X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Współpraca na lądzie i w powietrzu. WOT wspiera Straż Graniczną w ochronie granicy RP z Białorusią

16.10.2021 09:33
Ujawnianie imigrantów, którzy nielegalnie przekroczyli granicę RP - to jedno z zadań żołnierzy 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy wspierają funkcjonariuszy Straży Granicznej w ochronie granicy RP z Białorusią. Współdziałanie odbywa się zarówno na lądzie, jak i w powietrzu - informuje WOT.
WOT wspiera Straż Graniczną w ochronie wschodniej granicy
WOT wspiera Straż Graniczną w ochronie wschodniej granicyTwitter/Terytorialsi - Zawsze gotowi, zawsze blisko!

WOT i Straż Graniczna współpracują siedem dni w tygodniu. "Działania WOT można opisać słowami: Lokalizuj – Izoluj – Zabezpiecz – Przekaż. Żołnierze 1 Podlaskiej Brygady OT realizują patrole, których celem jest ujawnianie imigrantów, którzy nielegalnie przekroczyli granicę RP" - informuje kpt. Łukasz Wilczewski 1 Podlaskiej Brygady OT w komunikacie przesłanym PAP.

Terytorialsi odnajdują zarówno pojedyncze osoby, jak i kilkunastoosobowe grupy, które są przekazywane Straży Granicznej. "Sprawność i szybkość współdziałania ma tu szczególne znaczenie, zwłaszcza teraz, gdy w rejonie przygranicznym panują niskie temperatury" - podkreśla kpt. Wilczewski.

Dlatego - jak dodaje - na wyposażeniu patroli znajdują się m.in. plecaki medyczne oraz dodatkowy zapas folii NRC zapobiegających wychłodzeniu organizmu. Terytorialsi ujawniają także - według niego - kurierów, którzy pomagają imigrantom w nielegalnym przekroczeniu granicy".

Bezpośrednio na linii granicy pracują operatorzy masztów oświetleniowych. "Dzięki tym urządzeniom doświetlane są wybrane odcinki granicy państwowej" - wyjaśnia kpt. Wilczewski.

Wsparcie Straży Granicznej odbywa się także z powietrza, przy użyciu Bezzałogowych Statków Powietrznych FlyEye. Informacje zebrane przez operatorów BSP przekazywane są bezpośrednio do Straży Granicznej. "Grupa Rozpoznania Obrazowego zajmuje się m.in. nakierowaniem funkcjonariuszy SG na grupy imigrantów, ujawnianiem koczowisk imigrantów po białoruskiej stronie, lokalizowaniem grup imigrantów, którzy nielegalnie przekroczyli granicę" - tłumaczy oficer prasowy 1 Podlaskiej Brygady OT.

Dodatkowo, na odcinku granicy z Białorusią w województwie lubelskim, funkcjonują patrole konne WOT. "Są one szczególnie przydatne w trudnych warunkach terenowych. Program wykorzystania koni m.in. do juczenia jest pilotażowo rozwijany przez 2 Lubelską Brygadę OT" - podkreśla kpt. Wilczewski.

Od 11 lutego 2019 roku 1 Podlaską Brygadę OT oraz Podlaski Oddział SG łączy porozumienie o współdziałaniu. Szczególnie intensywna współpraca miała miejsce 2020 roku. Wówczas terytorialsi i funkcjonariusze SG wspólnie patrolowali granicę RP po tymczasowym przywróceniu kontroli granicznej w związku z wybuchem pandemii koronawirusa.

Zgodnie z decyzją ministra obrony narodowej od 3 września br. terytorialsi prowadzą w województwach podlaskim i lubelskim operację SILNE WSPARCIE, której celem jest wzmocnienie odporności społeczności lokalnych z rejonu przygranicznego na zagrożenia o charakterze hybrydowym.


PAP/ho

Wtargnięcie na pokaz filmu Agnieszki Holland w Moskwie. Jest stanowcza odpowiedź MSZ

15.10.2021 12:29
MSZ podejmie stosowne działania w związku z wtargnięciem na pokaz filmu Agnieszki Holland w Moskwie - oświadczyło MSZ. Atak na siedzibę Stowarzyszenia "Memoriał", organizacji zasłużonej dla pamięci historycznej, jest smutnym przykładem traktowania instytucji zajmujących się pamięcią historyczną - podkreślono.

Konrad Szymański: KE powinna działać w sprawie praktyk Gazpromu i certyfikacji Nord Stream 2

15.10.2021 14:07
Widać wyraźnie zejście się dwóch elementów: praktyk rynkowych Gazpromu i kluczowego momentu w obszarze certyfikacji Nord Stream 2; te kwestie powinny być przedmiotem dyskusji i działań Komisji Europejskiej - tak o przyczynach podwyżek cen energii mówił w piątek minister ds. UE Konrad Szymański.

Białoruski szlak migracyjny zapewnił Łukaszence dziesiątki milionów dolarów wpływów

15.10.2021 14:57
Cały szlak migracyjny zapewnił do tej pory wpływy, które należy szacować na dziesiątki milionów dolarów. Przeważająca cześć tych pieniędzy trafiła do białoruskich instytucji państwowych - poinformował rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Irkuck: unijni dyplomaci uczcili pamięć ofiar stalinowskich represji

16.10.2021 09:20
Przebywający z wizytą w Irkucku dyplomaci krajów Unii Europejskiej oddali hołd ofiarom stalinowskich represji. Z inicjatywy ambasadora Polski w Rosji Krzysztofa Krajewskiego unijna delegacja złożyła kwiaty na cmentarzu Piwowaricha.