X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Jak pandemia wpłynęła na rynek pracy w Polsce?

29.11.2021 13:05
Praca zdalna w czasie pandemii sprawdziła się, ale zrodziło to nowe pomysły w sposobie jej realizowania – mówi wiceprezydent Pracodawców RP Wojciech Warski.
Audio
  • O sytuacji na pandemicznym rynku pracy mówi wiceprezydent Pracodawców RP Wojciech Warski [posłuchaj]
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

Siła małych i średnich przedsiębiorstw spowodowała, że rynek pracy wrócił nadspodziewanie szybko do stanu sprzed pandemii, tylko teraz jest inaczej skonstruowany – dodaje Wojciech Warski. Typowym przykładem wskazującym na to, jak rynek się przebudowywał, jest sytuacja w gastronomii – ci, którzy kiedyś byli kelnerami, zmienili branżę i pracują teraz m.in. w firmach kurierskich.

- Dziś nie mamy bezrobocia, choć z punktu widzenia pracodawcy tzw. rynek pracownika to nie jest dobra wiadomość, bo został uruchomiony system rotacji między firmami. Na szczęście zaczęli wracać do Polski pracownicy z zagranicy, bez których polska gospodarka nie poradziłaby sobie – dodaje wiceprezydent Pracodawców RP.

Z Wojciechem Warskim rozmawia Ewa Plisiecka.

Szczepienia przeciw COVID-19 uratowały w Europie pół miliona seniorów

28.11.2021 17:42
Kraje, w których szybko podano dużą liczbę szczepionek, między innymi Irlandia, Francja, Grecja, Izrael, Malta, Norwegia, Portugalia, Hiszpania i Wielka Brytania, zanotowały wyraźne zmniejszenie liczby zgonów, szczególnie wśród osób od 80. roku życia.

Jakub Kumoch w Polska Times: inwazja na Ukrainę byłaby dla Rosji ryzykowna

29.11.2021 10:27
Pełna inwazja na Ukrainę byłaby ryzykowna dla Rosji i prezydenta Władimira Putina – ocenił w rozmowie z Polska Times szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch.

Pomoc Polski dla Białorusinów. Pomogliśmy około 20 tysiącom osób w potrzebie

29.11.2021 13:46
Polska udzieliła pomocy około 20 tysiącom obywateli Białorusi po ostatnich sfałszowanych wyborach w tym kraju. Z danych Straży Granicznej wynika, że od 18 sierpnia ubiegłego roku większość z tych osób poszukiwała ochrony na terenie Polski - powiedziała IAR rzeczniczka Straży Granicznej Anna Michalska. 13 tysięcy obywateli Białorusi deklarowało poszukiwanie pomocy na terytorium Polski, a 7 tysięcy osób wjechały do naszego kraju na podstawie programu Poland Business Harbour, dzięki któremu Białorusini mogą prowadzić działalność gospodarczą na terenie Polski.

W Kanadzie upamiętniono polskich lotników walczących o Anglię

29.11.2021 14:14
W Kanadzie odsłonięto pomnik "Spirala Zwycięstwa". Upamiętnia uczestników Bitwy o Anglię - polskich lotników, personel naziemny i Pomocniczą Służbę Kobiet. Monument został wzniesiony przed Polskim Centrum Kultury imienia Jana Pawła II w Mississaudze na przedmieściach Toronto.