X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Szef MSWiA: działania białoruskiego reżimu na polskiej granicy miały aprobatę Kremla

02.04.2022 09:38
Minister spraw wewnętrznych i administracji podkreślił, że reżim Aleksandra Łukaszenki, który jest odpowiedzialny za kryzys uchodźczy na granicy polsko-białoruskiej, działa za aprobatą Kremla, któremu zależy na destabilizacji w tej części Europy.
Szef MSWiA: działania reżimu Białorusi na naszej granicy miały aprobatę Moskwy
Szef MSWiA: działania reżimu Białorusi na naszej granicy miały aprobatę MoskwyPAP/Paweł Supernak

Mariusz Kamiński w TVP Info pytany był o różnice w sytuacji na granicy Polski z Ukrainą i sytuacji na granicy z Białorusią. Jak podkreślił, granicę polsko-ukraińską przekraczają prawdziwi uchodźcy, a na granicy z Białorusią "mieliśmy do czynienia z nielegalnymi migrantami ekonomicznymi sprowadzonymi w celach politycznych przez wrogi naszemu państwu reżim Łukaszenki".

- Działo się to za pełną aprobatą i wiedzą Moskwy. To był element tego samego scenariusza - destabilizacji sytuacji w naszym regionie Europy. Tak, że to są zupełnie nieporównywalne sytuacje - powiedział minister.


Szef MSWiA podkreślił, że "to my jesteśmy gospodarzami naszego kraju". - Kiedy widzimy rzeczywiste cierpienie, otwieramy nasze granice, nasze serca. Kiedy widzimy próbę politycznej destabilizacji naszego kraju i nielegalnych migrantów, którzy łamiąc prawo narodowe, chcą przedostać się przez nasz kraj - jesteśmy skuteczni, twardo bronimy naszej granicy - zaznaczył.

Mariusz Kamiński stwierdził, że "Polska jest silnym państwem, twardym państwem, świadomym swych praw i potrafiącym używać adekwatnych do sytuacji instrumentów".

Specjalny lot z Mińska do Iraku

Minister przypomniał też, że tydzień temu specjalnym samolotem z Mińska do Iraku wróciło tylko 130 migrantów. - Pozostali oczekują, że polskie władze otworzą dla nich granice i przewiozą ich do Niemiec. Tylko tam nikt na nich nie czeka. Byłoby to sprzeczne z prawem - tłumaczył.

Jak dodał, rozmawiał o tym z minister spraw wewnętrznych Niemiec Nancy Feaser, którą zapytał, czy rzeczywiście władze niemieckie czekają na migrantów. - Odpowiedź była jasna. "Nie, absolutnie nie" – powiedział.

Szef MSWiA zaznaczył, że wszelkie informacje, jakoby Niemcy mieliby przyjąć migrantów, próbujących przedostać się do UE przez Białoruś, to manipulacje Łukaszenki.


IAR/PAP/dad

Minister rolnictwa Niemiec: Putin wykorzystuje niedobór żywności jako broń, to perfidna strategia

01.04.2022 15:25
"Putin wykorzystuje niedobór żywności jako broń. Nie zabija tak bezpośrednio jak bomby, ale głód w najbiedniejszych krajach będzie się pogłębiał" - mówi minister rolnictwa RFN Cem Ozdemir w piątek w rozmowie z gazetą "Bild". "Potępiamy tę perfidną strategię Putina, brania ludzi na całym świecie jako zakładników".

MSWiA: Londyn przedstawił konkretną ofertę dla uchodźców, informacje otrzymają przez alert RCB

01.04.2022 14:13
Uproszczona procedura wizowa i trzyletni pobyt - to oferta dla ukraińskich uchodźców, którą Wielka Brytania przedstawiła po rozmowach w Polsce.

Andrzej Duda zaprosił Franciszka do Polski. "Papież mógłby spotkać się z dwoma narodami"

01.04.2022 16:35
- Przekazałem Ojcu Świętemu zaproszenie do Polski; to byłoby spotkanie nie tylko z Polakami, ale także ekumeniczne spotkanie z naszymi gośćmi z Ukrainy - powiedział prezydent Andrzej Duda po audiencji u papieża Franciszka.