X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Amerykański Departament Stanu: nie dajcie się zwieść dezinformacji Moskwy

14.01.2022 10:46
Nikt nie powinien być zaskoczony, jeśli Rosja będzie szerzyć fałszywe informacje na temat rozmów z USA i obietnic, których Stany Zjednoczone nie złożyły. "Wzywamy wszystkich, by nie dali się zwieść nieustającej dezinformacji Moskwy" - oświadczył w środę rzecznik Departament Stanu Ned Price.
Władimir Putin chce mocno osłabić pozycję Stanów Zjednoczonych w NATO
Władimir Putin chce mocno osłabić pozycję Stanów Zjednoczonych w NATOID1974/shutterstock

Price oznajmił, że USA i ich sojusznicy z NATO porównują wnioski, jakie wyciągnęli z rozmów z Rosją, które odbyły się w tym tygodniu w Genewie i Brukseli, by ustalić, w jaki sposób najlepiej prowadzić dialog z Kremlem na temat Ukrainy. Zastrzegł jednak, że o ile dialog i dyplomacja są ważne, to Waszyngton musi przede wszystkim zobaczyć postępy w kontaktach z Rosją, a to może nastąpić tylko wtedy, gdy dojdzie do deeskalacji napięć. Podkreślił zarazem, że na razie nie widać oznak takiej deeskalacji, a pojawiły się wręcz sygnały świadczące o tym, że Rosja zmierza "w przeciwnym kierunku".

Price oznajmił, że USA zakładają, iż po rozmowach, jakie odbyły się w tym tygodniu, przedstawiciele strony rosyjskiej podejmą w Moskwie stosowne konsultacje.

NATO odrzuciło rosyjskie propozycje

Wcześniej w środę wiceszefowa dyplomacji USA Wendy Sherman, po zakończeniu obrad Rady NATO-Rosja w Brukseli poinformowała, że USA i sojusznicy z NATO wspólnie odrzucili główne rosyjskie propozycje dotyczące bezpieczeństwa. Dodała, że nadal nie ma jasności, co do rosyjskich intencji wobec Ukrainy.

Oświadczyła, że mimo prawie ośmiogodzinnych rozmów USA-Rosja w poniedziałek w Genewie i czterogodzinnej sesji w Brukseli wciąż nie ma jasności, co do tego, czy Rosja poważnie traktuje dyplomatyczne negocjacje.

Zaznaczyła, że rosyjska delegacja nie zobowiązała się do deeskalacji i wycofania wojsk oraz nie potwierdziła, ani nie wykluczyła dalszych rozmów. Dodała jednak, że wszyscy członkowie NATO zaznaczyli, że postępy dyplomatyczne nie są możliwe w sytuacji, kiedy Rosja zgromadziła 100 tys. żołnierzy na Ukrainie i wokół niej i prowadzi ćwiczenia wojskowe z użyciem ostrej amunicji.

Pytana o to, czy USA i Niemcy mają wspólne stanowisko co do przyszłości gazociągu Nord Stream 2 w razie wznowienia rosyjskiej agresji na Ukrainę, Sherman powiedziała: "Nord Stream 2 to rosyjski projekt geopolityczny (...) W tej chwili gaz nie płynie przez niego, a niemiecka agencja zawiesiła proces certyfikacji. Trudno spodziewać się, że gaz popłynie przez gazociąg, jeśli Rosja wznowi agresję przeciwko Ukrainie".


PAP/dad

Zobacz więcej na temat: Rosja USA NATO

Polska objęła przewodnictwo w OBWE. Zbigniew Rau ujawnił, jakie będą pierwsze cele

13.01.2022 15:44
Podczas trwającego w Wiedniu posiedzenia Stałej Rady Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie minister Zbigniew Rau zapowiedział, że pierwszą wizytę jako przewodniczący OBWE, ma zamiar złożyć na Ukrainie.

Litewskie media: na obniżce VAT w Polsce będą mogli zaoszczędzić też Litwini

13.01.2022 16:05
Litewskie media dużo uwagi poświęcają obniżce VAT w Polsce. Eksperci szacują, że mieszkańcy Litwy robiąc zakupy po 1 lutego w Polsce będą mogli zaoszczędzić nawet jedną trzecią tego co wydaliby na zakupy u siebie.

Aktywność szpiegów białoruskiego reżimu w Polsce. Opublikowano wyniki raportu

14.01.2022 09:29
ByPol - organizacja białoruskich mundurowych, którzy przeszli na stronę opozycji, ujawniła, że na terenie Polski, Litwy i Ukrainy przebywali agenci Łukaszenki - donosi portal niezalezna.pl powołując się na telewizję Belsat.