Redakcja Polska

Lufthansa zawiesza od poniedziałku loty do Kijowa i Odessy na Ukrainie

19.02.2022 17:21
Niemieckie linie lotnicze Lufthansa od poniedziałku wstrzymują czasowo loty do Kijowa i Odessy na Ukrainie. Powodem mają być rosnące obawy o zbliżającą się rosyjską inwazją.
Lufthansa nie od 21 lutego wstrzymuje loty na Ukrainę
Lufthansa nie od 21 lutego wstrzymuje loty na UkrainęShutterstock/Nate Hovee

"Ze względu na obecną sytuację na Ukrainie linie lotnicze grupy Lufthansa zawieszają na razie regularne loty do Kijowa i Odessy do końca lutego" - poinformowały linie lotnicze w oświadczeniu.

Rzecznik Lufthansy przekazał, że samoloty w weekend wykonają kilka ostatnich lotów do tych miast. Nadal będą realizowane rejsy do Lwowa. Przewoźnik ma stale monitorować sytuację i decydować o dalszych lotach w późniejszym terminie.

Lufthansa zawiesiła loty na Ukrainę po tym, jak zrobiło to kilka innych europejskich linii lotniczych. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Niemiec wezwało wcześniej swoich obywateli do opuszczenia terytorium Ukrainy.


IAR/dad

30 lat polskiej giełdy. Specjalna wystawa w Nowym Jorku już otwarta

19.02.2022 12:14
W Nowym Jorku, przed polskim konsulatem, można już oglądać wystawę, poświęconą 30-leciu istnienia Giełdy Papierów Wartościowych.

Szef Pentagonu chce dalej wzmacniać wschodnią flankę NATO. "W razie potrzeby wyślemy tysiące żołnierzy"

19.02.2022 14:12
Amerykański sekretarz obrony Lloyd Austin podczas wizyty w Wilnie zapewnił, że Stany Zjednoczone nie opuszczą swoich sojuszników. Jak powiedział, Ameryka jest gotowa wysłać tysiące żołnierzy, jeśli zajdzie w regionie taka potrzeba. Szef litewskiej dyplomacji Gabrielius Landsbergis wezwał z kolei do obrony krajów bałtyckich i Polski.

Ukraina: NATO przenosi personel z Kijowa do Lwowa i Brukseli

19.02.2022 17:11
NATO przenosi pracowników swojego przedstawicielstwa na Ukrainie z Kijowa do Lwowa oraz do Brukseli z w związku z groźbą rosyjskiej agresji – podał ukraiński nadawca publiczny Suspilne.