Polskie Radio
Section05
Krajowa Administracja Skarbowa

Premier Morawiecki spotkał się z przedstawicielami resortów. W tle zabezpieczenie polskiego rynku rolnego

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z szefami resortów: rolnictwa, finansów, szefem KAS i wiceszefem MSZ. "Rozmawialiśmy o dalszych działaniach mających na celu zabezpieczenie polskiego rynku rolnego po 15 września" - przekazał w środę za pośrednictwem mediów społecznościowych szef rządu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Mateusz Morawiecki rząd Robert Telus Paweł Jabłoński Magdalena Rzeczkowska Krajowa Administracja Skarbowa Unia Europejska rolnictwo Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi rolnicy Komisja Europejska Ukraina zboże żywność

Były prezes Fundacji TVN wśród zatrzymanych. W tle oszustwa na ok. miliard złotych

Policjanci CBŚP wspólnie z funkcjonariuszami KAS zatrzymali kolejne trzy osoby podejrzane o pranie pieniędzy. Akcja służb została przeprowadzona w ramach jednego z wątków bardzo skomplikowanego śledztwa, w którym występuje już ponad 220 podejrzanych. Według śledczych grupa oszukała Skarb Państwa na ok. 1 miliard zł, uchylając się od płacenia podatku VAT. Jak ustalił portal tvp.info, jeden z aresztowanych - Rafał Rz. - to były prezes Fundacji TVN.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja policja polska CBŚP Krajowa Administracja Skarbowa przestępczość prokuratura pieniądze TVN

Przemyt narkotyków. KAS odkryła na ponad 30 kg marihuany. Przesyłka miała trafić do Holandii

Funkcjonariusze z mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) w Warszawie podczas kontroli przesyłki na Lotnisku Chopina znaleźli blisko 34 kilogramy suszu roślinnego. Towar warty ponad pół miliona złotych był w przesyłce lotniczej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mazowsze policja mazowieckie regiony Krajowa Administracja Skarbowa Lotnisko Chopina służby i bezpieczeństwo Holandia narkotyki marihuana

Nierzetelne faktury na miliony złotych. KAS rozbiła grupę przestępczą

Łódzka Krajowa Administracja Skarbowa rozbiła grupę przestępczą, która wyłudzała podatek od towarów i usług. Firmy z branży tekstylnej korzystały z nierzetelnych faktur o wartości 130 mln zł i podawały nieprawdę w składanych deklaracjach podatkowych. Skarb Państwa stracił ponad 23 mln zł w podatku VAT.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Krajowa Administracja Skarbowa POLSKA przestępczość gospodarcza podatek VAT

Były wątpliwości, są kontrole i śledztwo. Prokuratura i skarbówka zajęły się technicznym zbożem z Ukrainy

Krajowa Administracja Skarbowa wszczęła kilkanaście kontroli wobec importerów tzw. zboża technicznego z Ukrainy. W pięciu przypadkach prowadzone są już śledztwa przez specjalny zespół prokuratorski z Rzeszowa pod kątem oszustw celnych - powiedział w rozmowie z Business Insider Polska szef KAS Bartosz Zbaraszczuk. Nie wykluczył, że kontrole pojawią się u wszystkich importerów, którzy sprowadzali zboże techniczne z Ukrainy w 2022 i 2023 r.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA rolnictwo zboże import Krajowa Administracja Skarbowa prokuratura Ukraina

Milion kas online w ciągu czterech lat. Resort finansów ogranicza liczbę kontroli u podatników

Pod koniec kwietnia, po blisko 4 latach od wprowadzenia na polski rynek kas online, zafiskalizowaliśmy milionową kasę tego typu - poinformowała wiceminister finansów i wiceszef KAS Anna Chałupa. Kasy online umożliwiają przekazywanie danych o sprzedaży detalicznej do Centralnego Repozytorium Kas. Krajowa Administracja Skarbowa korzysta na bieżąco z tych danych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ministerstwo Finansów Krajowa Administracja Skarbowa kasa fiskalna firma paragon sprzedaż