Polskie Radio
Section05
Paweł Szefernaker

Czesław Hoc "jedynką" w koszalińskim okręgu nr 40. Za nim Paweł Szefernaker i Małgorzata Golińska

To honor, zaszczyt, ale i wielka odpowiedzialność, i też wielkie zobowiązania i wyzwania - mówił w sobotę w Koszalinie poseł Czesław Hoc, który otwiera listę PiS do Sejmu w koszalińskim okręgu nr 40. Dwójką jest wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker, a trójką wiceminister klimatu i środowiska Małgorzata Golińska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość Paweł Szefernaker Małgorzata Golińska polityka wybory wybory w Polsce wybory parlamentarne

Oblężenie parkingu podczas wiecu Tuska w Ostródzie. "Pół amfiteatru zwiózł autobusami" [WIDEO]

W czwartek w amfiteatrze w Ostródzie odbył się wiec wyborczy Donalda Tuska. Platforma Obywatelska chwaliła się w sieci frekwencją, szacując, że lider partii przyciągnął na spotkanie ponad 3 tys. ludzi. Okazuje się jednak, że znaczną część publiczności stanowili nie lokalni mieszkańcy, lecz osoby przywiezione na Mazury autokarami.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Donald Tusk kampania wyborcza wybory parlamentarne Platforma Obywatelska PO opozycja warmińsko-mazurskie Mazury Paweł Szefernaker Rafał Bochenek

Paweł Szefernaker: od KE na pomoc uchodźcom dostaliśmy 900 mln zł, to kropla w morzu potrzeb

Od Komisji Europejskiej na pomoc uchodźcom z Ukrainy dostaliśmy 900 mln złotych, to kropla w morzu potrzeb. Ustawa pomocowa zakładała kilkanaście miliardów złotych na pomoc. UNHCR w ubiegłym roku wydało 3 mld złotych - podkreślił pełnomocnik rządu ds. uchodźców wojennych z Ukrainy Paweł Szefernaker.
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie Unia Europejska Ukraina uchodźcy Paweł Szefernaker

"To inwestycja w bezpieczeństwo Polski i Polaków". Szefernaker o pomocy dla Ukrainy

Polacy pomagają Ukrainie i popierają działania rządu wspierające uchodźców. To największy sukces, że niemal 80 procent osób rozumie, że pomoc Ukrainie to inwestycja w bezpieczeństwo Polski i Polaków - powiedział pełnomocnik rządu ds. uchodźców wojennych z Ukrainy, wiceminister MSWiA Paweł Szefernaker.
Zobacz więcej na temat:  pomoc Ukraina wojna na Ukrainie rząd uchodźcy POLSKA społeczeństwo Paweł Szefernaker MSWiA

"Wynika z geopolityki". Szefernaker o zagrożeniu potencjalnym atakiem Rosji na Mołdawię

- Potencjalne zagrożenie atakiem na Mołdawię wynika przede wszystkim z geopolityki (...). Jest to kraj, w którym toczy się wiele konfliktów. Im więcej takich elementów, tym łatwiejsze jest to miejsce do wprowadzenia chaosu - skomentował na antenie Programu 1 Polskiego Radia Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Mołdawia Joe Biden Krzysztof Świątek Paweł Szefernaker

"Operacja wysokiego ryzyka". Wiceszef MSWiA o udziale polskich służb w organizacji wizyty Bidena w Kijowie

- Naturalne jest, że tego typu przedsięwzięcia są organizowane przy współpracy międzynarodowej (...). To była operacja o bardzo wysokim ryzyku - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Paweł Szefernaker (wiceszef MSWiA), odnosząc się do wizyty Joe Bidena w Kijowie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina wojna na Ukrainie Joe Biden Krzysztof Świątek Paweł Szefernaker

"Są na takim poziomie, jaki planowaliśmy". Szefernaker o wydatkach na pomoc uchodźcom z Ukrainy

Pomoc dla uchodźców z Ukrainy jest mniej więcej na takim poziomie jaki planowaliśmy. Na pierwsze pół roku było to ok. 8 mld zł - poinformował wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker. Dodał, że po niemal roku od wybuchu wojny wsparcie kosztowało ok. 12 mld zł, ale część tych pieniędzy wróciła do budżetu w formie podatków.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Paweł Szefernaker wojna na Ukrainie pomoc uchodźcy

Paweł Szefernaker: trzeba zbadać skalę rosyjskich wpływów na polskie bezpieczeństwo

– Potrzebne są narzędzia i procedura administracyjna, w której będzie można podjąć skuteczne działania – mówił w Programie 3 Polskiego Radia wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker o pomyśle powołania komisji ds. wyjaśnienia rosyjskich wpływów na bezpieczeństwo Polski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Trójka POLSKA polityka Paweł Szefernaker Bartłomiej Graczak Sejm Komisja Weryfikacyjna Rosja

Wiceszef MSWiA o wybuchu w Przewodowie: najważniejsze, że nie był to zamierzony atak

Według informacji wiceministra MSWiA Pawła Szefernakera na przygraniczny Przewodów spadła rakieta ukraińskiej obrony przeciwlotniczej. Na miejscu - jak przekazał - pracują obecnie polscy i natowscy specjaliści, a wszelkie dowody zostaną przedstawione stronie ukraińskiej.
Zobacz więcej na temat:  wybuch w Przewodowie służby i bezpieczeństwo POLSKA Wojsko Polskie MSWiA Ukraina Rosja Paweł Szefernaker

Ustawy o cenach energii i dystrybucji węgla. Samorządowcy dali zielone światło

Komisja Wspólna Rządu i Samorządu pozytywnie zaopiniowała projekty ustaw o cenach energii dla odbiorców wrażliwych i o dystrybucji węgla. Poinformował o tym wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker. W przyszłym tygodniu ustawy mają trafić do Sejmu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka węgiel energia energetyka Paweł Szefernaker GOSPODARKA samorząd JST tarcza antyinflacyjna

Dodatkowe środki trafią do samorządów jeszcze w tym tygodniu. Paweł Szefernaker podał dokładne kwoty

- Do końca tygodnia do samorządów trafi około 4,5 mld złotych - zapowiedział wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker. To jedna trzecia z środków przewidzianych w ramach dodatkowej pomocy dla władz lokalnych. Druga transza środków trafi do samorządów do końca listopada, a trzecia - w grudniu. W sumie suma opiewa na 13,7 mld złotych. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA samorząd polityka Paweł Szefernaker GOSPODARKA

Ilu uchodźców z Ukrainy podjęło w Polsce pracę? Paweł Szefernaker przedstawił najnowsze dane

- Z 600 tys. osób, które są zapisane w bazie PESEL, a są to osoby w wieku produkcyjnym, ponad 400 tys. podjęło w Polsce legalnie pracę - poinformował wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, pełnomocnik rządu ds. uchodźców z Ukrainy Paweł Szefernaker. - To pokazuje, że te osoby się w Polsce adaptują i chcą normalnie żyć - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Ukraina uchodźcy pesel Paweł Szefernaker praca

Marszałek woj. lubuskiego celowo dezinformowała opinię publiczną ws. Odry? Wiceszef MSWiA chce interwencji służb

Odpowiednie służby powinny wyjaśnić, czy marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak "dezinformowała opinię publiczną" ws. sytuacji na Odrze - uważa wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA środowisko ekologia katastrofa ekologiczna rzeka Odra Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Paweł Szefernaker dezinformacja MSWiA ochrona środowiska