Polskie Radio
Section05
inwestycje w IT

Orlen chce wdrożyć wirtualną elektrownię do koordynacji źródeł wytwórczych

W pierwszym kwartale 2024 roku wyłoniony ma zostać dostawca koncepcji wirtualnej elektrowni (Virtual Power Plant, VPP), a pierwsze prace wdrożeniowe planowane są na 2025 rok - poinformowała Grupa Orlen. Wirtualna elektrownia pozwoli na koordynację źródeł wytwórczych płockiego koncernu.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Orlen energia elektryczna energia odnawialna bezpieczeństwo energetyczne inwestycje inwestycje w IT OZE

Inwestycja Intela w Polsce. Prezes PAIH: staniemy się partnerem krytycznym dla USA

Paweł Kurtasz, prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu powiedział, że za sprawą polskiego zakładu Intela, który powstanie nieopodal Wrocławia, Polska wejdzie do ligi państw o najwyższym poziomie rozwoju technologicznego. Dzięki tej inwestycji w naszym kraju będą działać największy w tej części świata dział R&D tej firmy i fabryka.
Zobacz więcej na temat:  technologie intel półprzewodniki komputery cyfryzacja inwestycje inwestycje w IT technologie it

Inwestycja Intela w Polsce. Prezes PAIH: staniemy się partnerem krytycznym dla USA

Paweł Kurtasz, prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu powiedział, że za sprawą polskiego zakładu Intela, który powstanie nieopodal Wrocławia, Polska wejdzie do ligi państw o najwyższym poziomie rozwoju technologicznego. Dzięki tej inwestycji w naszym kraju będą działać największy w tej części świata dział R&D tej firmy i fabryka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA technologie intel półprzewodniki komputery cyfryzacja inwestycje inwestycje w IT technologie it

Intel z największą inwestycją zagraniczną w historii Polski. Prezes PFR: to potwierdza atrakcyjność naszej gospodarki

Największa w historii inwestycja firmy Intel potwierdza konkurencyjność i atrakcyjność inwestycyjną polskiej gospodarki - ocenił w piątek prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys. Dołączyliśmy do krajów z produkcją strategicznie istotnych i supernowoczesnych półprzewodników - dodał.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA intel półprzewodniki inwestycje zagraniczne inwestycje w IT inwestycje POLSKA

Rozwiązania cyfrowe w zakresie rolnictwa. Będzie wsparcie finansowe

Do 200 tys. zł wsparcia będzie mógł otrzymać rolnik na inwestycje w rozwiązania cyfrowe w zakresie rolnictwa 4.0 (tzw. inteligentnego) w ramach KPO - zakłada projekt rozporządzenia ministra rolnictwa, który trafił do konsultacji publicznych. Zastosowanie nowych technologii ma optymalizować produkcję rolną i chronić środowisko.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA rolnictwo informatyzacja procesów informatyzacja it Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi inwestycje inwestycje w IT POLSKA

Inwestycje, bezpieczeństwo, wzrost gospodarczy. KPO to ogromne korzyści dla Polski

Krajowy Plan Odbudowy to program, który składa się z 54 inwestycji i 48 reform. Polska otrzyma 158,5 mld zł, w tym 106,9 mld zł w postaci dotacji i 51,6 mld zł w formie preferencyjnych pożyczek. Dzięki środkom między innymi na nowe inwestycje przyśpieszymy wzrost gospodarczy oraz zwiększymy zatrudnienie. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA bezpieczeństwo energetyczne fundusze unijne Krajowy Plan Odbudowy inwestycje inwestycje w IT POLSKA Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska

Eksperci: przeprowadzając gospodarkę przez pandemię, rząd musi już wybiegać do przodu

Informatyzacja, nowoczesne technologie, transport, transformacja energetyczna i zdrowie – to branże, którymi powinien szczególnie zająć się nowy rząd. Teraz najważniejsze jest przeprowadzenie gospodarki przez czas pandemii, ale trzeba już patrzeć w przyszłość i właśnie na sektory, które na pewno będą wiodące w kolejnych latach - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": prof. Dariusz Tworzydło z Uniwersytetu Warszawskiego oraz Marek Kowalski – przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich.
Zobacz więcej na temat:  inwestycje w IT Koronawirus w Polsce tarcza antykryzysowa GOSPODARKA

Rozwój internetu. Rząd likwiduje kolejne białe plamy

- Tam gdzie dostawa internetu nie będzie opłacalna dla operatorów telekomunikacyjnych, rząd wspomoże inwestycje w światłowody i bezpłatną sieć WiFi ze specjalnego "Funduszu Szerokopasmowego" - zapowiedział w programie "GośćPR24" minister cyfryzacji Marek Zagórski. Dzięki 120 mln złotych gminy otrzymają dofinansowanie na zbudowanie telekomunikacyjnej infrastruktury, aby internet był dostępny w całym kraju. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA cyfryzacja internet inwestycje inwestycje w IT Polskie Radio 24