Polskie Radio
Section05
Lufthansa

Lufthansa musi wykonywać puste loty przez unijne przepisy. Niemiecki przewoźnik oskarża KE

Linie lotnicze Lufthansa twierdzą, że regulacje wprowadzone przez Komisję Europejską szkodzą klimatowi. Niemiecki przewoźnik alarmuje, że chcąc zachować prawa do startów i lądowań przy obecnych przepisach, musi on wykonać do końca marca nawet 18 tysięcy pustych lotów.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT klimat Europa Unia Europejska Komisja Europejska Niemcy lotnictwo samoloty Lufthansa

Samolot Lufthansy wyleciał z Mińska. Wcześniej pojawiły się "informacje o planowanym zamachu"

Samolot Lufthansy, przed którego wylotem wstrzymano odprawę pasażerów, ostatecznie wyleciał ze stolicy Białorusi, Mińska. Lot do Frankfurtu został początkowo wstrzymany po informacji o zagrożeniu terrorystycznym. Władze lotniska przeprosiły pasażerów za wstrzymanie rejsu - jak to ujęły - "z przyczyn od nich niezależnych". 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Białoruś Lufthansa Niemcy samolot Mińsk

9 mld euro pomocy dla Lufthansy, ale pod pewnymi warunkami. Merkel: to będzie twarda walka

W trakcie posiedzenia prezydium Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU) kanclerz Niemiec Angela Merkel sprzeciwiła się stawianym przez Komisję Europejską warunkom udzielenia państwowej pomocy zagrożonemu towarzystwu lotniczemu Lufthansa - potwierdzili agencji dpa uczestnicy obrad.
Zobacz więcej na temat:  Lufthansa koronawirus pomoc UE transport Niemcy Angela Merkel Komisja Europejska Unia Europejska ŚWIAT

LOT umożliwia bezpłatną zmianę daty podróży w związku z koronawirusem

W związku z epidemią koronawirusa LOT umożliwia bezpłatną zmianę daty podróży pasażerom posiadającym bilet zakupiony przed 31 marca br. na lot od 6 marca do 24 kwietnia br. - przekazała spółka. Rejs z nową datą musi się odbyć do 31 grudnia br. warunkiem jest zachowanie m.in. tej samej trasy.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus choroby zakaźne zapalenie płuc choroba POLSKA LOT lotnictwo podróże Lufthansa GOSPODARKA

Przejęcie linii Condor. Gmyz: Polska staje się samodzielnym graczem, Niemców to irytuje

- PLL LOT to tylko jedna z kilku dużych polskich inwestycji w Niemczech. Do tego dochodzą firmy Orlen, CCC czy Gino Rossi. Niemcy nie mogą się przyzwyczaić do tego, że Polska staje się samodzielnym graczem, który jest również obecny na ich rynku - powiedział w Polskim Radiu 24 Cezary Gmyz, korespondent Telewizji Polskiej w Berlinie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Cezary Gmyz LOT lotnictwo Lufthansa Niemcy