X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Grupa hakerów Anonymous przechwyciła rosyjskie wojskowe systemy łączności

27.02.2022 00:27
Międzynarodowa grupa hakerów Anonymous przechwyciła rosyjskie wojskowe systemy łączności - poinformowali w sobotę na Twitterze hakerzy. Tego samego dnia, kolektyw internetowych włamywaczy przekazał, że zablokował co najmniej sześć rosyjskich rządowych stron internetowych.
Grupa Anonymous: przejęliśmy rosyjską komunikację wojskową
Grupa Anonymous: przejęliśmy rosyjską komunikację wojskowąPAP & @YourAnonOne/Twitter

"Anonymous ciągle prowadzi działania prowadzące do tego, by rosyjskie rządowe witryny internetowe były zablokowane. Przekazujemy także informacje mieszkańcom Rosji, by w końcu mieli oni dostęp do wiadomości nieskażonych putinowską państwową cenzurą" - zapewniała grupa na swoim profilu na portalu społecznościowym.

"(...) działamy najlepiej jak możemy, by mieszkańcy Ukrainy mieli dostęp do internetu" - dodano.

W piątek hakerzy informowali, że doprowadzili do wycieku bazy danych z ministerstwa obrony Rosji, a także o zablokowaniu jego strony.

W dniu inwazji Rosji na Ukrainę, w czwartek 24 lutego, Anonymous przekazali na Twitterze, że wypowiada agresorowi cybernetyczną wojnę. Od tamtego momentu dzięki działaniom anonimowej grupy hakerów, dostęp do wielu rosyjskich stron internetowych jest nieosiągalny.


PAP/dad

Mateusz Morawiecki z wizytą w Berlinie: przyjechałem, aby wstrząsnąć sumieniem Niemiec

26.02.2022 15:58
Przyjechałem do Berlina, by wstrząsnąć sumieniem Niemiec, by zdecydowali się w końcu na rzeczywiście miażdżące sankcje, które wpłyną na decyzje Kremla - podkreślił premier Mateusz Morawiecki przed spotkaniem z kanclerzem Niemiec. Jak dodał, wszystkie sankcje powinny być dziś na stole.

Ukraińcy dezorientują rosyjskie oddziały. Zdejmują drogowskazy i tablice z nazwami ulic

26.02.2022 18:00
MSW Ukrainy wezwało mieszkańców kraju do zdejmowania drogowskazów i tablic z nazwami ulic i osiedli, by dezorientować atakujące rosyjskie oddziały. "Dezorientujemy wroga razem!" - napisał w serwisie Telegram przedstawiciel MSW Anton Heraszczenko. Podobny apel wystosowała też Państwowa Agencja Drogowa Ukrainy. 

Decyzja ws. SWIFT i uderzenie w rosyjski Bank Centralny. Ważny komunikat szefowej KE

27.02.2022 00:05
Zobowiązujemy się do usunięcia pewnej liczby rosyjskich banków ze SWIFT - powiedziała w Brukseli przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zapowiadając kolejne sankcje wobec Rosji za inwazję na Ukrainę.