Polskie Radio
Section05
Lufthansa

Niemcy: chaos na największych lotniskach. Lufthansa odwołuje setki lipcowych lotów

Lufthansa zapowiedziała, że w lipcu usunie z rozkładu 900 połączeń z lotnisk w Monachium i we Frankfurcie nad Menem. To skutki chaosu, jaki w ostatnio panuje na niemieckich lotniskach. Jest on wywołany przez braki w personelu i przez tłumy pasażerów chcących nadrobić pandemiczne zaległości i polecieć na wakacje – pisze portal dziennika "Sueddeutsche Zeitung".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA lotnictwo transport podróże Niemcy Europa ŚWIAT Lufthansa

Lufthansa musi wykonywać puste loty przez unijne przepisy. Niemiecki przewoźnik oskarża KE

Linie lotnicze Lufthansa twierdzą, że regulacje wprowadzone przez Komisję Europejską szkodzą klimatowi. Niemiecki przewoźnik alarmuje, że chcąc zachować prawa do startów i lądowań przy obecnych przepisach, musi on wykonać do końca marca nawet 18 tysięcy pustych lotów.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT klimat Europa Unia Europejska Komisja Europejska Niemcy lotnictwo samoloty Lufthansa

Samolot Lufthansy wyleciał z Mińska. Wcześniej pojawiły się "informacje o planowanym zamachu"

Samolot Lufthansy, przed którego wylotem wstrzymano odprawę pasażerów, ostatecznie wyleciał ze stolicy Białorusi, Mińska. Lot do Frankfurtu został początkowo wstrzymany po informacji o zagrożeniu terrorystycznym. Władze lotniska przeprosiły pasażerów za wstrzymanie rejsu - jak to ujęły - "z przyczyn od nich niezależnych". 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Białoruś Lufthansa Niemcy samolot Mińsk

9 mld euro pomocy dla Lufthansy, ale pod pewnymi warunkami. Merkel: to będzie twarda walka

W trakcie posiedzenia prezydium Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU) kanclerz Niemiec Angela Merkel sprzeciwiła się stawianym przez Komisję Europejską warunkom udzielenia państwowej pomocy zagrożonemu towarzystwu lotniczemu Lufthansa - potwierdzili agencji dpa uczestnicy obrad.
Zobacz więcej na temat:  Lufthansa koronawirus pomoc UE transport Niemcy Angela Merkel Komisja Europejska Unia Europejska ŚWIAT