Redakcja Polska

W Polsce jest około 8 tysięcy stacji benzynowych i ich liczba wciąż rośnie

13.04.2024 17:21
W Polsce działa około 8 tysięcy stacji paliw. W ubiegłym roku w porównaniu z rokiem wcześniejszym ich liczba zwiększyła się o około 0,2 procent.
Zdaniem analityków, ceny paliw od przyszłego tygodnia znów pójdą w górę
Zdaniem analityków, ceny paliw od przyszłego tygodnia znów pójdą w góręShutterstock/jittawit21

Krzysztof Romaniuk z Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego ocenił, że rynek stacji jest w Polsce stabilny i nasycony. Zwrócił uwagę, że pojawił się na nim nowy gracz - węgierski MOL, który jest trzecią firmą na rynku - po Orlenie i BP.

Krzysztof Romaniuk dodał, że na polskich stacjach przybywa alternatywnych ładowarek, w tym elektrycznych, których działa około 6 tysięcy, z czego tysiąc to ładowarki szybkie. - Ten kierunek będzie się rozwijał, natomiast niespecjalnie zwiększa się flota pojazdów elektrycznych - dodał Romaniuk.

Z danych Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego wynika poza tym, że wraz z liczbą sklepów zlokalizowanych przy stacjach rosły ich obroty.


IAR/dad

Ilu mieszkańców będzie liczyła Polska w 2060 roku? GUS podał prognozy i nie napawają one optymizmem

08.04.2024 15:31
Liczba ludności w Polsce w 2060 r. wyniesie 30,9 mln - podał GUS w opracowaniu Rozwój regionalny Polski - raport analityczny 2023.

Rośnie atrakcyjność inwestycyjna Polski. Raport: biznes chce lokować nad Wisłą

09.04.2024 10:45
Polska znalazła się na 23. miejscu rankingu najbardziej atrakcyjnych państw dla inwestorów na świecie - wynika z rankingu FDI Confidence Index, przygotowanego przez ekspertów Kearney. Wśród rynków wschodzących Polska zajmuje 7. miejsce.

Westinghouse wybrało siedem polskich firm - partnerów w budowie elektrowni jądrowej

09.04.2024 15:26
Siedem polskich firm zostało wybranych przez Westinghouse do wsparcia budowy pierwszej elektrowni jądrowej na Pomorzu. Jak poinformował prezes Westinghouse Patrick Fragman, wybrane przedsiębiorstwa będą mogły budować poszczególne moduły bloków energetycznych.

Celnicy zatrzymali transport z nielegalnymi odpadami z Niemiec

12.04.2024 14:08
Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zatrzymali transport z nielegalnymi odpadami na autostradzie A4 w Jędrzychowicach. Kierowca wiózł odpady z Niemiec. Pojazd z ładunkiem zabezpieczono do postępowania karnego. Odbiorcy grozi grzywna od 50 tys. zł do pół miliona zł.