Redakcja Polska

Samoloty PLL LOT wracają na trasę do Pekinu

21.11.2022 16:16
Po ponad dwóch latach przerwy Polskie Linie Lotnicze wznowią regularne połączenia do stolicy Chin - Pekinu. Narodowy przewoźnik ogłosił, że pierwszy po przerwie rejs odbędzie się w środę 7 grudnia.
Boeing 787 Dreamliner w barwach PLL Lot.
Boeing 787 Dreamliner w barwach PLL Lot.shutterstock.com

Samolot wystartuje o 22:00 z Portu Lotniczego Chopina w Warszawie. Rejs potrwa 10 godzin i będzie realizowany samolotem typu Boeing 787-Dreamliner. Maszyna wyląduje w stolicy Chin 8 grudnia o 15:15.

Polskie Linie Lotnicze LOT wracają z połączeniami do Pekinu po ponad dwóch latach nieobecności. Przedstawiciele linii informują, że do przywrócenia tych połączeń przyczyniło się otwarcie granic Azji dla podróżnych oraz duże zainteresowanie pasażerów. Poprzednio maszyny narodowego przewoźnika lądowały w Porcie Lotniczym Pekin-Daxing. Tym razem dreamlinery będą lądować na lotnisku Pekin-Capital. Rejsy zaplanowano raz w tygodniu - w środy.

Bilety są już dostępne na stronie lot.com, w LOT Contact Center, biurach LOT Travel i u agentów. Pekin jest stolicą Chin i trzecim co do wielkości miastem w tym kraju.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Chiny Pekin LOT Boeing

Estonia i Łotwa planują zakup pojazdów wojskowych o wartości blisko 700 mln euro

19.11.2022 17:57
Estonia i Łotwa planują zakup pojazdów wojskowych o wartości blisko 700 mln euro. Pierwsze z nich mogą pojawić w tych krajach już w przyszłym roku.

Dzień Wolności i Godności na Ukrainie. "Możemy pozostać bez pieniędzy, ciepłej wody i światła, ale nie bez wolności"

21.11.2022 13:26
- Wolność i godność są dla nas tak nierozłączne, jak żółty i błękitny kolor ukraińskiej flagi. Zawsze o tym wiedzieliśmy, ale w tym roku pokazaliśmy naszym przyjaciołom i wrogom, co możemy osiągnąć w obronie tych wartości - powiedział w poniedziałek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w wystąpieniu z okazji Dnia Wolności i Godności.

Polska pomoc uchodźcom z Ukrainy. Portugalski dziennik: godna podziwu

21.11.2022 14:16
"Diario de Noticias" docenia działania Polski w zakresie pomocy uchodźcom z Ukrainy. Portugalski dziennik odnotował dużą ofiarność polskiego społeczeństwa, przypominając, że co najmniej 70 proc. dorosłych Polaków włączyło się w pomoc dla napływających do ich kraju uchodźców.

Litwa chce w przyszłym roku nabyć systemy obrony przeciwlotniczej

21.11.2022 17:32
Litewska Rada Obrony Państwa uzgodniła wcześniejsze nabycie systemów obrony przeciwlotnicznej średniego zasięgu. Jest to reakcja Wilna na ubiegłotygodniowe wydarzenia z Przewodowa przy polsko-ukraińskiej granicy, gdzie wskutek eksplozji rakiety zginęły dwie osoby.