Redakcja Polska

Grupa hakerów Anonymous przechwyciła rosyjskie wojskowe systemy łączności

27.02.2022 00:27
Międzynarodowa grupa hakerów Anonymous przechwyciła rosyjskie wojskowe systemy łączności - poinformowali w sobotę na Twitterze hakerzy. Tego samego dnia, kolektyw internetowych włamywaczy przekazał, że zablokował co najmniej sześć rosyjskich rządowych stron internetowych.
Grupa Anonymous: przejęliśmy rosyjską komunikację wojskową
Grupa Anonymous: przejęliśmy rosyjską komunikację wojskowąPAP & @YourAnonOne/Twitter

"Anonymous ciągle prowadzi działania prowadzące do tego, by rosyjskie rządowe witryny internetowe były zablokowane. Przekazujemy także informacje mieszkańcom Rosji, by w końcu mieli oni dostęp do wiadomości nieskażonych putinowską państwową cenzurą" - zapewniała grupa na swoim profilu na portalu społecznościowym.

"(...) działamy najlepiej jak możemy, by mieszkańcy Ukrainy mieli dostęp do internetu" - dodano.

W piątek hakerzy informowali, że doprowadzili do wycieku bazy danych z ministerstwa obrony Rosji, a także o zablokowaniu jego strony.

W dniu inwazji Rosji na Ukrainę, w czwartek 24 lutego, Anonymous przekazali na Twitterze, że wypowiada agresorowi cybernetyczną wojnę. Od tamtego momentu dzięki działaniom anonimowej grupy hakerów, dostęp do wielu rosyjskich stron internetowych jest nieosiągalny.


PAP/dad

Mateusz Morawiecki z wizytą w Berlinie: przyjechałem, aby wstrząsnąć sumieniem Niemiec

26.02.2022 15:58
Przyjechałem do Berlina, by wstrząsnąć sumieniem Niemiec, by zdecydowali się w końcu na rzeczywiście miażdżące sankcje, które wpłyną na decyzje Kremla - podkreślił premier Mateusz Morawiecki przed spotkaniem z kanclerzem Niemiec. Jak dodał, wszystkie sankcje powinny być dziś na stole.

Ukraińcy dezorientują rosyjskie oddziały. Zdejmują drogowskazy i tablice z nazwami ulic

26.02.2022 18:00
MSW Ukrainy wezwało mieszkańców kraju do zdejmowania drogowskazów i tablic z nazwami ulic i osiedli, by dezorientować atakujące rosyjskie oddziały. "Dezorientujemy wroga razem!" - napisał w serwisie Telegram przedstawiciel MSW Anton Heraszczenko. Podobny apel wystosowała też Państwowa Agencja Drogowa Ukrainy. 

Decyzja ws. SWIFT i uderzenie w rosyjski Bank Centralny. Ważny komunikat szefowej KE

27.02.2022 00:05
Zobowiązujemy się do usunięcia pewnej liczby rosyjskich banków ze SWIFT - powiedziała w Brukseli przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zapowiadając kolejne sankcje wobec Rosji za inwazję na Ukrainę.