X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Analitycy: nie będzie gwałtownego spadku cen paliw na polskich stacjach

21.04.2020 17:50
Załamanie na amerykańskim rynku ropy naftowej nie spowoduje gwałtownego spadku cen paliw na polskich stacjach - prognozują eksperci. W poniedziałek cena za baryłkę ropy WTI po raz pierwszy w historii spadła poniżej zera. To jeden z efektów słabnącego zapotrzebowania na ten surowiec.
Za litr autogazu średnio trzeba płacić o grosz mniej niż przed tygodniem
Za litr autogazu średnio trzeba płacić o grosz mniej niż przed tygodniemPixabay.com

Wyprzedaż amerykańskiej ropy nie oznacza, że paliwa na polskich stacjach będą dużo tańsze niż teraz. Jak powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej Jakub Bogucki, analityk rynku paliw z portalu e-petrol.pl, sytuacja na rynku w Europie jest inna niż w Stanach Zjednoczonych.

- Europejska ropa Brent też tanieje, ale znacznie wolniej i znacznie miej spektakularnie niż WTI. Znajduje się na poziomie 20-25 dolarów za baryłkę. Co za tym idzie, nie należy przekładać tych spadków na drastyczne obniżki cen na polskich stacjach - mówi Jakub Bogucki.

- Pewne spadki oczywiście będą. Wynikają one między innymi ze słabego popytu i mniejszego zapotrzebowania na paliwa przez gospodarkę i odbiorców indywidualnych, co jest jednym z efektów pandemii. Mówimy jednak o obniżkach kilkugroszowych, a nie tak spektakularnych jak w USA - dodaje.

Niskie ceny przez wiele tygodni

Niskie ceny paliw na stacjach benzynowych mogą się utrzymywać przez wiele tygodni. Jak powiedziała IAR Urszula Cieślak, analityczka rynku paliw BM REFLEX, ceny paliw są ściśle uzależnione od popytu, a ten jest w tej chwili na bardzo niskim poziomie.

- Sprzedaż paliwa na stacjach jest w dużym stopniu ograniczona. Zostaliśmy w domu, nie podróżujemy, mamy ograniczone wyjazdy służbowe i dojazdy do pracy. To powoduje, że krajowy popyt na paliwa jest mniejszy - mówi Urszula Cieślak.

- Z całą pewnością ceny poniżej czterech złotych za litr będą się utrzymywać w najbliższych tygodniach. W perspektywie najbliższych dwóch miesięcy, nie spodziewam się odwrócenia tendencji spadkowej - zaznacza.

Według najnowszych danych, za litr benzyny bezołowiowej 95 płacimy średnio 4 złote i 2 grosze. Olej napędowy kosztuje średnio około 4 złotych i 17 groszy za litr.


PAP/dad

Zobacz więcej na temat: paliwa USA

Szef MON: w środę polscy medycy polecą do Chicago

21.04.2020 10:04
W środę polscy lekarze wylecą w ramach misji do Chicago - poinformował we wtorek minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Zapowiedział, że medyczne misje będą kontynuowane, ponieważ lekarze oprócz niesienia pomocy zdobywają również wiedzę niezbędną do radzenia sobie z pandemią koronawirusa.

Poznań: zatrzymano „ukraińskiego” generała. Nielegalna broń w jego domu

21.04.2020 11:50
27 sztuk różnego rodzaju karabinów, pistoletów, granatów i amunicji zabezpieczyli policjanci z Poznania u obywatela Niemiec – który podawał się za generała Armii Ukraińskiej. Za nielegalne posiadanie broni fałszywemu wojskowemu grozi do 8 lat więzienia.

Coraz więcej landów i miast w Niemczech wprowadza obowiązek noszenia masek

21.04.2020 13:14
Coraz więcej niemieckich krajów związkowych, a także poszczególnych miast nakłada obowiązek noszenia w miejscach publicznych masek ochronnych. Władze federalne nie wprowadziły jednolitej dla całych Niemiec linii postępowania, jedynie ograniczyły się do wydania zalecenia noszenia masek ochronnych.

Ukraina walczy z koronawirusem. Zamykane miejscowości, przepełnione szpitale

21.04.2020 13:43
W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa podjęto decyzję o zamknięciu wjazdu i wyjazdu z kilku miejscowości na Ukrainie. Władze Iwano-Frankiwska informują o przepełnionych szpitalach, a w obwodzie odeskim na południu kraju zamknięto szpital na kwarantannę.