Polskie Radio
Section05
Waldemar Kraska

Kiedy może przyjść kolejna fala COVID-19? Wiceminister zdrowia wskazuje termin

- Zgodnie z danymi, które otrzymujemy, prognozujemy, że kolejnej fali możemy spodziewać się w listopadzie, a nawet w grudniu - powiedział w TVP Info wiceszef resortu zdrowia Waldemar Kraska pytany o sytuację z COVID-19 w Polsce. - Współczynnik reprodukcji wirusa, czyli wskaźnik R - jest blisko jedności - wynosi 1,08. To pokazuje, że wirus jest już w odwrocie - zaznaczył wiceminister zdrowia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA COVID-19 Koronawirus w Polsce Waldemar Kraska pandemia epidemia społeczeństwo

Będzie nowa szczepionka przeciwko wariantowi omikron koronawirusa? Wiceszef MZ wskazał możliwy termin

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska powiedział, że prawdopodobnie na początku września pojawi się nowa szczepionka przeciwko wariantowi omikron koronawirusa. Jego zdaniem warto wykorzystać okres wakacyjny, aby przygotować się do ewentualnej jesiennej fali zachorowań.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo zdrowie COVID-19 omikron Waldemar Kraska szczepionka Koronawirus w Polsce koronawirus

Koronawirus w Polsce. Wiceminister zdrowia: fala zakażeń wyhamowuje

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował w Radiu Gdańsk, że wyhamowuje fala zakażeń koronawirusem w Polsce. Wczoraj odnotowano 618 nowych infekcji. Wiceszef resortu zdrowia powiedział, że ministerstwo zawsze porównuje ten wynik do ubiegłego tygodnia i już od kilkunastu dni obserwuje zmniejszoną liczbę zakażeń.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo zdrowie koronawirus COVID-19 pandemia Waldemar Kraska Koronawirus w Polsce

Coraz więcej przypadków COVID-19 w Polsce. Wiceszef MZ: będziemy rozważać te scenariusze, które już były zastosowane

– Uznaliśmy, że granicą jest 5 tys. osób w szpitalach. Wtedy będziemy rozważać te scenariusze, które już były zastosowane – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia, odnosząc się do pytania o powrót do maseczek. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Waldemar Kraska Ministerstwo Zdrowia Koronawirus w Polsce COVID-19 społeczeństwo

Koniec stanu epidemii. Wiceminister zdrowia: koronawirus nie zniknął

 - Dziś było tylko 95 nowych przypadków zakażeń, w szpitalach przebywa 981 osób, 50 osób jest podłączonych do respiratorów. Współczynnik reprodukcji wirusa wynosi 0,79 i spada. Są to wyznaczniki, abyśmy ze stanu epidemii przeszli w stan zagrożenia epidemicznego - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Waldemar Kraska zdrowie POLSKA społeczeństwo Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia epidemia

Uchodźcy z Ukrainy leczeni w polskich szpitalach. Waldemar Kraska podał dane

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska mówił w TVP Info, że coraz mniej obywateli Ukrainy leczy się w polskich szpitalach. Jak podkreślał, do placówek trafiają głównie dzieci chorujące na sezonowe wirusy oraz - na oddziały ginekologiczno-położnicze - kobiety w ciąży.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo uchodźcy polska pomoc szpital Waldemar Kraska Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni zdrowie