Polskie Radio
Section05
Krajowa Administracja Skarbowa

92 mln zł na fikcyjnych fakturach. CBA zatrzymało kolejne osoby w aferze wyłudzeń VAT

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało trzy kolejne osoby, które miały korzystać z 80 fałszywych faktur VAT na pół mln zł - dowiedziała się PAP. Dotąd CBA w śledztwie zatrzymało 44 osoby, 91 usłyszało zarzuty, a do sądów trafiło ponad 40 aktów oskarżenia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA vat przestępczość gospodarcza Krajowa Administracja Skarbowa Centralne Biuro Antykorupcyjne prokuratura sądownictwo

Więcej opcji w usłudze Twój e-PIT. Fiskus poinformuje o nadpłacie i zaproponuje korzystniejsze rozliczenie

Podatnicy w usłudze Twój e-PIT będą mieli do wglądu rozliczenie podatkowe według przepisów obowiązujących obecnie. Urząd skarbowy poinformuje o ewentualnej nadpłacie, gdyby wynikała z zastosowania regulacji obowiązujących do 1 lipca tego roku - poinformowało Ministerstwo Finansów.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ministerstwo Finansów podatki pit zwrot podatku Krajowa Administracja Skarbowa ulga podatkowa finanse osobiste

Prawie miliard złotych strat w budżecie. Kolejne zatrzymania KAS i CBŚP

Krajowa Administracja Skarbowa z woj. warmińsko-mazurskiego wraz z olsztyńskim zarządem Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymała pięć osób z grupy przestępczej, która zajmowała się obrotem paliwami i praniem brudnych pieniędzy. Przestępcom zatrzymanym przez funkcjonariuszy KAS i CPŚP zarzuca się wyłudzenie od państwa prawie miliarda złotych nienależnego zwrotu podatku VAT.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo GOSPODARKA podatek VAT CBŚP Krajowa Administracja Skarbowa

Stare akumulatory, opony, zużyte płyny chłodnicze. KAS zatrzymała nielegalny transport odpadów

Nielegalny transport ponad jedenastu ton odpadów zatrzymali funkcjonariusze podlaskiej KAS z Białegostoku. Zużyte akumulatory i akcesoria samochodowe przewożone były bez odpowiednich zezwoleń i zgłoszenia. Kierowca zapłacił 5 tys. zł mandatu, kara finansowa grozi też przewoźnikowi.
Zobacz więcej na temat:  firma Krajowa Administracja Skarbowa mandat kierowca transport służby i bezpieczeństwo POLSKA

Oszustwa VAT-owskie na dużą skalę. Zapadł wyrok ws. grupy przestępczej

Cztery osoby zostały skazane za nabywanie fikcyjnych faktur VAT. Sąd Okręgowy we Wrocławiu wymierzył oskarżonym kary grzywny i opłaty w łącznym wymiarze 1,3 mln zł, o co wnioskowała prokuratura. W wyniku działalności grupy przestępczej Skarb Państwa poniósł straty w wysokości co najmniej 16 mln zł.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Krajowa Administracja Skarbowa faktury firma podatki przestępczość gospodarcza

Zaświadczenia o niezaleganiu w podatkach bez wychodzenia z domu? W e-Urzędzie Skarbowym to możliwe

W e-Urzędzie Skarbowym można złożyć wniosek i bezpłatnie otrzymać zaświadczenie o niezaleganiu w podatkach - poinformowało Ministerstwo Finansów. Resort dodał, że dokument wydany w e-Urzędzie Skarbowym podpisany jest pieczęcią szefa KAS lub podpisem elektronicznym przez osobę do tego upoważnioną.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA urząd skarbowy e-administracja cyfryzacja Ministerstwo Finansów Krajowa Administracja Skarbowa

KAS: zatrzymano 8 tys. podrabianych zabawek. Ich wartość to ponad pół miliona złotych

Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa zabezpieczyła blisko 8 tys. sztuk zabawek podróbek. Szacunkowa wartość towaru wynosi 535 tys. zł. Nielegalny towar znajdował się w hali targowej Centrum Handlowego w Wólce Kosowskiej - poinformowała rzeczniczka prasowa Szefa Krajowej Administracji Skarbowej Anita Wielanek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony mazowieckie policja Krajowa Administracja Skarbowa zabawki handel

Nowy oręż w walce z nadużyciami finansowymi. Naczelnicy urzędów skarbowych zajrzą w rachunki bankowe

Od piątku, 1 lipca, w życie wchodzi zmiana w ustawie o Krajowej Administracji Skarbowej, na mocy której naczelnicy urzędów skarbowych będą mogli uzyskać dostęp do danych o rachunkach bankowych podatników. Wcześniej, przed zmianą, prawo do wnioskowania o taką informację mieli Szef Krajowej Administracji Skarbowej oraz naczelnik urzędu celno-skarbowego.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ministerstwo Finansów Krajowa Administracja Skarbowa urząd skarbowy rachunek bankowy

Wizyta w urzędzie skarbowym bez stresu. Zdecydowana większość podatników jest zadowolonych

Ministerstwo finansów poinformowało, że 82 proc. podatników jest zadowolonych po wizycie w urzędzie skarbowym. Badanie satysfakcji osób odwiedzających urzędy prowadzone jest w sposób ciągły od kwietnia ubiegłego roku. Najlepiej ocenione zostały Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu, Olsztynie i Szczecinie.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA urząd skarbowy badanie konsumenckie Ministerstwo Finansów Krajowa Administracja Skarbowa