Polskie Radio
Section05
Lufthansa

Samolot Lufthansy wyleciał z Mińska. Wcześniej pojawiły się "informacje o planowanym zamachu"

Samolot Lufthansy, przed którego wylotem wstrzymano odprawę pasażerów, ostatecznie wyleciał ze stolicy Białorusi, Mińska. Lot do Frankfurtu został początkowo wstrzymany po informacji o zagrożeniu terrorystycznym. Władze lotniska przeprosiły pasażerów za wstrzymanie rejsu - jak to ujęły - "z przyczyn od nich niezależnych". 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Białoruś Lufthansa Niemcy samolot Mińsk

9 mld euro pomocy dla Lufthansy, ale pod pewnymi warunkami. Merkel: to będzie twarda walka

W trakcie posiedzenia prezydium Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU) kanclerz Niemiec Angela Merkel sprzeciwiła się stawianym przez Komisję Europejską warunkom udzielenia państwowej pomocy zagrożonemu towarzystwu lotniczemu Lufthansa - potwierdzili agencji dpa uczestnicy obrad.
Zobacz więcej na temat:  Lufthansa koronawirus pomoc UE transport Niemcy Angela Merkel Komisja Europejska Unia Europejska ŚWIAT

LOT umożliwia bezpłatną zmianę daty podróży w związku z koronawirusem

W związku z epidemią koronawirusa LOT umożliwia bezpłatną zmianę daty podróży pasażerom posiadającym bilet zakupiony przed 31 marca br. na lot od 6 marca do 24 kwietnia br. - przekazała spółka. Rejs z nową datą musi się odbyć do 31 grudnia br. warunkiem jest zachowanie m.in. tej samej trasy.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus choroby zakaźne zapalenie płuc choroba POLSKA LOT lotnictwo podróże Lufthansa GOSPODARKA

Przejęcie linii Condor. Gmyz: Polska staje się samodzielnym graczem, Niemców to irytuje

- PLL LOT to tylko jedna z kilku dużych polskich inwestycji w Niemczech. Do tego dochodzą firmy Orlen, CCC czy Gino Rossi. Niemcy nie mogą się przyzwyczaić do tego, że Polska staje się samodzielnym graczem, który jest również obecny na ich rynku - powiedział w Polskim Radiu 24 Cezary Gmyz, korespondent Telewizji Polskiej w Berlinie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Cezary Gmyz LOT lotnictwo Lufthansa Niemcy