanych w Polsce, które będą się kwalifikować na podstawie określonych kryteriów.


IAR/PAP/dad

Generał Roman Polko w tygodniku "Do Rzeczy": samą obroną wojny nie wygramy

25.05.2020 12:50
- Dobrze by było, gdyby takie państwa jak Niemcy czy Francja mocniej zaangażowały się w spójność NATO, nie mówiąc już nawet o zwiększeniu zdolności obronnych - mówi były dowódca jednostki GROM i były zastępca szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego gen. dyw. rez. dr Roman Polko w rozmowie z Wojciechem Wybranowskim z tygodnika "Do Rzeczy".

Trwają prace nad wynalezieniem skutecznej szczepionki przeciw COVID-19

25.05.2020 14:20
Amerykanie poinformowali o pozytywnych wynikach badań klinicznych nad szczepionką firmy Moderna Therapeutics. Szczepionka miała spowodować wytworzenie odpowiedniego poziomu przeciwciał bez poważnych skutków ubocznych. 

W Wilnie litewscy posłowie do PE i polska ambasador uczcili pamięć Witolda Pileckiego

25.05.2020 15:57
W Wilnie litewscy europarlamentarzyści oraz polska ambasador na Litwie uczcili pamięć rotmistrza Witolda Pileckiego. Przy budynku, w którym przed wojną mieszkał słynny Polak, zostały złożone kwiaty i wieńce.