X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wprowadzenie pakietu wsparcia dla kredytobiorców

11.05.2022 08:50
Jedną z propozycji jest wprowadzenie 4 miesięcy wakacji kredytowych w tym roku i kolejnych 4 miesięcy w roku przyszłym. Szacunkowo dzięki temu rozwiązaniu Polacy oszczędzą około 3 miliardów złotych.
Audio
  • Premier Mateusz Morawiecki o projekcie wsparcia dla kredytobiorców [POSŁUCHAJ]
  • Rządowy projekt wsparcia dla kredytobiorców - materiał Ewy Plisieckiej [posłuchaj]
Mateusz Morawiecki
Mateusz MorawieckiPAP/Rafał Guz

Szef rządu podkreślił we wtorek, że kredytobiorcy w szczególnie trudnej sytuacji finansowej będą mogli liczyć na wsparcie rządowe. Fundusz wsparcia kredytobiorców zostanie zwiększony w tym roku do 2 miliardów złotych. Kolejne 2 miliardy trafią do funduszu w roku 2023.

"Wprowadzimy również odpowiednie mechanizmy od 1 stycznia przyszłego roku, które pomogą kredytobiorcom w spłacie kredytu poprzez niższą wartość referencyjną, czyli ten wskaźnik WIBOR będzie obniżony" - powiedział premier.

Dodał, że nowa wartość wskaźnika WIBOR ma zostać wypracowana wspólnie przez sektor bankowy.

Proponowane rozwiązania zostaną dziś przedstawione na posiedzeniu Rady Ministrów i skierowane do kilkudniowych konsultacji społecznych.

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk powiedział w środę, że likwidacja stawki WIBOR musi być przeprowadzona w sposób przemyślany, żeby nie wywoływała napięć. W Programie 1 Polskiego Radia mówił o rządowym pakiecie wsparcia dla kredytobiorców.

Minister Dworczyk tłumaczył, dlaczego zmiany w zakresie oprocentowania kredytów wejdą w życie od przyszłego roku. "Chcemy, żeby likwidacja, czy właściwie zmiana stawki WIBOR, bo to jest zmiana, była przemyślana i nie wywoływała nadmiernych kontrowersji i napięć" - powiedział. Dodał, że prace nad projektem jeszcze trwają i przypomniał, że został on skierowany do konsultacji. Zapewnił, że te konsultacje będą szerokie, ale też szybkie.

Wczoraj rząd przedstawił projekt pomocowy dla kredytobiorców. Oprócz zmian w zakresie wskaźnika oprocentowania kredytów zakłada on także czteromiesięczne wakacje kredytowe w tym i w przyszłym roku.

IAR/PP

Wkrótce rząd zamierza ogłosić zniesienie stanu epidemii koronawirusa

10.05.2022 13:08
Od 16 maja obowiązywać będzie stan zagrożenia epidemicznego, który ma zadanie ostrzegać przed nadal istniejącą groźbą rozwoju epidemii.

Kolejne ułatwienia dla Ukraińców poszukujących pracy w Polsce

10.05.2022 16:30
Nawiązywanie kontaktów między pracodawcami a poszukującymi pracy obywatelami Ukrainy ułatwi specjalny system teleinformatyczny.

Co z kolejnym pakietem sankcji wobec Rosji? Nadal trwają dyskusje ambasadorów państw UE

11.05.2022 09:01
W Brukseli spotykają się dziś unijni ambasadorowie, a jednym z tematów są sankcje wobec Rosji, w tym embargo na import ropy, które blokują Węgry. Jest oczekiwanie, że Komisja Europejska poinformuje, w jaki sposób chce rozwiązać ten problem i zmienić swoje propozycje.