X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Kreml próbuje fake newsami uderzać w Polskę. RCB ostrzega i apeluje o walkę z dezinformacją

12.05.2022 11:30
Jak przekazało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, rosyjska propaganda sugeruje, iż Polska zamierza wkroczyć na Ukrainę i rozpoczęła proces tworzenia sił uderzeniowych na terytorium Rumunii.
Kreml próbuje fake newsami uderzać w Polskę
Kreml próbuje fake newsami uderzać w PolskęFoto: Twitter/StZaryn

"Zachowaj spokój i sięgaj tylko po informacje z wiarygodnych źródeł" – apeluje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Wyjaśnia, że w grupach mediów społecznościowych prowadzących działania na rzecz Federacji Rosyjskiej pojawiają się absurdalne narracje dezinformacyjne na temat Polski i rzekomych planów zajęcia Naddniestrza.

Konta internetowe prowadzące działania na rzecz Rosji, to Polskę zaczęły oskarżać o rzekome plany ataku na Ukrainę oraz tworzenia wojsk w Rumunii. Jest mowa także o tym, że polski rząd chce stworzyć na terenie Mołdawii przyczółek do operacji wojskowych. Każda z tych tez jest nieprawdziwa.


Propaganda Kremla kontynuuje wielowątkową kampanię informacyjną przeciwko RP osadzoną w kontekście rosyjskiej napaści na Ukrainę.

- W ostatnich dniach reżim eksploatował zwłaszcza te wątki, które – w jego ocenie – mogłyby najsilniej poróżnić Polaków i Ukraińców – przekazał Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.

Przykłady dezinformacji

Jako przykłady rosyjskiej narracji wymieniane jest to, że: - uchodźcy z Ukrainy pasożytują na Polsce; - Polacy wykorzystują Ukraińców jako tanią siłę roboczą; - Polacy rozkradają pieniądze na pomoc uchodźcom; - RP chce zaatakować i zająć zachodnią Ukrainę; - Kijów to narzędzie w rękach Warszawy; - Polacy zapomnieli o Rzezi Wołyńskiej; - ukraińskie służby rekrutują w RP agentów.

Jak dodał Żaryn, w ramach kampanii Polska jest także przedstawiana jako państwo agresywne. - Oprócz oskarżeń o zakusy RP na zachodnią Ukrainę Rosja serwuje dezinformację dotyczącą planów ataku na Białoruś i Mołdawię, rosnącej militaryzacji RP w ramach NATO, a także obaw RP o utratę zaufania w Sojuszu - podkreślił rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.

PR24/TVPInfo/ho

Ukraina. Rosyjski śmigłowiec zestrzelony przy pomocy polskiej broni "Piorun"

12.05.2022 09:44
Siły ukraińskie zestrzeliły rosyjski śmigłowiec Ka-52 w okolicy miejscowości Izium w obwodzie charkowskim. Dokonali tego przy pomocy polskiej broni. Wartość śmigłowca oscyluje w okolicach 16 mln dolarów.

Impact'22: obywatelom Ukrainy trzeba stworzyć możliwości zarobkowania i nauki

12.05.2022 11:00
Stworzenie szans rozwoju zawodowego, edukacji i możliwości prowadzenia własnego biznesu – to najlepsze długoterminowe wsparcie dla licznej rzeszy uchodźców wojennych z Ukrainy, którzy przez dłuższy czas zechcą pozostać w Polsce – wskazywali uczestnicy panelu „Zarządzanie różnorodnością w czasach kryzysu”, który odbył się w ramach kongresu Impact'22 w Poznaniu, w dniach 11-12 maja.

Finlandia: prezydent i premier chcą szybkiego wniosku o członkostwo w NATO

12.05.2022 11:13
We wspólnym oświadczeniu prezydent Finlandii Sauli Niinisto i premier tego kraju Sanna Marin powiedzieli, że Finlandia powinna jak najszybciej złożyć wniosek o przyjęcie do NATO. Dążenie tego kraju do członkostwa w Sojuszu to skutek agresywnej polityki Rosji i inwazji na Ukrainę.