X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polska dywersyfikuje źródła dostaw gazu. Piotr Naimski: kończymy kolejne inwestycje

23.02.2022 09:14
Piotr Naimski w "Gazecie Polskiej": w tym roku ukończymy inwestycje, które pozwolą sprowadzić do naszego kraju gaz, od kogo będziemy chcieli.
Polska dzięki gazoportowi imienia Lecha Kaczyńskiego jest mniej zależna od dyktatu cenowego Gazpromu, który obecnie odczuwa Europa.
Polska dzięki gazoportowi imienia Lecha Kaczyńskiego jest mniej zależna od dyktatu cenowego Gazpromu, który obecnie odczuwa Europa.Terminal LNG/Twitter

Nasza strategia ma na celu uniezależnienie się od rosyjskich manipulacji politycznych dotyczących dostaw gazu – stwierdził w rozmowie z tygodnikiem "Gazeta Polska" pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej, minister Piotr Naimski.

"Od przyszłego roku, po zakończeniu długoterminowego kontraktu z Gazpromem, będziemy mogli zaspokoić polskie potrzeby bez zakupów u Rosjan. PGNiG będzie realizował kontrakty z innych kierunków, od innych dostawców" - wskazał Naimski.

"W perspektywie kilku lat uruchomimy też pływający gazoport w Gdańsku, tzw. jednostkę FSRU. W połączeniu z tą inwestycją będziemy mogli oferować gaz także sąsiadom" – stwierdził na łamach środowego wydania tygodnika minister.

Na pytanie, czy w inwestycjach dotyczących "małego" atomu będą brali udział nie tylko inwestorzy z USA, lecz także na przykład z Korei czy Francji, Naimski stwierdził, że dzisiaj w pracach nad SMR i w przygotowaniach do ich wdrożenia przodują firmy amerykańskie. Dodał, że z nimi zostały nawiązane kontakty na poziomie biznesowym przez nasze koncerny.


PAP/dad

Agresja Rosji na Ukrainę. Niemcy wstrzymują certyfikację Nord Stream 2

22.02.2022 16:11
- Wstrzymujemy certyfikację Nord Stream 2 z powodu ostatnich działań Rosji - powiedział kanclerz Niemiec Olaf Scholz.

Jest zgoda UE na sankcje wobec Rosji. Szefowa KE: wejdą w życie bardzo szybko

22.02.2022 19:46
Kraje UE wyraziły zgodę na sankcje za uznanie przez Moskwę dwóch samozwańczych republik w ukraińskim Donbasie oraz wprowadzenie tam rosyjskich wojsk. Decyzję podjęli ministrowie spraw zagranicznych 27 krajów na nadzwyczajnym spotkaniu w Paryżu. Z zadowoleniem przyjęła ją szefowa KE Ursula von der Leyen, która zapowiedziała, że sankcje zostaną zatwierdzone i wejdą w życie bardzo szybko.

Prezydent USA Joe Biden wprowadza kolejne sankcje na Rosję

22.02.2022 21:36
Prezydent USA Joe Biden ogłosił we wtorek nałożenie "całkowitych, blokujących" sankcji na dwa rosyjskie banki i obrót rosyjskimi obligacjami, a także zapowiedział wysłanie dodatkowych sił i sprzętu do państw bałtyckich.