Redakcja Polska

LOT: Wenecja, Paryż czy Madryt to najpopularniejsze kierunki tegorocznej majówki

01.05.2023 14:45
Podczas tegorocznej majówkę największym zainteresowaniem cieszą się połączenia do m.in. Wenecji, Nicei, Madrytu, Barcelony, Dubrownika, Paryża i Tirany - powiedział rzecznik PLL LOT Krzysztof Moczulski.
Infrastruktura lotniska umożliwia przyjmowanie najpopularniejszych samolotów, czyli A320 lub B737, ale także większe maszyny - jak B787 dreamliner.
Infrastruktura lotniska umożliwia przyjmowanie najpopularniejszych samolotów, czyli A320 lub B737, ale także większe maszyny - jak B787 dreamliner.Twitter/LOT

"Ruch biznesowy się odradza. W drugiej połowie ubiegłego roku, było to dla nas zaskoczeniem, że wrócił on w wyższej liczbie niż się tego spodziewaliśmy. Stąd też była możliwość wypracowania ubiegłorocznego zysku i stąd też dobre prognozy na rok 2023" - powiedział rzecznik LOT.

Przyznał, że podczas tegorocznej majówki największym zainteresowaniem cieszą się połączenia do Wenecji, Nicei, Madrytu, Barcelony, Dubrownika, Paryża i Tirany.

"Jeśli chodzi o wakacje to już bardzo mocno powracamy do struktury hubowej. Dokładamy rejsy do naszej siatki warszawskiej i na tym się skupiamy, żeby jak najlepiej odpowiedzieć na powrót ruchu biznesowego na nasze pokłady" - powiedział.

LOT w ubiegłym roku przewiózł 8 mln pasażerów, wykonując ponad 85 tys. lotów.

Głównym akcjonariuszem PLL LOT jest Skarb Państwa, który ma 69,3 proc. udziałów w spółce, a 30,7 proc. posiada Polska Grupa Lotnicza. PGL należy w 100 proc. do Skarbu Państwa.


PAP/ho


Nowojorska Polonia uczciła Dzień Flagi biało-czerwoną paradą samochodów i motocykli

01.05.2023 08:47
Po raz trzeci w tym roku Polacy z Nowego Jorku wyruszyli z okazji Dnia Flagi kawalkadą udekorowanych na biało-czerwono pojazdów. Przebyli w niedzielę trasę wiodącą przez część dwóch dzielnic miasta, Brooklyn i Queens.

Premier Morawiecki o relacjach z UE i USA: jesteśmy integratorem dwóch potężnych obszarów wolnego świata

01.05.2023 10:50
Na antenie Radia Olsztyn premier Mateusz Morawiecki powiedział, że "Polska jest zarówno proamerykańska, jak i proeuropejska. Jesteśmy integratorem, zwornikiem tych dwóch potężnych obszarów wolnego świata i chcemy nim w tym świecie wolnym być".

Rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Wystąpienie prezydenta i premiera

01.05.2023 15:00
Wspólne oświadczenie prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego z okazji rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej. - Tyle czasu już minęło, od kiedy jesteśmy częścią tego wielkiego przedsięwzięcia, jakim jest Unia Europejska. Jesteśmy rzeczywiście w pełnym aspekcie uczestnikami tej wielkiej europejskiej wolności - oświadczył prezydent Andrzej Duda w rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej.