Polskie Radio
Section05
Waldemar Kraska

Wiceszef MZ po spotkaniu z ratownikami: chcemy uporządkować sytuację, będą rozmowy ze świadczeniodawcami

- Są pewne kwestie do wyjaśnienia, związane z realizacją ustawy o najniższym wynagrodzeniu w ochronie zdrowia, jeśli chodzi o ratowników medycznych. Na czwartek zaprosiliśmy przedstawicieli placówek zatrudniających ratowników - przekazał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Waldemar Kraska ratownik medyczny minimalne wynagrodzenie związki zawodowe społeczeństwo służba zdrowia Ministerstwo Zdrowia

Wiceminister zdrowia: myślę, że czwarta fala pandemii jest nieuchronna, choć nie w takiej skali jak poprzednie

- Myślę, że czwarta fala pandemii jest nieuchronna, choć już nie w takiej skali jak poprzednie. Wszystko zależy od tego, ile osób się zaszczepi - ocenił wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Podkreślił, że na razie sytuacja jest stabilna i nie ma planów wprowadzania obowiązkowych szczepień. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska był pytany w Programie 1 Polskiego Radia, czy uważa, że czwarta fala pandemii jest nieuchronna.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus Waldemar Kraska zdrowie pandemia

Waldemar Kraska: cały czas wszystko jest w naszych rękach. Szczepmy się

- To bardzo ważne, byśmy jesienią osiągnęli odporność populacyjną. W przeciwnym wypadku czeka nas IV fala pandemii - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia. Dodał, że kolejnej fali można uniknąć "w bardzo prosty sposób" - poprzez szczepienia. 
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Gójska Ministerstwo Zdrowia Waldemar Kraska POLSKA COVID-19 Koronawirus w Polsce pandemia epidemia infografika

Wiceminister zdrowia: wciąż jest za mało zaszczepionych przeciwko COVID-19

Wiceszef MZ Waldemar Kraska przypomniał w TVP Info, że Polska jest po szczycie trzeciej fali koronawirusa. - Zawsze po takich szczytach dochodzi do tzw. dołka epidemiologicznego, czyli tych nowych zakażeń jest zdecydowanie mniej, niż w szczytach. (...) Zawsze ten dołek troszkę nas uspokaja - stwierdził.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Zdrowia Koronawirus w Polsce społeczeństwo COVID-19 Waldemar Kraska

Narodowy Program Szczepień. Wiceminister zdrowia: lekarze rodzinni docierają do seniorów

- Chcemy jak najszerzej dotrzeć do grup seniorów. Bardzo ważna w tym względzie jest rola lekarzy rodzinnych. Każdy z nich otrzymał listę osób, którzy się nie zaszczepili. Lekarze docierają do tych pacjentów - powiedział w "Sygnałach dnia" radiowej Jedynki Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia.
Zobacz więcej na temat:  szczepienia szczepionka koronawirus COVID-19 pandemia zdrowie Ministerstwo Zdrowia Waldemar Kraska Katarzyna Gójska