X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Życzenia pary prezydenckiej z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin

15.05.2021 12:30
"Pandemia wpłynęła na życie rodzin, ale pokazała również, że polskie rodziny znakomicie się organizują, troszczą się o swoich członków i innych" - mówili Agata i Andrzej Duda 
Audio
  • Życzenia pary prezydenckiej z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin [posłuchaj]
Prezydent Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda. Zdjęcie ilustracyjne
Prezydent Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda. Zdjęcie ilustracyjneCezary Piwowarski/Polskie Radio

Z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin życzymy Państwu wszystkiego, co najlepsze: wspólnego szczęścia, zdrowia, bezpieczeństwa i dostatku - podkreślił prezydent Andrzej Duda. Nie tylko dzisiaj, ale też we wszystkie dni roku pamiętajmy, że rodzina to siła - dodała pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda.

Film z życzeniami pary prezydenckiej został opublikowany w sobotę na Twitterze Kancelarii Prezydenta.

"Obchodzimy dzisiaj Międzynarodowy Dzień Rodzin. Z tej okazji gorąco pozdrawiamy wszystkie polskie rodziny w kraju i za granicą" - podkreślił w nim prezydent Andrzej Duda. "Serdeczne pozdrowienia przekazujemy też tym z Państwa, którzy własne rodziny założą już wkrótce, a także osobom, które dobrze znają potrzeby polskich rodziców i dzieci, ponieważ codziennie niosą im pomoc, wsparcie i radę" - dodała pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda. 

Prezydent zaznaczył, że obchodzone w sobotę święto ma przypomnieć o wyzwaniach stojących przed współczesną rodziną. "Zachęcam, aby jej problemy, aspiracje i oczekiwania traktować z należytą troskę i uwagą" - mówił.

Agata Kornhauser-Duda zwróciła uwagę, że rodzina to środowisko, w którym przychodzimy na świat, rozwijamy się, otrzymujemy miłość, wychowanie oraz "przekaz podstawowych wartości". "Szczęśliwa, dobrze funkcjonująca rodzina jest naszym oparciem i bezpieczną przystanią oraz pierwszą szkołą relacji międzyludzkich" - powiedziała.

Prezydent zauważył, że aby tak właśnie było, muszą być spełnione pewne podstawowe warunki, dlatego państwa o "nowoczesnych ambicjach", w tym również Polska, starają się zapewnić rodzinom poczucie bezpieczeństwa, także pod względem ekonomicznym, edukacyjnym czy zdrowotnym. "To bardzo ważne szczególnie dzisiaj. Pandemia wpłynęła bowiem na wszystkie dziedziny życia, wymusiła nową organizację domowego porządku, pociągnęła za sobą problemy zdrowotne czy trudności w sferze zawodowej" - powiedziała pierwsza dama. 

Jak mówił prezydent, to właśnie polskie rodziny mają "ważny udział w skutecznej walce z pandemią". "Znakomicie się organizują, trzymają się razem i nie poddają zwątpieniu. Potrafią zatroszczyć się nie tylko o siebie, ale też o innych, wspierają osoby potrzebujące, włączają się w lokalne i ogólnopolskie akcje pomocowe" - wymieniał.

Zdaniem pierwszej damy w ciągu ostatnich 14 miesięcy nauczyliśmy się jeszcze bardziej doceniać to "bezcenne dobro", jakim jest "bliskość rodziny, serdeczna więź z bliskim oraz wzajemna życzliwość i opieka, którą ofiarowują sobie krewni". "Dlatego nie tylko dzisiaj, ale też we wszystkie dni roku, pamiętajmy, że rodzina to siła" - zaapelowała.

"Z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin życzymy Państwu wszystkiego, co najlepsze: wspólnego szczęścia, zdrowia, bezpieczeństwa i dostatku" - podkreślił Andrzej Duda.

PAP/ks

Polska Akcja Humanitarna zbiera środki na pomoc ofiarom wojny w Iraku

14.05.2021 17:17
Polska Akcja Humanitarna zbiera środki dla ofiar zakończonego w 2017 roku konfliktu zbrojnego w Iraku

Edukacja po powrocie z emigracji. Przenoszenie dziecka do polskiej szkoły

14.05.2021 19:39
Wypełnić formularz rekrutacyjny do wybranej szkoły, dostarczyć świadectwo ukończenia roku szkolnego, popracować nad językiem polskim z dzieckiem – to jak podkreślają eksperci, elementarne punkty w procesie przenoszenia dziecka do polskiej szkoły po powrocie rodziny z emigracji.

Rząd zaprezentował Polski Ład. Celem programu powrót na szybką ścieżkę odbudowy

15.05.2021 12:44
Zwiększenie wydatków na służbę zdrowia i jej sprawniejsze działania zapowiedział premier Mateusz Morawiecki podczas prezentacji Polskiego Ładu.